Uczniowie ZS nr 2 w 102 batalionie ochrony

17 maja odbyły się zajęcia naszych uczniów technikum grupy mundurowej  kl. IBS w Jednostce Wojskowej w Bielkowie. Dzień spędzony wśród profesjonalistów sprawił, że kadeci przez chwilę poczuli się żołnierzem i uświadomili sobie do czego zobowiązuje mundur. Zajęcia były bardzo ciekawe i przygotowane wzorowo.

4 czerwca 2018 »

Tysiąc razy mówić, raz zobaczyć.

W dniach 22 – 24 maja 2018 r. uczniowie z klasy pierwszej oraz trzeciej profilu technik turystyki wiejskiej uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej. W napiętym programie znalazły się godne uwagi miejsca, takie jak: Dworek i Stadnina Koni w Bielinie, BioGospodarstwo w Czelinie („Zagroda reniferów”), gospodarstwo rolne pana Sławomira Lenartowicza (uprawa zbóż) i pana Pawła Pulita (hodowla bydła) w Dargomyślu, PPH EKODARPOL w Dargomyślu, Miodosytnia Piwowar w Chwarszczanach, Agroturystyka w Namyślinie, Pensjonat „Nowy Młyn” w Namyślinie, gospodarstwo agroturystyczne „Czarcia Podkowa” w Sarbinowie.

30 maja 2018 »

Osiem kierunków kształcenia do wyboru!!!

Do 19 czerwca do godz. 15:00 będzie trwać nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Zapoznaj się z ofertą edukacyjną Technikum Kształtowania Środowiska, w której znajdziesz opis ośmiu kierunków kształcenia.

29 maja 2018 »

Aikido

28 maja 2018 »

XV Bieg Dąbski i Ekofestyn już za nami!

Już po raz piętnasty w Szczecinie – Dąbiu wystartował Dąbski Bieg Uliczny. Oprócz rywalizacji sportowych na terenie Zespołu Szkół nr 2, przy niebywale sprzyjającej aurze,  odbywał się coroczny Ekofestyn połączony z targami szkół prawobrzeża. Impreza włączyła się w 70 rocznicę przyłączenia Dąbia do Szczecina oraz obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

1922
27 maja 2018 »

Ekofestyn, Targi Szkół Ponadgimnazjalnych Prawobrzeża i XV Uliczny Bieg Dąbski

Zespoł Szkół Nr 2 im. Wł. Orkana

zaprasza

na XV Uliczny Bieg Dąbski, Targi Szkół Ponadgimnazjalnych Prawobrzeża oraz Ekofestyn.

Wydarzenia zostały włączone w miejskie obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i będą miały miejsce 25 maja 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie, ul. Portowa 21 w godz. 09.00-14.30.

Festyn ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Targi Szkół Ponadgimnazjalnych Prawobrzeża organizowane są w celu przybliżenia młodzieży gimnazjalnej kształcenia zawodowego i ogólnego po tej stronie Odry, a Bieg Dąbski ma wskrzesić w nich ducha walki i kształtować postawę zdrowej rywalizacji. Wszystko w duchu hasła przewodniego miejskich uroczystości niepodległościowych „Codziennie Polskę tworzyMY”.

16 maja 2018 »

Honorata i Dawid z wizytą na farmie wiatrowej

Honorata Kwapińska oraz Dawid Frąszczak mieli niebywałą okazję odwiedzić farmę wiatrową, obsługiwaną przez firmę Vestas i pod czujnym okiem wykwalifikowanych pracowników doświadczyć pracy serwisanta w elektrowni wiatrowej. Pogoda była idealna na takiego typu wyprawę, a wrażenia na długo zostaną w pamięci naszych absolwentów. Bardzo dziękujemy firmie Vestas za możliwość wejścia na "wiatrak", Panu Krzysztofowi Piętce za całą organizację wyjazdu i przedstawienie firmy od strony biurowej,  za transport oraz całej ekipie za mega pozytywną atmosferę oraz podejście do młodzieży - mówią "posiadacze" dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

17 maja 2018 »

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny - eliminacje wojewódzkie

"Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych" odbyły się dnia 11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B. Damian, Tomasz i Kamil, uczniowie II klas Technikum Kształtowania Środowiska brali udział w tych zmaganiach "konkursowych". Panowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji oraz znajomością obsługi motorów i samochodów. Dodatkowo, niezwykle dzielnie poradzili sobie w zadaniach sprawnościowych: jazdą na motorowerze, samochodem oraz z pierwszą pomocą przedmedyczną.

Był to ich ... i przedstawicieli naszej szkoły, pierwszy udział w takim konkursie. Za ogromne zaangażowanie i siłę charakteru, jaką zaprezentowali, wiedząc, że przeciwnikami są uczniowie "samochodówek" z całego województwa zachodniopomorskiego należą się ogromne brawa."

Wioleta Niedostatkiewicz

12 maja 2018 »

Siódmoklasiści z SP 59 na zajęciach na naszych warsztatach

10 maja powitaliśmy na warsztatach szkolnych klasę 7a z SP 59, która przyjechała do nas pod opieką p. pedagog Doroty Politewicz i p. Justyny  Krzymienieckiej, nauczyciela chemii. Nasi młodzi goście zostali oddani w fachowe ręce klasy III E. Uczniowie z tej klasy po miesięcznej praktyce w Irlandii i w firmie patronackiej  KK  Wind Solutions, z nowym zastrzykiem energii, powrócili do zajęć w szkole. Na dzisiejszych ćwiczeniach mieli za zadanie zaprezentować swoim podopiecznym praktyczne działanie podstawowych urządzeń i systemów OZE. W opinii gości wywiązali się z zadania w sposób interesujący. W opinii swoich nauczycieli…muszą jeszcze dopracować scenariusze zajęć :) Następny sprawdzian ich umiejętności za tydzień, 17 maja, podczas odwiedzin kolejnej klasy z SP 59.

11 maja 2018 »

XV Dąbski Bieg Uliczny

Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent Promocja Postęp zapraszają do udziału w XV Dąbskim Biegu Ulicznym, który odbędzie się w dniu 25 maja. W załączniku Program, Regulamin i Mapka Biegu.

Imprezami towarzyszącymi będą Ekofestyn ZS 2, Targi Szkół Prawobrzeża, finał Eko-Olimpiady i VI Konkursu Chemicznego.

10 maja 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 61 62 63 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: