Wojewódzki Konkurs Mistrz OZE - kwalifikacje

Prace w konkursie przysłało 18 zespołów. Wszystkim dziękujemy za udział. W załączniku znajduje się lista zakwalifikowanych do finału 10 zespołów, którzy w dniu 6 kwietnia będą zmagać się z testem wiedzy i praktycznym zadaniem obliczeniowym. Nagrody rzeczowe to m.in: tablety Samsung Galaxy Tab A, opaski Ze Fit, powerbanki solarne, latarki solarne i inne.

23 marca 2017 »

KENIA NA WYCIĄGNIĘCIE DŁONI I SERCA

LOLOBO ELEGAE mieszka w Kipsing koło Isiolo w środkowej Kenii. Od marca br. Zespół Szkół Nr 2 przystąpił do programu ADOPCJI UCZNIA na odległość.

23 marca 2017 »

Dzień Otwarty w ZS 2

W środę 22 marca od godziny 9:00 do godziny 18:00 Zespół Szkół Nr 2 (dawny Rolniczak) zaprasza uczniów ostatnich klas gimnazjów i ich rodziców na dzień otwarty.

Szkoła oferuje naukę w czteroletnim technikum w zawodach: technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczą, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik chłodnictwa i klimatyzacji oraz technik turystyki wiejskiej. Ponadto w nowym roku szkolnym planowany jest nabór w ramach technikum na kierunki:

- technik inżynierii środowiska i melioracji: inżynieria środowiska została wpisana na listę kierunków strategicznych dla rozwoju kraju,

- technik budownictwa wodnego z innowacja wojskową

oraz w trzyletniej szkole branżowej I stopnia w zawodach: monter budownictwa wodnegoi operator urządzeń przemysłu chemicznego.

W trakcie dni otwartych do godziny 15:30 będzie można zobaczyć jak nasi uczniowie postrzegają swoją szkołę, prezentacje zawodów z przymrużeniem oka i całkiem na serio, pracownie szkolne oraz porozmawiać z kadrą nauczycielską. Po godzinie 15:30 zapraszamy do obejrzenia pracowni i rozmów z nauczycielami.

1986
7 marca 2017 »

Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o tematyce religijnej

(…) zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.” św. Jan Paweł II

20 marca br. na scenie Sali lustrzanej w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie wystąpiło ponad 60 aktorów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa. Wszystkich gościliśmy już kolejny raz. Dziękujemy i gratulujemy zespołom i opiekunom wytrwałości, pomysłowości, determinacji i odwagi podjęcia wyzwania.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas uroczystej Gali 30 marca br.(czwartek), godz. 10:15 w Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

Dziś  Z A P R A S Z A M Y  do fotogalerii.

22 marca 2017 »

Polsko-niemieckie spotkanie ekspertów - 16-17.03.2017r.

W dniach 16 i 17 marca 2017r. odbyły się spotkania polskich i niemieckich ekspertów w ramach projektu „Nachhaltige BücherboXX in der Oderpartnerschaft”. Organizacją konferencji zajęły się: p. Agnieszka Raducka – nauczyciel z Zespołu Szkół nr 2 oraz p. Joanna Czerwińska – p.o. Dyrektor  z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi (ZUT w Szczecinie). Ośrodek w Ostoi zadbał o materiały konferencyjne dla 28 uczestników spotkania.

20 marca 2017 »

Pani Marta Krala i jej Dream Team z II E

W czwartek 16 marca drużyna w składzie: kapitan - Dawid Borowski oraz Bartosz Ilczyszyn i Wiktor Szkoda reprezentowali szkołę na 10-tym wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych w Zespole Szkół nr 6 przy ul Sowińskiego 3. W zeszłym roku nasi chłopcy startowali po raz pierwszy i zajęli trzecie miejsce, natomiast w tym roku nie mieli sobie równych i rozgromili przeciwników wygrywając 6-punktową przewagą. W ostatniej kolejce Dawid Borowski tylko utwierdził prowadzenie, dosłownie strzelając prawidłową odpowiedź. Kochani cała szkoła jest z Was dumna!

19 marca 2017 »

Uroczyste otwarcie "BiblioboXXa Partnerstwa Odra" w ZS 2

Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie "BiblioBoXXa Partnerstwa Odra". Dawid, Bartosz i Dominik z naszej szkoły w listopadzie 2016 roku zaangażowali się w ciekawy projekt BiblioBoXX Partnerstwa Odra, w wyniku którego nastąpiło przetworzenie nieużywanej budki telefonicznej na funkcjonalną biblioteczkę uliczną, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Większość prac modernizacyjnych bibliobudki wykonali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu. Miło nam było gościć wielu wyśmienitych gości po stronie niemieckiej i polskiej. Mamy nadzieję, że dbając o dobre imię Polski, wszyscy użytkownicy biblioteczki będą z niej korzystać w sposób zgodny z przeznaczeniem :) Relacja w TVP.

16 marca 2017 »

ARCHIDIECEZJALNY PRZEGLĄD TEATRALNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ - start!

20 marca od godz. 9:15  w Zespole Szkół Nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie - scena sali lustrzanej, budynek D - 60 młodych aktorów z województwa zachodniopomorskiego zaprezentuje swoje artystyczne zdolności. Młodzi aktorzy wystartują w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Harmonogram.
Występy będzie oceniało jury w kategoriach:

- najlepsze przedstawienie,

- najlepsza kreacja aktorska,

- najciekawszy scenariusz.

Ogłoszenie wyników z prezentacji przedstawień nastąpi podczas uroczystej GALI 30 marca w Pałacu Młodzieży.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

Dyrekcja, katecheci ZS 2 i Jurorzy.

19 marca 2017 »

Święto liczby pi

17 marca 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 79 80 81 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: