Rajd integracyjny klas pierwszych

Pod koniec września odbył się rajd integracyjny klas pierwszych. Wyruszyliśmy do Puszczy Bukowej czarnym szlakiem, śladami Stanisława Grońskiego. Pogoda nam super dopisała, tak jak humor. Na 12 kilometrowej trasie widzieliśmy pomniki przyrody nieożywionej- ogromne  głazy narzutowe, między innymi Głaz Grońskiego i Głaz Serce. Po kilku kilometrach niektórzy z nas wspięli się na najwyższy szczyt w Górach Bukowych-Bukowiec (prawie 150 metrów n.p.m.!!!). Tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Potem zatrzymaliśmy się przy ruinach średniowiecznego Młyna Zbożowego. Nawet nie wiedzieliśmy, że ten zakątek ma tak bogatą historię. Kiedy już trochę rozbolały nas nogi, a Pani Niedostatkiewicz ostatkiem sił pokonywała metry, dzielące nas od punktu widokowego, niedaleko Jeziora Szmaragdowego, rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy smaczne kiełbaski. Mniam...

Zabawa była super. Do następnego rajdu!!!

1983
29 września 2016 »

Tak się bawi, tak się bawi II E!

Dziś II E znowu żegnała lato - tym razem w trakcie zabawy w paintball pod dachem na ulicy Przestrzennej. Była super zabawa, dobry sprzęt, profesjonalny instruktor i oczywiście ognisko na koniec.

1944
28 września 2016 »

Pożegnanie lata na Głębokim!

W poniedziałek, 26-go września, klasa IIE wraz z wychowawcą wybrała się nad jezioro Głębokie, aby poszaleć w parku linowym Tarzania. Zabawa była przednia, chociaż nie wszyscy odważyli się zjeżdżać po linach i pokonywać różnorodne przeszkody umieszczone wysoko w górze. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, rozdartymi spodniami i porwanym rękawem od koszulki, ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że było warto. Przyszli monterzy kolektorów słonecznych czy modułów fotowoltaicznych mieli przedsmak pracy na wysokościach.

26 września 2016 »

Wf w siodle

Uczniowie klasy I SE odbyli niecodzienną lekcję wychowania fizycznego w stadninie w Wielgowie. Wszyscy dowiedzieli się jak należy dbać o konia, jak siodłać i na co trzeba uważać. Wiele sympatii wzbudziły owieczki a niektórzy spróbowali swoich sił w skoku na konia. Wszyscy wybraliśmy się również w teren, gdzie każdy mógł spróbować trudnych ćwiczeń na koniu, jak i samej jazdy. Dla wielu uczniów obcowanie z koniem było czymś zupełnie nowym i wzbudzało wiele emocji, a dla wytrwałych na koniec było strzelanie z łuku.

26 września 2016 »

Podwodny świat - Oceanarium w Stralsundzie

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy III E: Dawid Frąszczak, Krzysztof Kuczyński, Łukasz Rydzyński i Kamil Kozera poświęcili wiele swojego wolnego czasu na pracę na rzecz warsztatów szkolnych. W nagrodę pojechali na wycieczkę, którą sfinansowała Rada Rodziców Zespołu Szkół Nr 2.

Odwiedziliśmy Stralsund, hanzeatyckie miasto położone na północy Niemiec, w landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie, a w nim: Oceanarium, Muzeum Morskie, Stare Miasto znajdujące się na liście Światowego dziedzictwa UNESCO oraz kościół Św. Michała – gotycką świątynię, jedną z najważniejszych na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.

Wycieczka była udana: dopisała nam pogoda i humory też…Warto pomagać!

Elżbieta Lesińska

23 września 2016 »

I znowu było pysznie!

Już po raz drugi uczennice 4 klasy technik turystyki wiejskiej zaskoczyły społeczność uczniowską Zespołu Szkół Nr 2 smakołykami. Tym razem były to pankejksy oraz napoje mleczno – owocowe. Specjały rozeszły się błyskawiczne i 22 września 2016 r stały się hitem dnia. Dodatkiem do naleśników były dżemy: malinowy, brzoskwiniowy oraz z owoców leśnych. Dodatkami smakowymi do napojów, na bazie naturalnego kefiru, były maliny, banany oraz brzoskwinie.

23 września 2016 »

Uwolnij książkę!

Zasady akcji: Podziel się! Korzystaj! Czytaj! Pamiętaj! Dziel się z nami opiniami! Szanuj!

21 września 2016 »

Smacznie i owocowo - już w czwartek!

Uczennice 4 klasy technik turystyki wiejskiej serdecznie zapraszają na degustację napojów mleczno-owocowych i pankejksów. Sprzedaż będzie prowadzona w czwartek 22 września o godz. 11:30 (między 4 a 5 lekcją). Koszt 1 zł. Zapraszamy.

20 września 2016 »

"Kanapeczka - Złotóweczka" za nami

Zgodnie z ogłoszeniem, w dniu 15 września 2016r. uczennice z 4 klasy technik turystyki wiejskiej sprzedawały na terenie szkoły sporządzone przez siebie kanapki. Dziewczyny bardzo się postarały. Przygotowane przez nie wyroby były kolorowe oraz przepyszne. Kto spróbował ten na pewno potwierdzi. Wybór był duży, ponieważ kanapki zostały przyrządzone z pastą jajeczną, z tzw. gzikiem, z polędwicą drobiową oraz z żółtym serem. Do ich wykonania użyto białe i ciemne pieczywo. Dodatkowo wzbogacone zostały o kolorowe i świeże warzywa.

15 września 2016 »

Akcja "Kanapeczka"

Już w ten czwartek (15 września 2016r.) o godzinie 11:30 (przerwa między 4 a 5 lekcją) w pracowni gastronomicznej (przy szatni w budynku gimnazjum) będą sprzedawane kanapki. Cena 1zł. Zapraszają uczennice 4 klasy Technika Turystyki Wiejskiej. Akcja ma na celu zwrócenie młodzieży uwagi na zdrowe odżywianie się oraz znaczącym wpływie posiłków - I i II śniadania - na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i samopoczucie.

13 września 2016 »
«, powrót 1 2 3 ... 88 89 90 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: