Aktualności

Aktualności 27 czerwca 2022 wyświetleń: 234

Konkurs "Najlepszy w zawodzie"

Uroczystość zakończenia roku szkolnego była doskonałą okazją do nagrodzenia najlepszych w zawodzie. Dwuetapowy konkurs wyłonił najlepszych w zawodach:

- technik ochrony środowiska: I - Mateusz Kondracki, II - Julia Pohorila, III - Oskar Spatzier

- technik turystyki na obszarach wiejskich: I - Zuzanna Korinth, II - Patrycja Jonasik, III - Matylda Stangreciuk

- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej: I - Rafał Wypyski, II - Stanisław Golański, III - Klaudia Stenclik.

Serdecznie gratulujemy!

Zadanie konkursowe na etapie praktycznym dla zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej polegało na wykonaniu fragmentu instalacji hydraulicznej w systemie zgrzewanym. Jest to bardzo wymagająca technologia: w sytuacji, gdy uczniowie nie dysponowali dodatkowymi elementami łączącymi przewody, każdy błąd w obliczeniu wymiarów odcinków instalacji lub sposobu jej prowadzenia w określonej płaszczyźnie – był błędem nie do poprawienia.

Tym większe wyrazy uznania należą się zdobywcy pierwszego miejsca, Rafałowi Wypyskiemu z klasy II E, który wykonał swoją pracę perfekcyjnie, zachowując wszystkie dane montażowe zawarte w dokumentacji rysunkowej, jaką otrzymał - podobnie jak wszyscy uczestnicy konkursu. Jeszcze raz gratulujemy!

Dziękujemy Radzie Rodziców za przekazanie środków na zakup nagród za zajęcie pierwszego miejsca (dla zwycięzców we wszystkich trzech zawodach) oraz sponsorom od lat wspierającym zawód technika OZE. Są to firmy: TWEETOP, KANtherm, Viessmann, KLUDI, Kospel, Viessmann, Magnuss i SANTECH.

Na zdjęciach nasi finaliści oraz najlepsza praca konkursowa Rafała.

aktualizowano: 2022-06-28
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone