Aktualności 20 lutego 2019 wyświetleń: 1499

Szkolenie energetyczne z WFOŚiGW w Szczecinie

Uczniowie klas 3 SE i 2 E wzięłi udział w szkoleniu z zakresu źródeł finansowania ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Doradca Energetyczny, Pan Michał Lidwin w szczegółowy sposób określił, które inwestycje kwalifikują się do wsparcia w ramach Programu Czyste Powietrze i jakich błędów unikać przy wypełnianiu wniosków. Omówił też rodzaje przedsięwzięć i kryteria przyznamwania ulgi termomodernizacyjnej. Podczas obu spotkań udało nam się w szybki i sprawny sposób wygenerować wniosek dla dwóch przykładowych rodzin. Teraz już śmiało możemy dzielić się tą informację z wszystkimi zainteresowanymi.

Jak dzięki programowi Czyste Powietrze zadbać o środowisko, zdrowie i domowy budżet - można dowiedzieć się na stronie www.kampaniaczystepowietrze.pl. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego do korzystania z tej witryny. Można na niej znaleźć między innymi szczegółowe informacje o programie Czyste Powietrze, zasady dofinansowania i rodzaje wspieranych inwestycji

Program Czyste Powietrze w liczbach:

Całkowita pula programu to kwota 103 miliardy złotych.

Kwota dofinansowania w formie dotacji to 63,3 miliarda złotych, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 miliarda złotych.

Kwoty dofinansowania w formie dotacji będą się wahać od 30 do 90 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji. Wysokość dopłat jest zależna od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Według wstępnych szacunków programem termomodernizacji zostanie objętych ponad 3 miliony domów jednorodzinnych.
aktualizowano: 2020-01-06