Aktualności
RSS
Uroczystość kończąca rok szkolny 2018/2019 w ZS 2
Dziś miała miejsce uroczystość pożegnania uczniów ostatniej klasy Gimnazjum nr 24, podsumowania 20-lecia działalności gimnazjum i zakończenia roku szkolnego dla uczniów Technikum Kształtowania Środowiska. Uroczystość poprowadziły: Wiktoria Anysz, Barbara Gąska i Dorota Piskor. Uczniowie klasy mundurowej 3C wmaszerowali na salę krokiem wojskowym, natomiast uczniowie klas 3A i 3B krokiem "Poloneza". Pan Dyrektor, Bogusław Nowak powitał wszystkich zgromadzonych: uczniów, nauczycieli, rodziców i obsługę administracyjną. Podziękował wszystkim za trud i zaangażowanie w aktywność szkolną. Pan Dyrektor wręczył okolicznościowe medale nauczycielom od lat związanych z Gimnazjum nr 24. Uczniowie: Lena Sołtan, Benjamin Esseboom, Gabryjela Kuchta, Michał Laszuk, Oliwia Łokietek i Maksymilian Markowski dostąpili aktu ślubowania na sztandar. Pani Grażyna Flejta podsumowała 20 lat pracy Gimnazjum nr 24, podpierając się prezentacją multimedialną przygotowaną na bazie archiwalnych zdjęć. W kolejnej części wręczono świadectwa, listy gratulacyjne i nagrody książkowe, najpierw uczniom gimnazjum, a następnie uczniom technikum. Uroczystość zakończono przedstawieniem artystycznym, w którym udział wzięli Julia, Martyna, Roksana, Radek, Sebastian, Kuba, Tycjan i Kuba. Niespodzianka została nagrodzona wielkimi brawami. Uczniowie 3 klas gimnazjalnych zaśpiewali na pożegnanie po jednym utworze. Zapraszamy do galerii zdjęć.
»
Nagrody, wyróżnienia i dyplomy
13 czerwca 2019r. odbył się apel podsumowujący wszelkie aktywności uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Młodzież chętnie angażuje się w działalność szkolną i środowiska lokalnego. Nasi uczniowie reprezentują ZS 2 w konkursach ogólnopolskich i zawodach sportowych, a także prężnie działają na rzecz wolontariatu.
Samorząd Uczniowski - Dorota Piskor, Wiktoria Anysz i Tomasz Zajdel wręczyli dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursie szkolnym "SUPER KLASA". Pan Dyrektor, Bogusław Nowak, wyróżnił również sam samorząd za zaangażowanie i mobilizację w organizowanie pomocy dla poszkodowanej w pożarze rodziny naszej uczennicy. Uczniowie odbierali nagrody za 100% frekwencję, za wyniki w konkursach języka angielskiego i niemieckiego, za osiągnięcia sportowe, za wygraną w szkolnej grze języka polskiego. Nagrodzono również Andrzeja Gadomskiego, Adama Gacałka, Mateusza Sieradzkiego i Dawida Dzięciołowskiego za zaangażowanie i aktywność pozalekcyjną w funkcjonowaniu pracowni praktycznej nauki zawodu. Apel zakończono wręczeniem zaświadczeń o wolontariacie dla dużej grupy uczniów, którzy współorganizowali XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
»
Klasa II BS w Laboratorium Wodnym ZUT
Uczniowie uczący się w zawodzie technik budownictwa wodnego odwiedzili Wydział Budownictwa i Architektury ZUT.
Wizyta rozpoczęła się w Katedrze Geotechniki, gdzie pan dr Cyprian Seul wprowadził ich w tematykę związaną z zagadnieniami filtracji w różnych rodzajach gruntów. Następnie pani dr inż. Anna Roszak wyjaśniła zasady przeprowadzenia pomiarów na trzech stanowiskach ćwiczeniowych w Laboratorium Wodnym. Uczniowie określali współczynnik filtracji dla wału przeciwpowodziowego, sprawdzali, jakie są straty ciśnienia podczas przepływu wody w rurociągach oraz obserwowali, jak rozprowadzany jest barwnik w cieczy w ruchu laminarnym i w ruchu turbulentnym.
Wrócimy tu na pewno jeszcze nie raz!
»

Wizyta w Ekoporcie
29 maja klasy I TE, II CT oraz II E uczestniczyły w wycieczce ekologicznej, w ramach projektu miejskiego realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. W trakcie wycieczki odbyła się prelekcja w Eko-porcie, warsztaty z art-recyklingu oraz zwiedzanie podziemi przy jeziorze Szmaragdowym. Na zakończenie miało miejsce ognisko, przy którym uczniowie mogli wymienić się wrażeniami minionego dnia. Największym zainteresowaniem cieszyły się nietoperze ukryte w podziemiach oraz ciekawostki dotyczące procesu recyklingu.
