ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ - start!

20 marca od godz. 9:15  w Zespole Szkół Nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie - scena sali lustrzanej, budynek D - 60 młodych aktorów z województwa zachodniopomorskiego zaprezentuje swoje artystyczne zdolności. Młodzi aktorzy wystartują w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Harmonogram.
Występy będzie oceniało jury w kategoriach:

- najlepsze przedstawienie,

- najlepsza kreacja aktorska,

- najciekawszy scenariusz.

Ogłoszenie wyników z prezentacji przedstawień nastąpi podczas uroczystej GALI 30 marca w Pałacu Młodzieży.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Dyrekcja, katecheci ZS 2 i Jurorzy.

19 marca 2017 »

Święto liczby pi

17 marca 2017 »

Ustawianie BiblioBoXXa

Przemek, Dawid, Bartosz, Grzegorz, Michał, Dominik, Konrad i Hubert - uczniowie z 2E klasy technika urzadzeń i systemów energetyki odnawialnej ustawili dziś BiblioBoXXa.

1976
15 marca 2017 »

Uroczysta inauguracja BiblioBoXXa Partnerstwa Odra w Zespole Szkół nr 2

Już 16 marca (czwartek), w szkole z 60-letnią tradycją, o godzinie 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie BiblioBoXXa Partnerstwa Odra z udziałem gości z Niemiec i Polski. Motywem do utworzenia tej biblioteczki była okrągła X rocznica podpisania Partnerstwa Odra, obchodzona w roku 2016.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 jako jedni z wielu brali udział w berlińskich warsztatach, w wyniku których ostatecznie przekształcili nieużywaną budkę telefoniczną w użyteczną mobilną biblioteczkę, z której można będzie wypożyczać książki na zasadzie bookcrossingu.

8 marca 2017 »

Jak powstawał BiblioBoXX Partnerstwa Odra?

Zapraszamy do zapoznania się z "mini-kroniką" tworzenia BiblioBoXXa Partnerstwa Odra.

WIĘCEJ INFORMACJI O BIBLIOBOXX'IE w zakładce.

8 marca 2017 »

Co ma łopata do …wiatraka, czyli LM Wind Power z wizytą w ZS 2

Marzec 2017 rozpoczęliśmy na warsztatach szkolnych bardzo interesującym spotkaniem: pani Klaudia Krzemińska oraz pan Jakub Reginia z LM Wind Power przyjechali do nas, aby podzielić się swoją wiedzą na temat produkcji łopat do elektrowni wiatrowych.

7 marca 2017 »

Zaproszenie na X Konferencję "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu"

Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi jest współorganizatorem konferencji, która towarzyszy szczecińskim targom Bud-Gryf. Zaplanowano w części pierwszej konferencji wykłady, prelekcje zaadresowane dla uczniów i nauczycieli, dotyczące nowych technologii, perspektyw zatrudnienia w regionie, informacji o kierunku OZE na naszej uczelni a także o możliwościach współpracy polsko-niemieckiej. Program konferencji.

7 marca 2017 »

Węże, woda , piana …

Zajęcia grupy strażackiej w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 tym razem upłynęły pod znakiem wody i piany. Temat to „Węże, armatura wodna i sprzęt do podawania piany.”

Poznaliśmy rodzaje węży stosowanych w akcjach gaśniczych i ich przeznaczenie, armaturę niezbędną do tworzenia linii gaśniczych, sprzęt zabezpieczający węże przed uszkodzeniem oraz sposoby wytwarzania piany lekkiej i ciężkiej.

3 marca 2017 »

Pojechali, zagrali i szkołę dumą okryli

Drugiego marca w ZSO nr 9 przy ulicy Małkowskiego 12 odbył się Dzień Języków Obcych. W ramach tego święta uczniowie z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali skecze w języku niemieckim lub angielskim. Pani Marta Krala wraz z uczniami z klasy I SE w składzie: Dorota Piskor, Jakub Pliszka, Jakub Aksamit, Bartosz Napora, Tomasz Miozga, Tomasz Zagawa, Noemi Błaszkowska, Krzysztof Surma oraz Małgosia Dąbrowska z I CK brawurowo odegrali przedstawienie pt „Door” o dwóch bramkarzach, którzy nikogo nie wpuszczają do klubu.

Zwiastun wg Oskara - klasa ICK

Wraz z nowym semestrem klasa 1CK otrzymała wyzwanie z języka angielskiego - Nakręcenie własnego filmu (parodii bądź zwiastuna). Zadania podjął się Oskar Krzysanowski, którego pracę można obejrzeć poniżej. Zapraszam :) Anna Czerwik

3 marca 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 80 81 82 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: