Aktualności
RSSProgram Zielona Kuźnia dla uczniów z technologii chemicznej
W dniu 19.02.2021 r. z inicjatywy Pani Ewy Chmielwskiej - pełnomocnika ds. współpracy ze szkolnictwem wyższym i jednostkami oświatowymi przeprowadzone zostało spotkanie promujące projekt Zielona Kuźnia dedykowany przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police uczniom szkół średnich i studentom. W spotkaniu brała udział Pani Kinga Konopik zajmująca się rekrutacją w Spółce.
Zielona Kuźnia jest nowatorskim przedsięwzięciem, które ma przekonać młodych ludzi do pracy w Grupie Azoty poprzez ralizację na terenie Zakładów Chemicznych Police płatnych staży, podczas których pod opieką pracowników z bogatym doświadczeniem zawodowym będzie można poznać charaktr pracy oraz nabyć praktycznych umiejętności wymaganych na różnych stanowiskach.
Aplikować na staż można przz stronę internetową Grupy Azoty w zakładce kariera i edukacja poprzez załączeni wymaganych plików. Czas stażu może być różny, w zalżności od ustaleń obu stron, celem stażu jest rekrutacja kandydatów, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z Grupą Azoty.
Na spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się jakich pracowników poszukuje Grupa Azoty, jakie kryteria trzeba spełniać, żeby korzystnie zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej.
»Info Samorządu Uczniowskiego
Koleżanki i Koledzy, bierzemy udział w projekcie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 2021. Mamy do zagospodarowania kwotę 8500 złotych. Każdy z Was ma wpływ na to, jak zostaną wydane pieniądze.
Głosuj na jeden z 3 projektów:
1. DYSTRYBUTORY WODY
2. SZAFKI SZKOLNE
3. STUDIO NAGRAŃ
Głosowanie odbędzie się na godzinach wychowawczych w dniach od 22.03.2021r. do 25.03.2021r.
»Ewaluacja projektu "BiblioBoXX Partnerstwa Odra"
Na prośbę INBAK Berlin w piątek 19 lutego odbyło się spotkanie ewaluacyjne podsumowujące projekt BiblioBoXX (niemiecka nazwa projektu "Nachhalitge BücherboXX"). Pani Sylvia Malec (Goerlitz) przeprowadziła ankietę i wywiad z panią dr inż. Agnieszką Raducką nt. efektów projektu i perspektyw na kolejne lata. Pojawiło się m.in. pytanie: Czy szkoła chciałabym jeszcze przyjąć mobilną biblioteczkę na teren szkoły?
Szczegóły projektu realizowango w Szczecinie.
»Konkursy punktowane organizowane przez naszą szkołę
Drodzy uczniowie klas ósmych szkół podstawowych miło nam poinformować, że 3 konkursy: VIII Wojewódzki Konkurs Chemiczny, II Ogólnopolski Konkurs "Energia a Środowisko" oraz VI Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" - zostały zakwalifikowane do wykazu konkursów punktowanych przy naborze 2021 do szkół średnich. Wkrótce ogłoszenie regulaminów i terminarza konkursów.
»Akcja ZAkrętka
W ramach projektu ECO for life oraz we współpracy z Samorządem uczniowskim ruszamy z akcją ZAkrętka. Dołącz do nas – zacznij zbierać zakrętki, jeśli jeszcze tego nie robisz. Dla Ciebie to tylko zakrętka, a dla kogoś to może być całe życie! Zakrętki zaczynamy zbierać teraz, a kończymy w 05 2021. Wtedy też zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą klasę, a TY zostaniesz nagrodzony punktami do zachowania. Poza punktami będziesz mieć ogromną satysfakcję, że pomogłeś komuś w rehabilitacji, odzyskaniu zdrowia, czy otrzymaniu lepszego życia! Zakrętki zostaną sprzedane, a zebrane w ten sposób pieniądze trafią do dziecka, które potrzebuje wsparcia finansowego poprzez portal – siepomaga.pl Masz jakieś wątpliwości?! POMAGAJMY RAZEM :)
»"Uczniowie przyszłości" - promocja energetyki odnawialnej
Serdecznie zachęcamy do przeczytania artykułu pt. "Uczniowie przyszłości" autorstwa Pani dr inż. Agnieszki Raduckiej, opublikowanego w Dialogach Nr 2/2021
Źródło: https://pe.szczecin.pl/chapter_201347.asp
»Me and my country
Czy zastanawialiście się jak wygląda nauka w czasie pandemii w innych krajach? Okazuje się, że nie tylko w Polsce uczniowie mają nauczanie zdalne. Od naszych przyjaciół z projektu dowiedzieliśmy się, że każdy kraj stara się poradzić sobie z pandemią na różne sposoby. Tak to wygląda w krajach partnerskich:
Armenia – uczniowie chodzą do szkoły i uczą się w małych grupach
Belgia – obowiązuje nauka w systemie hybrydowym
Chorwacja – podobnie jak w Polsce uczniowie uczą się zdalnie. 25.01 uczniowie klas maturalnycn wrócili do szkół
Francja – podobnie jak w Belgii obowiązuje nauka hybrydowa. Uczniowie 3 dni uczą się w szkole, a 2 dni w domu
Portugalia – od 09 2020 lekcje odbywały się stacjonarnie. Niestety w 01 2021 Portugalia nie mogła poradzić sobie z opanowaniem pandemii i zarządzono wcześniejsze ferie Wielkanocne. Na tą chwilę uczniowie mają przerwę w nauce.
»Konkurs na kartkę walentynkową w języku obcym
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że miłość powinno okazywać się codziennie. Czasami jednak, w natłoku codziennych obowiązków może zdarzyć się nam o tym zapomnieć. Właśnie dlatego, Walentynki to wspaniała okazja, aby wyrazić ukochanej osobie swoje uczucia.
Wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na kartkę walentynkową w języku angielskim lub niemieckim.
»Nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 2 wspierają „Cztery Łapy Pod Lasem”!
Pani Elżbieta Lesińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, odwiedziła wczoraj koci azyl „Cztery Łapy Pod Lasem” w Wielgowie. Czworonożni podopieczni azylu otrzymali karmę dla dorosłych i malutkich kotów, żwirek do kuwet, a także coś dla rozrywki – kocie zabawki.
»ECO for life
O co chodzi z tym zbieraniem nakrętek? Z Zachodu przywędrowało do Polski hasło "Pomoc za nakrętki". Prawdopodobnie zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie za 14 tys. plastikowych nakrętek osoby chore na raka dostawały godzinę darmowej chemioterapii. Akcja miała swoje krajowe odmiany. W Polsce akcja na początku rozwijała się pod hasłem "Wózek za nakrętki". Biorąc pod uwagę, że wózek dla niepełnosprawnego kosztuje kilka tysięcy złotych, żeby go kupić trzeba było zebrać nawet 12 ton surowca, czyli ok. 4,5 mln nakrętek. W Szczecinie od pewnego czasu zaczęły pojawiać się sporych rozmiarów serca na nakrętki (zdj) My też ruszamy wkrótce ze szkolną akcją zbierania nakrętek. Przyłącz się do nas i okaż swoje serce!
Magda Wojciechowska kl. III TE
W ramach projektu ECO for life koordynowanego przez Annę Czerwik
»