Aktualności
RSS
Barwne pomiary termowizyjne
Diagnozowanie usterek i awarii instalacji cieplnych czy elektrycznych, ocena mostków cieplnych, efektywność energetyczna urządzeń, wykrywanie nieszczelności, wilgoci, przerwania izolacji to tylko niektóre zastosowania, w których można wykorzystać kamerę termowizyjną. Termogramy są też przydatne w diagnostyce medycznej i weterynaryjnej, a także w ratownictwie, wojskowości czy nawet w badaniu kosmosu. Uczestnicy projektu "Zielona Energia w Szkołach" przeprowadzili eksperymenty w użyciem kamery termowizyjnej.
»

SPORTOWE ZAJĘCIA NA LODOWISKU
Rozpoczęliśmy zajęcia na Lodowisku przy ul. Botanicznej. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 mieli szansę skorzystać z programu i całkowicie za darmo uczestniczyć w zajęciach z łyżwiarstwa. Zarówno początkujący jak i zaawansowani szkolili swoje umiejętności pod okiem nauczycielek wychowania fizycznego i instruktora z Alaski.
»
Kontrola i pomiary w pracy strażaka
Podręczne sygnalizatory, detektory, spektrometry i wiele innych urządzeń ułatwiających pracę i chroniących zdrowie i życie w trakcie akcji ratowniczej. To poznaliśmy dzisiaj.
»

Klasa strażacka w OSP Śmierdnica
Sztafeta 7 x 50 m, działania operacyjne i regulamin zawodów sportowo – pożarniczych - to główne tematy wizyty sześciorga uczniów Technikum Kształtowania Środowiska w OSP Śmierdnica.
»

Finał IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych
Mikołajkowa niedziela upłynęła pod znakiem wiatru, a także turbin wiatrowych o rozmaitych konstrukcjach i pomiarów: mocy, częstości obrotów i momentu obrotowego. Finał IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie już jest za nami.
»
Magazynier Wodór
Uczestnicy projektu przeprowadzili kilka eksperymentów związanych z wytwarzaniem wodoru z wody w wyniku elektrolizy wody i produkcji prądu dzięki wodorowi. Wodór jest doskonałym sposobem magazynowania energii elektrycznej. Jest najlżejszym oraz najpowszechniej występującym pierwiastkiem w przyrodzie. Podczas spalania w tlenie, uwalnia on duże ilości energii. Na ziemi wodór nie występuje w wolnej postaci, dlatego otrzymuje się go w procesie elektrolizy, parowego reformingu gazu ziemnego, gazyfikacji węgla oraz reformingu/utlenianiu innych węglowodorów lub produktów biomasy.
»
Warsztaty dla gimnazjalistów wystartowały!
Eksperymentami z zakresu energii wiatru zaczęliśmy kolejny cykl zajęć dodatkowych dla gimnazjalistów. Nauczyciele przedmiotów zawodowych z Technikum Kształtowania Środowiska prowadzili dotychczas warsztaty związane z chemią i ochroną środowiska oraz energetyką odnawialną. W tym roku oferta zajęć wzbogacona została o warsztaty z turystyki.
»
VAWT vs HAWT!
Kolejne zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu "Zielona Energia w Szkołach". Tym razem na starcie stanęły turbiny wiatrowe. Turbina wiatrowa o pionowej osi obrotu kontra turbina wiatrowa o poziomej osi obrotu. Która jest lepsza?
»