»
Za nami 5 dni intensywnej pracy
Wczoraj zakończyły się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej Hurtostal 2 Cup. Dla wolontariuszy i pracowników naszej szkoły był to intensywny czas przygotowań i pracy przy obsłudze mistrzostw. Intensyfikacja prac nastąpiła w środę (5.06), zaczęto przygotowywać boiska i zaplecze plaży, w czwartek przygotowywaliśmy "szkołę", a właściwie sale, w których nocowały drużyny. Wieczorem zaskoczyła nas burza, która poniszczyła nam boiska na plaży. Ale w piątek od rana ruszyliśmy pełną parą na różnych płaszczyznach: boiska i zaplecze sportowe, zakwaterowanie i stołówka, biuro zawodów, nagłośnienie i oprawa muzyczna, fotorelacje i aktualizacje facebooka i wiele wiele innych. I tak przez 3 dni. Czy było warto? Tak i za rok spotkamy się znowu. 47 drużyn z różnych zakątków Polski, 4 kategorie wiekowe, ponad 100 meczów, 3000 zdjęć i 1 000 000 uśmiechów na twarzach młodych ludzi :)
»
Harmonogram rozgrywek
7 czerwca rozpoczynają się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Prezentujemy harmonogram rozgrywek i plan pracy stołówki.
»
Praca na wakacje - ogłoszenie KK Wind Solutions
Zarobisz nawet 9 000 brutto!
Firma KK Wind Solutions poszukuje pracowników produkcyjnych, działamy na rynku już 35 lat. Ponad 15 lat w Szczecinie! Firma jest silnym partnerem w tworzeniu systemów elektrycznych do turbin wiatrowych. Naszym zadaniem jest dostarczenie kompleksowych systemów kontrolnych oraz podsystemów do turbiny.
Poszukujesz pracy na okres wakacyjny? Lubisz majsterkować, przykręcać śrubki, łączyć przewody albo bawić się kluczem nasadowym !? To praca idealna dla Ciebie !
»
Miareczkowanie w laboratorium Zakładów Chemicznych "Police"
Uczniowie I klasy technik technologii chemicznej przeprowadzili analizy ilościowe, polegające na miareczkowaniu kwasu siarkowego za pomocą trzech metod: miareczkowania odwrotnego, strąceniowego i alkacymetrycznego. Sprawne kropelkowanie i obserwacja zmiany barwy pozwoliły osiągnąć poprawne wyniki analiz. Zapoznano nas z zasadą działania autoanalizatora przepływowego AA3, służącego do oznaczania metodami kolorymetrycznymi: azotu amonowego, fosforu i potasu w nawozach (NPK) oraz z fotometrią płomieniową (potas). Laborantki, szczególnie Pani Agnieszka Kocoń i Pani Weronika Mazurkiewcz wprowadziły nas w świat titrantów, biuret, roztworów mianowanych, analitów, pipetowania próżniowego. Natomiast obserwacja barwy, dzięki dodaniu barwnego wskaźnika, wywołała niezwykłe emocje.
Dziękujemy Pani Ewie Chmielewskiej, która przeprowadziła dla nas szkolenie z zakresu BHP i ppoż, Panu Waldemarowi Sawiczowi za opiekę podczas przemieszczania się po terenie zakładów oraz wyposażenie w środki ochrony osobistej (kaski, kamizelki, okulary oraz zestaw masek gazowych).
Zdjęcia pochodzą z zasobów internetowych i nie zostały wykonane na terenie Zakładów Chemicznych "Police". opr. Agnieszka Raducka

Bal Gimnazjalny 2019
31 maja w sali bankietowej "Nad Wodą" położonej przy samym jeziorze Dąbie odbył się ostatni bal gimnazjalny. Wzięły w nim udział trzy klasy gimnazjum, dyrekcja, wychowawcy i zaproszeni nauczyciele.
»
Finał Wojewódzkiego Konkursu Mistrz OZE
Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie po raz czwarty zorganizował Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych. Konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianym w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020. Po ocenie 16 plakatów na temat "OZE vs. SMOG", wybrano grupę 12 finalistów. W finale uczniowie zmagali się z testem i zadaniami obliczeniowymi, łącznie 40 pytań. Wśród zadań znalazły się zagadnienia z fizyki oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
»