Aktualności
RSSKonkurs "Najlepszy w zawodzie"
Uroczystość zakończenia roku szkolnego była doskonałą okazją do nagrodzenia najlepszych w zawodzie. Dwuetapowy konkurs wyłonił najlepszych w zawodach:
- technik ochrony środowiska: I - Mateusz Kondracki, II - Julia Pohorila, III - Oskar Spatzier
- technik turystyki na obszarach wiejskich: I - Zuzanna Korinth, II - Patrycja Jonasik, III - Matylda Stangreciuk
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej: I - Rafał Wypyski, II - Stanisław Golański, III - Klaudia Stenclik.
Serdecznie gratulujemy!
»Kuchnia regionalna na słodko
Przyszedł czas na dania na słodko. Uczniowie realizujący program innowacji "Apetyt na region" pod czujnym okiem Pani Justyny Prytyskacz sporządzali przysmaki, stosując się do przepisów regionalnych. Uczniowie dobierali surowce zgodnie z recepturą, przestrzegali zasad bezpieczeństwa w pracowni gastronomicznej. Uczyli się także dekorować sporządzone potrawy i oceniać ich jakość metodami organoleptycznymi.
»Projekt Erasmus+ "Environmental pollution research at school"
Od 01 do 06 nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Erasmus+ dotyczącym ochrony środowiska. W projekcie wzięły udział 2 szkoły z Belgii, 1 z Hiszpanii i Słowenii. Dwie grupy 6 osobowe naszych uczniów pojechały kolejno do Belgii i Hiszpanii, aby poznać swoich rówieśników i wraz z nimi pracować nad zagadnieniem zanieczyszczenia środowiska. Poza samą pracą projektową, uczniowie ćwiczyli język angielski oraz mieli możliwość poznać kulturę i obyczaje panujące w krajach partnerskich. W każdym kraju zapoznali się także z architekturą i sztuką poprzez zwiedzenie wybranych atrakcji turystycznych. My gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami w naszej szkole od 22.02 do 25.02. Naszym celem było dokonanie pomiaru próbek wody z różnych ujęć i przeanalizowanie ich pod kątem jakości. Zarówno praca w terenie, jak i szkolnym laboratorium spotkała się z dużym uznaniem szkół partnerskich, a nasz system edukacji został bardzo wysoko oceniony. Jednym z efektów projektu jest film, stworzony przez Radka Samsela, ucznia kl.IV TE. Obrazuje on działania projektowe zorganizowane przez naszą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia.
»Apel na zakończenie roku szkolnego
Dzień dobry WAKACJE!!! Drodzy Uczniowie, zakończenie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się 24.06.2022r. o godzinie 10.00 na placu apelowym. Obowiązuje strój galowy!!! Prosimy o pilne rozliczenie kart obiegowych.
»W nagrodę na ... kręgle
Lubicie wygrywać? Kto nie lubi! W ramach wygranej w szkolnym konkursie na promocję szkoły klasa III GECK wyszła na kręgle. Było dużo zabawy, śmiechu, ale i rywalizacji. W walce o podium pojawiły się też różne techniki gry. A Wy lubicie grać w kręgle?
»Dzień Języków Obcych
W dniu 7 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Języków LANGUAGES-TAG.
Przedstawiciele 10 klas wzięli udział w turnieju językowym, który składał się z czterech części:
1) Jaka to melodia?- potyczki muzyczne.
2) Z historią za pan brat.
3) Gramatyka, to nic trudnego.
4) Nie byłeś? -Zobacz! Prezentacja.
Warsztaty nr 4
9 czerwca zakończyliśmy cykl szkoleń, przewidzianych na ten rok szkolny z zakresu Morskich Siłowni Wiatrowych. Panowie Kamil Kamiński i Krzysztof Tomaszewski z Przemysłowej Akademii Rozwoju zapoznali uczniów z praktykantami, którzy odbyli staż w Ocean Winds i opowiadali o drodze "Kariery z Wiatrem". Podsumowali dotychczasowe szkolenia i przeprowadzili quiz wiedzy. Zwycięzcy rankingowi otrzymali nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję, że uczniowie często będą zaglądać na platformę moodle "Rozwoj.Mlody-Przemysl", aby na bieżąco uzupełniać wiedzę o energetyce wiatrowej.
»Projekt "Pomorze Zachodnie - wsparcie psychologiczno-pedagogiczne"
Od października 2021 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNE”. Realizacja projektu dobiega powoli końca, więc czas na krótkie jego podsumowanie.
Dotychczas w projekcie udział wzięło ponad 120 uczniów, którzy korzystali z różnego rodzaju wsparcia, zarówno psychologicznego, jak i pomocy w nauczaniu.
W ramach projektu prowadzone były następujące zajęcia:
- cztery grupy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki – łącznie 216 godzin,
- zajęcia rozwijające uzdolnienia z chemii – łącznie 54 godziny,
- dla każdej klasy pierwszej przeprowadzono zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się – łącznie dla wszystkich klas 27 godzin,
- dla uczniów wszystkich klas prowadzono warsztaty z pedagogiem i psychologami – łącznie 108 godzin,
- uczniowie mogli również korzystać z indywidualnych porad i konsultacji zarówno z Panią pedagog, jak i Paniami psycholożkami.
Mamy cichą nadzieję, że zajęcia te pomogły Wam choć w niewielkim stopniu powrócić na „stare tory” po tak długim okresie izolacji, spowodowanej pandemią.
»Wycieczka zawodoznawcza
W dniach 25 – 27 maja 2022 r. uczniowie z klasy trzeciej (pogimnazjalnej) oraz drugiej profilu technik turystyki na obszarach wiejskich uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej. W bogatym programie znalazły się miejscowości godne uwagi i polecenia w gminach: Moryń, Mieszkowice, Boleszkowice i Dębno.
»