Aktualności
RSSSłoneczny Berlin
Dziś nasi uczniowie klas I - IV skąpani słońcem zwiedzali stolicę Niemiec. Mamy za sobą 14 tys. kroków, mnóstwo wrażeń i nowych doświadczeń. Uczniowie klas turystycznych mieli okazję sprawdzenia się w roli pilota oraz przewodnika a energetycy i chemicy pogłębiali swą wiedzę w Muzeum Techniki oraz Futurium. To był ciekawy dzień.
Katarzyna Lach
»Konkurs "Plansza edukacyjna" w ramach Erasmus Days
Ogłaszamy szkolny konkurs "Plansza edukacyjna", który ma na celu wykonanie infografiki zawierającej obrazek i nazwę w języku polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Prace konkursowe można wysyłać mailowo w formie pliku lub składać wydrukowane w sekretariacie szkoły do dnia 8 listopada 2022. Uczestnikiem może być uczeń każdej klasy i każdego kierunku kształcenia. Konkurs jest jednym w wydarzeń organizowanych w ramach projektu Erasmus+. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.
»Uczniowie klas II i III turystycznie
Dziś turystyczna część klasy II T/E i III CK/T poznawała lewobrzeżną część Szczecina. Już od samego początku cudowna przewodniczka, znana nam z internatu, Pani Asia Wachnik wyciągała z rękawa same interesujące ciekawostki. Nasi uczniowie poznali kilka tajemnic związanych ze Szczecinem, bo na przykład czy wszyscy wiemy kto wymyślił nazwę Dzwigozaury – tak dzisiaj lubianą i używaną, albo jaki związek ma przeładowywana w porcie szczecińskim stłuczka szklana z dziurkami w naszych ubraniach? Czy Szczecin aby na pewno nie leży nad morzem? Dlaczego na mozaice jeziora Dąbie na Alei Żeglarzy widnieje symbol pirackiej czaszki? Tak, tak to wszystko o naszym cudownym mieście którego po prostu nie znamy. Zachęcamy do odkrywania ciekawostek o Szczecinie i zwiedzanie go z przewodnikiem. Kto wie, może następnym razem będzie to ktoś z naszych uczniów?
Katarzyna Lach
»Wycieczka integracyjna uczniów klas pierwszych do Świnoujścia
Uczniowie klas 1E i 1 E/CK (E- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz CK- technik chłodnictwa i klimatyzacji) w dniu 14 września udali się na wycieczkę do Świnoujścia. Pierwszym punktem programu była wizyta w Forcie Gerharda - najlepiej zachowanym w Europie pruskim forcie nadbrzeżnym z XIX wieku i Muzeum Obrony Wybrzeża. Ścieżkami ciemności i odwagi, przy KRZYkliwych komendach, w dobrym humorze i miłej atmosferze, w towarzystwie przesympatycznych kóz i kotów przeszliśmy trasę turystyczną. Następnie z podziałem na dwie grupy "zaatakowaliśmy" wejście na szczyt Latarni Morskiej (300 schodów i 68m wysokości), w nagrodę oglądając piękną panoramę i otrzymując pierwsze klasowe certyfikaty. Po przeprawie promowej na drugą stronę pospacerowaliśmy po centrum, a po zwiększeniu tempa udaliśmy się na plażę Morza Bałtyckiego, po czym promenadą wróciliśmy do promu. Organizatorem wyprawy była Pani Honorata Grabek, a opiekunami Panie: Agnieszka Raducka, Zofia Słoboda, Monika Wawrzyniak, Beata Ptak i Magdalena Kolb. Dziękujemy Paniom za opiekę oraz Klubowi Juvenia za dofinansowanie przejazdu.
»Harmonogram pracy Biblioteki Szkolnej.
Poniedziałek 9.00 – 12.30
Wtorek 9.00 – 13.00
Wtorek - 13.00 – 13.45 – godzina dostępności
Środa nieczynna
Czwartek 9.00 – 13.00
Piątek 9.00 – 12.30
»Ballady i romanse Adama Mickiewicza lekturą 11. odsłony Narodowego Czytania.
Ta akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Następnie czytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa.
Później „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego i „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz „Nowele polskie”. Lekturą Narodowego Czytania 2020 wybrana została „Balladyna” Juliusza Słowackiego a w ubiegłym roku „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Od początku trwania akcji w naszej szkole również przystąpiliśmy do czytania dzieł wybitnych polskich twórców, dlatego w piątek 2 września zgromadziliśmy się na placu apelowym, by wspólnie przypomnieć sobie wybitne działa Adama Mickiewicza. Czytaliśmy Świteziankę, Powrót taty, Rybkę, Panią Twardowską oraz Lilije.
»I ruszamy z nowym rokiem szkolnym
We wrześniu 2022r. naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 170 uczniów. W Technikum Kształtowania Środowiska uruchomiliśmy zawody: E - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, CK - technik chłodnictwa i klimatyzacji, A - technik analityk, S - technik ochrony środowiska, T - technik turystyki na obszarach wiejskich, a w Szkole Branżowej I stopnia: K - kucharz.
Młodszym i starszym uczniom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, obowiązkowości, systematyczności i zadowolenia ze spędzonego wspólnie czasu, a przede wszystkim zdanych egzaminów maturalnych i zawodowych.
»Giełda podręczników
EDIT Dnia 06.09.2022r. (wtorek) w naszej szkole odbędzie się giełda, na której będzie można nabyć używane podręczniki. Serdecznie zapraszamy uczniów do zakupu.
Zbieramy podręczniki klas I-III! Wszyscy, którzy chcieliby sprzedać swoje podręczniki zanoszą je w reklamówce podpisanej imieniem, nazwiskiem i klasą do sali nr 23. W każdej książce musi być karteczka z ceną, imieniem oraz nazwiskiem. Podręczniki zbieramy do wtorku (28.06.2022r.).
»Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r. o godzinie 10:00 na placu apelowym.
»