Aktualności

Aktualności 28 czerwca 2022 wyświetleń: 545

Projekt Erasmus+ "Environmental pollution research at school"

Od 01 do 06 nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Erasmus+ dotyczącym ochrony środowiska. W projekcie wzięły udział 2 szkoły z Belgii, 1 z Hiszpanii i Słowenii. Dwie grupy 6 osobowe naszych uczniów pojechały kolejno do Belgii i Hiszpanii, aby poznać swoich rówieśników i wraz z nimi pracować nad zagadnieniem zanieczyszczenia środowiska. Poza samą pracą projektową, uczniowie ćwiczyli język angielski oraz mieli możliwość poznać kulturę i obyczaje panujące w krajach partnerskich. W każdym kraju zapoznali się także z architekturą i sztuką poprzez zwiedzenie wybranych atrakcji turystycznych. My gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami w naszej szkole od 22.02 do 25.02. Naszym celem było dokonanie pomiaru próbek wody z różnych ujęć i przeanalizowanie ich pod kątem jakości. Zarówno praca w terenie, jak i szkolnym laboratorium spotkała się z dużym uznaniem szkół partnerskich, a nasz system edukacji został bardzo wysoko oceniony. Jednym z efektów projektu jest film, stworzony przez Radka Samsela, ucznia kl.IV TE. Obrazuje on działania projektowe zorganizowane przez naszą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia.

aktualizowano: 2022-06-28
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone