Aktualności 30 września 2021 wyświetleń: 575

Rozpoczynamy cykl szkoleń zawodowych na warsztatach szkolnych!

Po okresie zdalnego nauczania nadrabiamy zaległości i wracamy do dobrych praktyk – zapraszamy przedstawicieli producentów i wykonawców, aby zapoznali naszych uczniów z najnowszymi technologiami, urządzeniami  i profesjonalnymi  narzędziami stosowanymi w branży instalacyjnej.

Naszym pierwszym gościem był pan Mirosław Dudek, przedstawiciel handlowy firmy REMS. REMS jest znanym producentem narzędzi i elektronarzędzi stosowanych przez instalatorów w wykonawstwie instalacji wodnych, grzewczych, gazowych, klimatyzacyjnych, chłodniczych  i solarnych.

Pan Mirosław Dudek zaprezentował działanie giętarki, bruzdownicy, kamery do badania stanu przewodów oraz różne rodzaje pomp do płukania instalacji oraz przeprowadzania prób szczelności z użyciem różnych mediów. Uczniowie klasy III PE oraz IV E, uczestniczący w spotkaniu, poznali zastosowanie przedstawionych elektronarzędzi oraz mogli samodzielnie wypróbować niektóre z nich w praktycznym  działaniu.

Pan Mirosław Dudek barwnie opowiadał także o ciekawych - i często kontrowersyjnych – przypadkach instalacyjnych i budowlanych „wpadek”, z jakimi zetknął się przez 20 lat swojej pracy w firmie REMS.

aktualizowano: 2021-09-30