Zagraniczny kurs języka hiszpańskiego

W ramach Projektu "Nowoczesny nauczyciel - Świadomy Europejczyk" pani Wioleta Niedostatkiewicz realizowała Intensive Spanish Course w Barcelonie w dniach 30.07.18 - 10.08.2018r. Nauka odbywała się w International House w niewielkiej, wielonarodowościowej grupie. Po zajęciach był czas na zwiedzanie Barcelony i poznawanie jej historii. Były i zakupy i chwile odpoczynku. Taki sposób edukacji jest wspaniałym sposobem na łączenie w praktyce nauki języka hiszpańskiego.
28 października 2018 »

Uczniowie klasy 2E w Parku Trampolin

Już kolejna klasa odwiedziła Park Trampolin. Po intensywnej rozgrzewce z instruktorem uczniowie mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji i sprawdzić swoje siły na przyrządach. Nie było łatwo, ale wysoka sprawność fizyczna klasy 2e i wychowawcy pozwoliła wszystkim na czerpanie wielu radości z intensywnych ćwiczeń. Zachęcamy inne klasy do wizyty w Fun Jump na Prawobrzeżu.

28 października 2018 »

SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

18.10 odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2. Do późnych godzin wieczornych trwały rozgrywki międzyklasowe w systemie gier „każdy z każdym”.  Były również dogrywki. Mistrzostwo zdobyła klasa ICCTE, a dalej w kolejności IIE, III SE oraz II CT. Królem strzelców turnieju został Krystian Jaśkiewicz. Zapraszamy wszystkich do dalszych rywalizacji. Sparingi co tydzień w czwartki o 15:30.

25 października 2018 »

Zagraniczny kurs języka angielskiego (Erasmus+)

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" Pani Agnieszka Raducka wzięła udział w kursie języka angielskiego. Szkolenie zrealizowała w dniach 1- 12.10.2018r. w Gzirze (NSTS English Language Institute) na Malcie. Wybór miejsca nie był przypadkowy - zróżnicowana kultura, bogata historia i specyfika przenikania się różnych narodowości - utworzyły doskonałe warunki zarówno do nauki języka angielskiego jak i pokonywania barier związanych z poruszaniem się w obcym kraju, komunikowania się z ludźmi z różnych zakątków świata i środowisk oraz możłiwość otworzenia się na inność kulturową a przede wszystkim poszerzenie horyzontów światopoglądowych. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

Kurs języka angielskiego w Londynie

W sierpniu, Pani Anna Czerwik i Pani Katarzyna Flisiak odbyły kursy języka angielskiego w Londynie. Kursy językowe są realizowane przez 14 nauczycieli naszej szkoły w ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". Prezentacja.

Kurs metodyczny języka niemieckiego

W ramach programu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk" trzy germanistki z naszej szkoły Pani Agnieszka Chromiec - Sęk, Pani Anna Jerlecka i Pani Judyta Piwko odbyły dwutygodniowy metodyczny kurs języka niemieckiego w Wiedniu.

Wycieczka uczniów do Poznania

W dniach 10-12 października klasa III SE oraz IV E wybrały się na wycieczkę do Poznania. Te trzy dni były niezwykle intensywne, pełne wrażeń i niespodzianek. Udało nam się odwiedzić nowe zoo - gdzie furorę zrobiła jazda kolejką z przewodnikiem oraz sztuczny stok Malta Ski. Gwarę i zwyczaje poznańskie zgłębiliśmy w muzeum rogala marcińskiego oraz w muzeum blubrów (czyli legend) poznańskich. Był też czas na zakupy w IKEI i wypicie kawy na starym rynku. Wracając do Szczecina opóźnionym pociągiem, snuliśmy plany następnej wycieczki.

20 października 2018 »

Zawarcie umowy partnerskiej z Biurem Podróży Wakacje.pl

W dniu 16 października 2018 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie podpisana została umowa partnerska o współpracy z Biurem Podróży Wakacje.pl – Szczecin. Dokument podpisali: właścicielka biura podróży Pani Wioleta Niedostatkiewicz oraz Dyrektor Szkoły Pan Bogusław Nowak.

Dzięki zadeklarowanej współpracy uczniowie naszej szkoły uczący się w zawodzie technik turystyki wiejskiej będą mogli brać udział w szkoleniach i zajęciach warsztatowych związanych z turystyką, uzupełniać zdobywaną wiedzę o praktykę uczestnicząc we wyjściach do biura oraz doskonalić kompetencje zawodowe podczas praktyk zawodowych.

Katarzyna Galińska

18 października 2018 »

Dzień Edukacji Narodowej 2018

15 października 2018 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 2 przygotowane przez klasę 1 CC pod opieką p. Honoraty Grabek i  p. Krzysztofa Płochy. Na przygotowanej akademii spotkali się nauczyciele i uczniowie wszystkich klas. Apel rozpoczął się wierszem Zbigniewa Herberta „Dom”, wyrecytowanym przez Amelię Franczak i Patrycję Jaworską.

2067
15 października 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 57 58 59 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: