Aktualności 24 listopada 2020 wyświetleń: 836

Me and my country

23.XI odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu językowo-kulturowego Me and my country  czyli Ja i mój kraj. Jest to angielski projekt międzynarodowy, który założyła i koordynuje nauczycielka języka angielskiego Anna Czerwik. W projekcie uczestniczą wybrani uczniowie klasy IV CK/T/CH – Aleksandra Rosińska, Jakub Bogusiewicz, Damian Łuszcz, Jakub Płachta i Błażej Politowicz oraz nauczyciele i uczniowie z innych szkół z takich krajów jak Armenia, Belgia, Chorwacja, Francja czy Portugalia.

Projekt będzie trwał przez cały najbliższy rok szkolny i daje uczniom możliwość poznania swoich rówieśników z innych krajów, poznania i porównania stylu życia przeciętnego nastolatka tu w Polsce z życiem za granicą, poznania kultury i obyczajów panujących w danych krajach bezpośrednio od osób, które w nich mieszkają. W końcu projekt daje fantastyczną możliwość komunikacji w języku angielskim, nabycia nowych umiejętności informatyczno-technologicznych i poszerzenia własnych horyzontów. Pierwsze spotkanie integracyjne z uczniami z Belgii już za nami. W ciągu najbliższego miesiąca uczniów czeka wiele spotkań online, w trakcie których bliżej poznają kulturę tego kraju. Uczestnicy projektu bardzo chętnie podzielą się swoją wiedzą, więc wyczekujcie na ich wpisy!

aktualizowano: 2020-11-24