Aktualności

Aktualności 2 stycznia 2019 wyświetleń: 1909

Zajęcia w terenie uczniów klasy mundurowej

Fotorelacja z dnia 20 grudnia 2018r.

Od września 2018 r. uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowani zostali do programu pilotażowego. Uczniowie klasy 2BS z innowacją wojskową uczestniczyli raz w miesiącu w zajęciach  praktycznych w formie Wojskowego Dnia Szkoleniowego. Zajęcia odbywały się w 102. Batalionie Ochrony Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny–Wschód w Bielkowie. Zajęcia zawsze wzorowo są przygotowane przez Pan porucznika Sarbierskiego.

Żołnierze zawodowi prowadzą zajęcia z przedmiotów takich jak: musztra, zdobycie obiektu nieprzyjaciela, elementy zwiadu, budowa  i eksploatacja sprzętu wojskowego. Musztra obejmuje wyszkolenie indywidualne i zespołowe. W dotychczasowych zajęciach zaprezentowano również środki i sprzęt służący do obsługi logistycznej. Natomiast z przedmiotu budowa i eksploatacja sprzętu wojskowego szef techniki naziemnej przedstawił indywidualne uzbrojenie żołnierza z danymi taktyczno – technicznymi broni strzeleckiej. Bardzo dziękujemy wszystkim żołnierzom, którzy prowadzą z naszymi uczniami zajęcia i są zawsze gotowi na wszelką pomoc i udzielenie im informacji.

aktualizowano: 2019-01-03
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone