Uczniowie 3E w konkursie języka angielskiego

W tym roku już po raz trzeci startowaliśmy w wojewódzkim konkursie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych organizowanym przez ZS Nr 6 przy ulicy Sowińskiego w Szczecinie. Niestety pomimo wielkiego nakładu sił i rozległej wiedzy zabrakło nam odrobiny szczęścia i nie udało się obronić tytułu z zeszłego roku. Drużyna w składzie Dawid Borowski i Bartosz Ilczyszyn z III E zajęła siódme miejsce w województwie wśród techników, dla których to właśnie ten konkurs był organizowany. No nic, trzeba przełknąć gorycz porażki i szykować się na rewanż w przyszłym roku.

9 kwietnia 2018 »

Kwalifikacja drużynowa III Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE"

Otrzymaliśmy 29 prac konkursowych w III Wojewódzkim Konkursie "Mistrz OZE". W eliminacjach udział wzięło 58 uczniów z 12 szkół województwa zachodniopomorskiego (szkoły podstawowe i gimnazja). Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, ciekawe pomysły i zainteresowanie tematyką OZE. Do finału, który odbędzie się 24 kwietnia, serdecznie zapraszamy 15 drużyn, których dane podajemy w załączniku (kolejność przypadkowa). Gratulujemy!

6 kwietnia 2018 »

4 miejsce w Polsce - ogólnopolski finał w Sieradzu

Honorata Kwapińska i Wiktor Szkoda reprezentowali okręg zachodniopomorsko - lubuski w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszej osiemnastki w Polsce. W środę 4 kwietnia mieli do pokonania 2 etapy: test wiedzy i zadanie laboratoryjne z zakresu fotowoltaiki. Do ścisłego finału z zadaniem praktycznym nt. pompy ciepła dostał się Wiktor. Ostatecznie Wiktor Szkoda zajął 4 miejse. Wielkie brawa i serdeczne gratulacje! Warto podkreślić, że w etapach szkolnych w całej Polsce startowało 2 078 uczniów z 83 szkół, a w dziewięciu etapach okręgowych udział wzięło 154 uczniów. Nasi uczniowie wygrali swój etap okręgowy! Jesteśmy dumni z ich postawy w finale :) Na uwagę zasługuje fakt, że Honorata była jedyną przedstawicielką w męskim gronie :)

4 kwietnia 2018 »

Życzenia Wielkanocne

28 marca 2018 »

O praktykach zagranicznych w Goleniowie

W dniu 21.03.2018 r podczas wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie - wśród uczniów gimnazjum promowano projekt i upowszechniano jego rezultaty promując w ten sposób szkołę i jej dodatkowe działania na rzecz uczniów.

28 marca 2018 »

Upowszechnianie informacji o praktykach zagranicznych podczas Dnia Otwartego

Dzień Otwarty i wizyta uczniów gimnazjum to świetna okazja do promowania udziału w zagranicznych praktykach zawodowych oraz prezentowania wydarzeń, które były realizowane podczas tych praktyk. W 4 salach pokazowych i na holu głównym wyświetlano galerię zdjęć i omawiano najważniejsze założenia oraz efekty praktyk w Irlandii.

26 marca 2018 »

Warsztaty dla wolontariuszy

Podczas warsztatów dla wolontariuszy w ZS 2 prowadzonych przez Panią Katarzynę Michałek z Politesu poznaliśmy odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Swoje doświadczenia opowiedziała nam Anna z Węgier i tu przydał się nam język angielski. Niektórzy muszą nad nim jeszcze popracować. Każdy może zostać wolontariuszem. Porozmawiaj z koordynatorami wolontariatu w naszej szkole i sprawdź czy wolontariat to coś dla Ciebie. Zapraszamy osoby, które chcą bliżej poznać wolontariat w każdy wtorek do Sali 22 na przerwie obiadowej.

25 marca 2018 »

Zapraszamy do udziału w konkursie Spelling Bee

Technikum Kształtowania Środowiska zaprasza uczniów z szczecińskich techników do udziału w konkursie języka angielskiego "SPELLING BEE".

23 marca 2018 »

IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Tadeusza Wolanina

IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Tadeusza Wolanina odbył się w wiosennej atmosferze radości. Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania mimo, że walka była zacięta. Nagrodzone zostały najlepsze zawodniczki turnieju: Martyna Stawna (Gim 43), Hanna Chrzanowska (SP 71), Karolina Dobrowolska (Gim 7) oraz Anna Panek (ZS 2). Gratulujemy Trenerom wspaniałych zawodniczek! Zdjęcia.

23 marca 2018 »

Wielkanocne pierniczki

22 marca 2018 r. na terenie szkoły odbył się „Kiermasz pierniczków wielkanocnych”. Słodkie wyroby - małe rękodzieła - sporządzili i udekorowali uczniowie z 1 klasy technik turystyki wiejskiej. Spod rąk szkolnych artystów wyszły przepięknie zdobione jaja, zajączki, kurczaczki oraz baranki. Pierniczki rozeszły się błyskawicznie.

Katarzyna Galińska

22 marca 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 64 65 66 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: