Aktualności

Aktualności 29 maja 2019 wyświetleń: 916

Finał Wojewódzkiego Konkursu Mistrz OZE

Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie po raz czwarty zorganizował Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych. Konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianym w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020. Po ocenie 16 plakatów na temat "OZE vs. SMOG", wybrano grupę 12 finalistów. W finale uczniowie zmagali się z testem i zadaniami obliczeniowymi, łącznie 40 pytań. Wśród zadań znalazły się zagadnienia z fizyki oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Starania uczniów zostały docenione atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi (bezprzewodowe słuchawki JBL, powerbanki, głośniki bezprzewodowe Manta, torby podróżne 4F i inne), które ufundowali:

1) Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek oraz Wydział Ochrony Środowiska,

2) Zachodniopomorski Kurator Oświaty,

3) Ośrodek Szkoleniowo - Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi,

4) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie,

5) firma Viessmann,

6) firma Hewalex,

7) Miasto Szczecin.

W pracach komisji konkursowej wzięły udział: Pani Agnieszka Raducka - organizator konkursu, Pani Marta Turbo - Dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w zakresie energii odnawialnej w Ostoi, Pani Aneta Krawiec - pedagog szkolny.

Dyplomy laureatom oraz finalistom wręczyli: Pan Bogusław Nowak - Dyrektor ZS nr 2, Pani Ewa Skotnicka - Wicedyrektor ZS nr 2 oraz Pani Marta Turbo (Ośrodek Szkoleniowo - Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi).

WYNIKI:

I miejsce

Jakub Świtoń, Mikołaj Wilczyński - ZS nr 2 w Kołobrzegu, opiekun: Grażyna Bugajak

 

II miejsce

Anna Nadziejko, Gabriela Długosz - SP nr 9 w Kołobrzegu, opiekun: Grażyna Bugajak

 

III miejsce

Weronika Adamiak, Weronika Ochał - SP nr 7 w Szczecinie, opiekunowie: Małgorzata Adamiak

Elżbieta Piesowicz

 

Podziękowano także opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczniów.

aktualizowano: 2019-05-29
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone