Z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym

W dniu 6 kwietnia 2017 r. klasy 3 i 4 technik turystyki wiejskiej były z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym „Rekreacja i wypoczynek w Trzynastu Dębach” w Kołbaskowie. O swojej działalności i małych mieszkańcach gospodarstwa – przeuroczej suczce Fionie oraz kucach: Żwirku i Dąbku XIV – opowiedziała przemiła właścicielka, pani Elżbieta Szewczyk-Poczwardowska. Uczennice zapoznały się z ofertą gospodarstwa, jego organizacją i funkcjonowaniem. Po krótkim wykładzie był czas na relaks i konsumpcję kiełbaski z grilla oraz pieczonych ziemniaków.

7 kwietnia 2017 »

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

4 kwietnia do Sieradza przybyło 18 najlepszych uczniów z poszczególnych okręgów całej Polski. Dumni jesteśmy, iż podczas finału naszą szkołę godnie reprezentował Dawid Łutowicz, uczeń 4 klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Gratulujemy startu! Zwycięzcą został Paweł Karnówka, reprezentujący Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego. Gratulujemy!!!

5 kwietnia 2017 »

American day in our school

amerykański bar i film "American Honey"

5 kwietnia 2017 »

V Konkurs Chemiczny

Pragniemy przypomnieć, że dnia 3 kwietnia 2017 roku mija termin zgłoszeń uczestników do V konkursu chemicznego dla uczniów gimnazjów województwa zachodniopomorskiego. Serdecznie zapraszamy!

1928
2 kwietnia 2017 »

Wiosna sprzyja czytaniu

Na terenie ZS nr 2 od kilku dni stoi BiblioBoXX, który został przeobrażony przez naszych uczniów z nieużywanej budki telefonicznej na funkcjonalną biblioteczkę uliczną. Główne hasło tej akcji brzmi "Książki łączą Europę", a my śmiało możemy powiedzieć, że książki łączą czytelników.

Otóż odwiedzają nasz BiblioBoXX dość licznie okoliczni mieszkańcy, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczkami podczas spacerów oraz uczniowie z sąsiednich szkół. Ostatnio odwiedzili nas licealiści z Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji "Talent - Promocja - Postęp", którzy zapoznali się z bardzo dużą ofertą książek. Wybrane fragmenty ciekawszych pozycji odczytane zostały na głos. Atmosfera przy BiblioBoXXe była przyjemna i wesoła. Kilka książek licealiści wypożyczyli do domu. Życzymy miłej lektury i zapraszamy ponownie.

2091
3 kwietnia 2017 »

2 ST na warsztatach organizowanych przez Wydziały Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

W dniu 31 marca 2017 r. klasa 2 technik turystyki wiejskiej była z wizytą na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Uczniowie wzięli udział w praktycznych zajęciach organizowanych przez ww. wydział w ramach programu Moc Naukowców.

31 marca 2017 »

Konferencja "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu"

Uczniowie dwóch klas technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, 2E i 4E, uczestniczyli dziś w X Konferencji towarzyszącej Targom BUD-GRYF. Prelekcje ułożono w dwa bloki tematyczne: "Od edukacji do technologii" oraz "Zrównoważony rozwój regionu". Młodzież miała okazję wysłuchać, jakie możliwości czekają na nią po skończeniu szkoły, a także upewnić się, że wybrany kierunek kształcenia jest priorytetowy dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

31 marca 2017 »

Obsługa przyjęcia z okazji finału Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej

W dniu 30 marca 2017 r. uczennice z kierunku technik turystyki wiejskiej wzięły udział w obsłudze przyjęcia zorganizowanego z okazji finału Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o Tematyce Religijnej w Pałacu Młodzieży. Jak co roku dziewczyny wykazały się profesjonalizmem. Od obecnych gości usłyszały pochwały nie tylko za obsługę, ale także za przygotowanie przepysznych potraw, które pieczołowicie sporządziły w pracowni gastronomicznej Zespołu Szkół Nr 2. Dziękujemy pani Zuzi za pomoc w dekorowaniu potraw oraz pani Katarzynie Galińskiej i pani Agnieszce Raduckiej za sprawowanie opieki.

30 marca 2017 »

Konkurs na "Ekologiczną zakładkę do książki formatu A5"

Uczniowie gimnazjum i technikum! Zapraszamy Was do Konkursu na najciekawszą ekologiczną zakładkę do książki formatu A5. Prace składamy do 10 kwietnia 2017r. (gimnazjum - p. Rutkowska, technikum - p. Raducka). Technika dowolna. Szczegóły w ogłoszeniu.

30 marca 2017 »

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 27 – 29 marca 2017 r.

ZAPRASZAMY uczniów naszej szkoły do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP (obok SP 23)

godz. 9:00 - młodzież ponadgimnazjalna

godz. 11:00 - młodzież gimnazjum

Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Gajowiecki.

26 marca 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 85 86 87 ... 156 157 158 dalej » Skocz do: