Po kiermaszu pierniczków świątecznych

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się „Kiermasz pierniczków”. Pierniczki rozeszły się błyskawiczne. W wykonaniu i dekorowaniu wyrobów tradycyjnie pomagali uczniowie z klas technik turystyki wiejskiej. Spod rąk szkolnych artystów wyszły przepiękne aniołki, misie, renifery, bałwanki, gwiazdy, choinki, buciki, dzwonki, domki, ludziki, skrzypce oraz serca. Zebrane ze sprzedaży pieniądze w kwocie 227,- złotych już po raz drugi przeznaczono na szczytny cel – „Szlachetną Paczkę”.

2 grudnia 2016 »

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Drodzy pierwszoklasiści! Od momentu wejścia w szkolne progi tworzycie razem z nami wielką szkolną rodzinę.  Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien sumiennie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim nauka, do której wdrożą Nas nauczyciele i rodzice. My starsi uczniowie wyciągniemy do Was pomocną dłoń. Zawsze możecie skorzystać z naszych rad i pomocy, zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Życzymy Wam wielu sukcesów i samych piątek!

2 grudnia 2016 »

Spotkanie z teatrem w Naszym Gimnazjum

23 listopada odwiedzili naszą szkołę aktorzy z Teatru  Polskiego – pani Małgorzata Iwańska  i pan Mirosław Kupiec, którzy poprowadzili kolejną już lekcję teatralną.

29 listopada 2016 »

Kiermasz świątecznych pierniczków - ogłoszenie.

W dniach od 1 do 7 grudnia odbędzie się kiermasz świątecznych pierniczków. Koszt przysmaków od 3 do 5zł. Zebrane fundusze posłużą do zrobienia paczki dla wybranej rodziny w akcji "Szlachetna Paczka". Prace wykonane będą przez uczniów z klas turystycznych.

29 listopada 2016 »

Przyłącz się do Szlachetnej Paczki!

Szlachetna Paczka łączy ludzi zgodnie z ideą "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Zapraszając do przygotowania paczki swoich znajomych, rodzinę, współpracowników, pokazujecie jak wyjść ze swojego świata, by zauważyć innych. Dzięki Tobie, kolejna rodzina otrzyma mądrą pomoc. Paczka to nie tylko wsparcie materialne - to także motywacja do walki z codziennymi trudnościami. W tym roku chcemy pomóc Pani Emilii, Panu Stanisławowi, Annie i Majce.

Krokusowa rewolucja - kolejna edycja

Inicjatywa, która narodziła się 5 lat temu przerosła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców - Marii Myśliwiec i Sylwiusza Mołodeckiego. Pomysł przeniesienia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni do innych części naszego miasta został pozytywnie przyjęty przez mieszkańców Szczecina. Dzięki współpracy z organizatorami, my także od 5 lat uczestniczymy w tej akcji.

W tym roku posadziliśmy wokół terenu naszej szkoły 1000 cebulek krokusów. Teraz czekamy na wiosnę :)

27 listopada 2016 »

WŁADYSŁAW ORKAN NASZ PATRON

Biblioteka ogłasza konkurs na:

1. Album lub plakat związany z Władysławem Orkanem, z jego rodziną, przyjaciółmi, z góralami i górami itd. (ciekawe pomysły mile widziane). Najlepsze prace zostaną nagrodzonwe i wystawione na wystawie zorganizowanej w bibliotece szkolnej.

2. Sobowtóra Władysława Orkana. Należy w Internecie wyszukać zdjęcie Orkana i za pomocą makijażu itd. upodobnić się jak najbardziej do jego wizerunku, następnie zrobić zdjęcie i przynieść je do biblioteki szkolnej lub przesłać na adres b.ptak@onet.eu.

Prace należy dostarczyć do 5.12.2016r.

24 listopada 2016 »

Instalacja fotowoltaiczna BücherboXXa wykonana przez uczniów ZS 2

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do niemiecko-polskiego projektu "Nachhaltige BücherboXX" w ramach świętowania 10-tej rocznicy zawarcia Partnerstwa Odra. "Książki łączą Europę" to główne hasło, które przyświeca idei przekształcenia nieużywanej budki telefonicznej w użyteczną biblioteczkę uliczną, w której dodatkowo będzie możliwość naładowania telefonów, smartfonów itp.

23 listopada 2016 »

Konkurs "Dzień Turystyki" - aneks do regulaminu

Uczniowie w konkursie startują klasami. Będą pokonywać poszczególne etapy, które opisano w regulaminie. Która klasa okaże się najlepsza? Zapraszamy do zabawy!

15 listopada 2016 »

Lekcja wychowawcza - gra biznesowa

Dnia 21.11.2016 naszą klasę II E odwiedziły panie z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Pokazały nam grę symulacyjną, dzięki której mogliśmy wejść w zaaranżowaną sytuację biznesową, wcielić się w rolę menadżera oraz w symulowanych warunkach zarządzać całym przedsiębiorstwem. Gra „Kingsize” pokazała nam jak organizować sprzedaż w firmie. Aby wygrać na konkurencyjnym rynku, w wyznaczonych zespołach musieliśmy podejmować decyzje dotyczące wielkości sprzedaży, ceny, działań promocyjnych. Podczas gry dowiedzieliśmy się, jak dostarczyć produkt za właściwą cenę we właściwe miejsce o właściwym czasie. Nauczyliśmy się obserwować zachowania klientów, a także podejmować odpowiednie reakcje na działanie konkurentów i siłę rynku. To były bardzo ciekawe i przydatne zajęcia.

23 listopada 2016 »
«, powrót 1 2 3 ... 94 95 96 ... 156 157 158 dalej » Skocz do: