Konkurs turystyczny

21 marca 2018 r. podczas Dnia Otwartego Szkoły odbył się konkurs turystyczny p.t. „Dzień Turystyki”. W konkursie udział wzięła młodzież z Gimnazjum Nr 24 przy Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie. Konkurs przeprowadzony został w formie gry planszowej p.t. „Quiz o turystyce”.

Strażacy szkolili z zakresu PPP

Podczas Dnia Otwartego gościliśmy strażaków ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu: Pana Tomasza Tyborowskiego i Pana Piotra Hertela. Panowie przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej (PPP) dla 12 grup uczniów z gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób prowadzić akcję ratunkową u osób dorosłych, dzieci i niemowląt. Ponadto jak reagować w przypadku podejrzenia uszkodzenia kręgosłupa, poparzenia skóry, zapylenia oka i wielu innych sytuacji kryzysowych. Bardzo dziękujemy za pokazy i wszelkie wyjaśnienia. Przypominamy, że kształcimy w zawodzie technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczą.

Dzień Otwarty w ZS 2

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był jednocześnie Dniem Otwartym. Po raz kolejny gościliśmy młodzież klas trzecich gimnazjum z terenu Szczecina i okolic. Spotkania miały przybliżyć wszystko to, z czym nasi uczniowie się stykają na co dzień i co czyni naszą szkołę wyjątkową.

Apel - glejty za 100% frekwencji

Dziś nagrodzono 4 uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencji w lutym. Czy w kolejnym miesiącu będzie lepiej? Pan Dyrektor pogratulował też Honoracie Kwapińskiej i Wiktorowi Szkodzie, którzy awansowali do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Pani Anna Czerwik wyróżniła osoby, które osiągnęly wysokie noty w konkursach języka angielskiego. Pani Wioleta Niedostatkiewicz nagrodziła uczniów, którzy aktywnie angażują się w wolontariat i wyróżnili się podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

19 marca 2018 »

Konferencja OZE i udział uczniów klasy 3E

16 marca 2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w XI Konferencji "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu". Pierwszy panel był moderowany przez Pana Profesora Zbigniewa Zapałowicza i dotyczył zagadnień z zakresu "OZE dla każdego". Drugi panel związany był z zrównoważonym rozwojem regionu i podsumowaniem międzyszkolnego konkursu nt. makiet siłowni wiatrowych. Organizatorami konferencji byli: Ośrodek w Ostoi, Żegluga Szczecińka i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

19 marca 2018 »

Nieco egzotyki w ZS Nr 2

Przez ostatnie 2 tygodnie lutego ZS Nr 2 miał przyjemność gościć dwójkę studentów z zagranicy – Dikę z Indonezji oraz Pierca z Chin. W trakcie swojego pobytu prowadzili oni lekcje kulturowe w języku angielskim. Była to wyjątkowa okazja dla uczniów naszej szkoły, którzy mogli poćwiczyć swoje umiejętności językowe oraz usłyszeć wiele ciekawych historii. Dowiedzieliśmy się m.in. o znaczeniu gwiazdek na fladze Chin, o tym jak wygląda chiński Nowy Rok, dlaczego turyści tak chętnie jeżdżą na Bali oraz dlaczego Europejczycy nie przepadają za typowo azjatyckim owocem durian. Liczymy na kolejne tak pozytywne emocje w przyszłym roku!

13 marca 2018 »

Niewiele brakowało...

Niewiele brakowało, aby nasi uczniowie znaleźli się na podium w konkursie Rollercoaster, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 8 w Szczecinie. We wtorek 06 marca uczniowie klasy 3 ST – Katarzyna Bobrowska, Paulina Gonera oraz Jakub Miszkiel rywalizowali z 9 szkołami technicznymi ze Szczecina w konkurencjach językowych wymagających umiejętności językowych, sprytu oraz refleksu i zajęli 4 miejsce. Gratulujemy!

8 marca 2018 »

Etap okręgowy III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

6 marca w naszej szkole odbył się jeden z etapów okręgowych ogólnopolskiego konkursu, w którym uczniowie wykazują się wiedzą i umiejętnościami z zakresu energetyki odnawialnej. Udział wzięło 12 uczestników ze szkół technicznych dwóch województw: lubuskiego i zachodniopomorskiego. Jesteśmy dumni z Honoraty (1 miejsce) i Wiktora (2 miejsce). Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za dalszy rozwój w branży OZE. Nagrody i upominki wręczył Pan Maciej Bartoszewski z firmy Hewalex.

6 marca 2018 »

VI Konkurs Chemiczny objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Zapraszamy uczniów 7 klasy szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum do udziału w VI Konkursie Chemicznym. Pragniemy również poinformować, że Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019. Regulamin.

5 marca 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 65 66 67 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: