Aktualności

Aktualności 12 czerwca 2018 wyświetleń: 495

Dzień Języków Obcych w ZS 2

11 czerwca na terenie szkoły odbywały się plenerowe potyczki językowe. Uczniowie zmagali się w dwujęzykowych konkurencjach (język angielski i język niemiecki) rozwijając swoje praktyczne umiejętności lingwistyczne.

Szczegóły poniżej.

Rozegrano pięć konkursów: grę terenową „50 pól”, „Szkolny Poliglota”, „Jaka to melodia?”, „Scrabble” i „Flagi państw unijnych”. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem podeszli do zadań i bawili się przy nich świetnie. Podczas językowych zmagań można było posilić się w kawiarence, zamawiając coś słodkiego, oczywiście w języku obcym. Wypieki do kawiarenki przygotowali sami uczniowie.

Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się klasa 3a, która w poszczególnych konkurencjach zdobyła największą liczbę punktów. Na drugim miejscu znalazła się klasa 3b, a na trzecim, niewiele ustępując swoim rówieśnikom, klasa 3c.

Wśród klas szkoły średniej najwięcej punktów zebrała  klasa II CK, na miejscu drugim uplasowała się klasa III E, a na trzecim I CT.

Konkurs „Szkolny Poliglota” dawał punkty całej klasie, ale nagrody zdobywano indywidualnie.

Najlepsza w konkursie była uczennica klasy II CK Justyna Chlebowska i tym samym zdobyła tytuł „Szkolnej Poliglotki” w szkole średniej. Również dziewczęta wiodły prym wśród gimnazjalistów. Pierwsze miejsce zajęła Julia Gacal, uczennica klasy 3 a.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy darczyńcom, którzy pomogli nam w organizacji językowych zmagań, wspierając nas nagrodami, t. j.: Firmie  Kärcher, ul. Struga 31 F oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół nr 2.

 

Organizatorzy.

aktualizowano: 2018-06-15
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone