Turniej Maszyn Wiatrowych

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. W szkole gimnazjalnej wykonanie maszyny może być potraktowane jako projekt zgodny z podstawą programową zatwierdzoną przez MEN. Zgłoszona na Turniej maszyna jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym wykonanym przez firmę Unilogo w trzech konkurencjach:

-Największa moc,

-Obroty przy obciążonym wale maszyny,

-Moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej z konkurencji decydują o jakości maszyny i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

21 października 2016 »

Break Dance i Street Dance na lekcji wf

Uczniowie naszej szkoły mieli szansę być świadkami ciekawego pokazu Break Dance i Street Dance. Na lekcjach wychowania fizycznego każdy mógł skorzystać również z dobrowolnej lekcji tańca. Z przyjemnością poznaliśmy najważniejsze kroki i mogliśmy odkryć ciekawe figury w porywającym rytmie. Jeżeli ktoś odkrył w sobie nową pasję i uważa, że taniec jest idealnym zajęciem na spędzanie wolnego czasu to zapraszamy na bezpłatne warsztaty do MOK-u.

21 października 2016 »

Gebo a złączki, obejmy i pierścienie zaciskowe

Pan Sławomir Kijek z firmy Gebo Technika przeprowadził prezentację dla drugich, trzecich i czwartych klas technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Firma Gebo jest producentem i dystrybutorem złączek dla różnych obszarów zastosowań, specjalistą  w dziedzinie napraw i łączeń, wynalazcą pierścieni zaciskowych oraz liderem na rynku w dziedzinie żeliwnych złączek zaciskowych i obejm remontowo - naprawczych.

12 października 2016 »

60 lat już minęło. Zapraszamy na krótki film przedstawiający część artystyczną

Piosenki, występy akrobatyczne i musztra paradna. To wszystko miało miejsce 7 października na naszej hali sportowej.

8 października 2016 »

Jubileusz 60-lecia dobiegł już końca.

Przeżyjmy to jeszcze raz przeglądając fotorelację.

8 października 2016 »

Harmonogram obchodów 60-lecia Zespołu Szkół nr 2

Prezentujemy szczegółowy harmonogram obchodów, informacje odnośnie gastronomii i rozrywki oraz plan spotkań z wychowawcami i inne ważne informacje. Zapraszamy!

6 października 2016 »

Panowie! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!

I panowie mogą świętować. W Dniu Chłopaka koleżanki z klasy I SE przygotowały swoim kolegom miłą niespodziankę... Były nietuzinkowe prezenty, konkursy oraz czas na "najpiękniejszego". Panowie bez "skrzywienia się" zjedli po całej cytrynie, dzielnie walczyli, by zjeść całuski oraz pokonać "worek z cukierkami". Doskonale sobie poradzili, z jakże trudną, "sztuką makijażu".

Brawo dla uczennic za miłe uświęcenie Dnia Chłopaka. Teraz niecierpliwie czekamy na 8 marca :)
2095
30 września 2016 »

Rajd integracyjny klas pierwszych

Pod koniec września odbył się rajd integracyjny klas pierwszych. Wyruszyliśmy do Puszczy Bukowej czarnym szlakiem, śladami Stanisława Grońskiego. Pogoda nam super dopisała, tak jak humor. Na 12 kilometrowej trasie widzieliśmy pomniki przyrody nieożywionej- ogromne  głazy narzutowe, między innymi Głaz Grońskiego i Głaz Serce. Po kilku kilometrach niektórzy z nas wspięli się na najwyższy szczyt w Górach Bukowych-Bukowiec (prawie 150 metrów n.p.m.!!!). Tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Potem zatrzymaliśmy się przy ruinach średniowiecznego Młyna Zbożowego. Nawet nie wiedzieliśmy, że ten zakątek ma tak bogatą historię. Kiedy już trochę rozbolały nas nogi, a Pani Niedostatkiewicz ostatkiem sił pokonywała metry, dzielące nas od punktu widokowego, niedaleko Jeziora Szmaragdowego, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy smaczne kiełbaski. Mniam...

Zabawa była super. Do następnego rajdu!!!

1982
29 września 2016 »

Tak się bawi, tak się bawi II E!

Dziś II E znowu żegnała lato - tym razem w trakcie zabawy w paintball pod dachem na ulicy Przestrzennej. Była super zabawa, dobry sprzęt, profesjonalny instruktor i oczywiście ognisko na koniec.

1944
28 września 2016 »
«, powrót 1 2 3 ... 87 88 89 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: