Aktualności
RSS
II Ogólnopolski Konkurs "Energia a Środowisko"
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Energia a Środowisko". Konkurs składa się z dwóch etapów: I - animacja w Scratchu lub komiks - termin 19.04.21r, II - test wiedzy - 12.05.21r.
Adresatem konkursu są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z całej Polski. Konkurs jest uwzględniany przy naborze do szkół średnich. Regulamin konkursu.
Partnerem Ekologicznym konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Patronat Honorowy sprawują: Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie, firma Kospel i firma Viessmann. Głównym sponsorem nagród jest Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police".
»
VIII Konkurs Chemiczny
Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie pragnie zaprosić uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego do udziału w VIII Konkursie Chemicznym. Szczegóły w regulaminie.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022.

Dzień otwarty on-line - poprawny link

Me and my country
Zakończyliśmy współpracę z naszymi kolegami i koleżankami z Portugalii. Oto efekty naszej pracy.
»
ECO for life WWF#godzinadlaBałtyku
Od początku swojego istnienia WWF gromadzi fundusze niezbędne do ochrony przyrody, oraz promuje edukację i badania, które służyłyby ocaleniu najbardziej zagrożonych gatunków i siedlisk na Ziemi. Zadaniem fundacji jest nie tylko ochrona ginących zwierząt, ale także przeciwdziałanie zniszczeniu środowiska naturalnego. WWF zainicjował, przeprowadził lub pomógł w realizacji kilkunastu tysięcy przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody na całym świecie, przyczyniając się m.in. do powstania ponad 270 parków narodowych.
»
Punkt Informacji i Kariery w ramach projektu unijnego
Od czerwca 2020r. działa w szkole Punkt Informacji i Kariery (PIK) dla uczestników projektu 8.6 RPO WZ. W PIK uczniowie mogą skorzystać z porady doradcy zawodowego, który zbada predyspozycje zawodowe, pomoże w planowaniu dalszej ścieżki rozwoju zawodowego, wyborze uczelni. Z doradcą można umawiać się na spotkania indywidualne w siedzibie PIK w szkole. Spotkania odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Kontakt do doradcy zawodowego, pani Beaty Oflus, mail: oflus@gos-polska.pl . Na spotkanie z doradcą można też umówić się pod nr tel. 531 426 140.
Serdecznie zapraszamy!
»
Staże w ramach projektu unijnego
W ramach projektu z działania 8.6 RPO WZ p.n. „Podniesienie jakości kształcenia dostosowanego do wymogów współczesnego rynku pracy w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie poprzez wdrożenie kompleksowego programu wsparcia” w maju zostaną zrealizowane staże dla uczniów kierunków technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji. W stażach w przedsiębiorstwach z branży OZE oraz chłodnictwo i klimatyzacja weźmie udział 31 uczniów klas drugich i trzecich. Staż potrwa 150 godzin, podczas niego uczniowie zdobędą cenne wiedzę i doświadczenie, a za udział w stażu otrzymają stypendium stażowe. Niektóre kontakty nawiązane podczas staży, z pewnością zaowocują w przyszłości stałą współpracą uczniów z pracodawcami.
»
Szkolenia dla uczniów w ramach projektu unijnego
Od stycznia 2020r. nasza szkoła realizuje projekt unijny z działania 8.6 RPO WZ p.n. „Podniesienie jakości kształcenia dostosowanego do wymogów współczesnego rynku pracy w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie poprzez wdrożenie kompleksowego programu wsparcia”. Projekt skupia się wokół dwóch kierunków kształcenia: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji. Uczniowie odbywają w ramach projektu szkolenia z zakresu spawania MAG 135, lutowania, uprawnień SEP oraz szkolenie komputerowe ECDL.
Kolejna, już piąta grupa uczniów odbyła w marcu szkolenie SEP G1 do 1kV, zakończyło się ono egzaminem zewnętrznym na uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego SEP. Ponadto obecnie trwa szkolenie spawanie MAG 135 już dla trzeciej grupy uczestników projektu. Wkrótce będą tworzone kolejne grupy szkoleniowe. Od początku lipca 5 uczniów bierze także aktywny udział w szkoleniu ECDL, wszyscy uzyskali już certyfikaty ECDL BASE. Zgodnie z założeniami projektu szkolenia zawodowe odbędzie 60 uczniów. Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny.
»