Aktualności

Aktualności 8 maja 2018 wyświetleń: 384

Uczniowie I klasy TUiSEO odwiedzili EcoGenerator

Uczniowie I klasy technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zapoznali się z działaniem instalacji spalania odpadów. Metody i urządzenia do skojarzonego pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej (kogeneracja) doskonale wpisją się w tematykę zawodową dotyczącą energetyki odnawialnej. Była to już druga wizyta uczniów naszej szkoły w tym imponującym obiekcie. 

Wielkie wrażenie zrobiły na nas potężne komory bunkrów na odpady, które operator suwnicy specjalnym chwytakiem przenosi następnie na ruszty paleniskowe, gdzie są spalane. Zajrzeliśmy też do „wnętrza piekła”, czyli do komory spalania – ten widok jest naprawdę fascynujący! Dziękujemy Panu Wojciechowi Jachimowi oraz Panu Andrzejowi  Maksymowiczowi Raczyńskiemu za interesujący wykład i ciekawą wizytę!

Tekst: Elżbieta Lesińska

Zdjęcia: Paweł Bedus 1E

aktualizowano: 2018-05-09
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone