Drugie śniadanie nie musi być nudne

Muffinki pizzowe i paszteciki z chleba tostowego, to kolejna propozycja potraw na drugie śniadanie, jaką przygotowali uczniowie z 3 klasy TTW podczas zajęć z usług żywieniowych w ramach akcji „Drugie śniadanie”. Planowanie potraw, m.in. na pierwsze i drugie śniadanie jest jednym z efektów kształcenia w zawodzie technik turystyki wiejskiej. Do babeczek i pasztecików jako dodatek młodzież zaplanowała sos czosnkowy z oregano na bazie jogurtu oraz sałatkę ze świeżych warzyw z dressingiem. Taka śniadaniowa oferta - smaczna, zdrowa, prosta w wykonaniu oraz tania, ponownie zainteresowała społeczność uczniowską oraz pracowników Zespołu Szkół Nr 2.

31 maja 2017 »

Konkurs klasowy „Moje gospodarstwo agroturystyczne”

Konkurs przeprowadzono w klasie o profilu technik turystyki wiejskiej:

I miejsce zajęła makieta nr 5 wykonana przez Wiktorię i Julię.

II miejsce zajęła makieta nr 3 wykonana przez Ewę i Malwinę

II miejsce zajęła makieta nr 1 wykonana przez Andżelikę i Milenę.

30 maja 2017 »

BiblioBoXX opuścił Szczecin

BiblioBoXX Partnerstwa Odra (współtworzony przez uczniów naszego technikum) przebywał w Szczecinie od 15 marca 2017r. do 20 kwietnia, stacjonując na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Portowej 21, a następnie na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich. Jutro swój oficjalny postój rozpocznie w Łobzie - kolejnym miejscu na mapie swojej wędrówki.

Cieszymy się, że z tej urokliwej biblioteczki skorzystało już kilka tysięcy czytelników.

30 maja 2017 »

Zapraszamy na Pierwszy Konkurs Kodowania

Poniżej umieszczamy szczegółowy regulamin. Wszystkich gimnazjalistów i uczniów technikum zapraszamy do udziału w konkursie informatycznym.

28 maja 2017 »

"Pompa ciepła od środka" na WTMiT

Uczniowie 3 klasy technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Pana dra inż. Tomasza Łokietka i Pana dra inż. Wojciecha Tuchowskiego (laureata Nagrody Prezydenta Szczecina za najlepszą pracę doktorską w 2015 roku). Goszcząc w Katedrze Klimatyzacji i Transportu Chłodniczego uczniowie mieli okazję zapoznać się z budową pompy ciepła, zadaniami poszczególnych elementów instalacji, a przede wszystkim pracą pompy ciepła i charakterystyką jej parametrów. Wykonano także pomiary służące do określenia chwilowej wartości współczynnika efektywności COP z użyciem wykresu przemian fazowych dla czynnika chłodniczego R404a.

29 maja 2017 »

Targi Greenpower 2017

Uczniowie klas o profilu technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej odwiedzili dziś Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER w Poznaniu. Wielką atrakcję stanowiły elektryczne samochody, stacje ładowania, panele pV wraz z  osprzętem branży fotowoltaicznej i ogólnie elektrycznej. Ciekawostką edukacyjną okazał się Ekologiczny Autobus oraz stanowiska mobilne firm SOLSUM i DEFRO. Uwagę przyciągały także stanowiska promujące domy przyszłości i domy pasywne.

25 maja 2017 »

A może sałatkę na drugie śniadanie?

Sałatka to potrawa bardzo łatwa i szybka w wykonaniu. Nie musi być droga. Pomysł a także świeże warzywa, składnik poddany uprzednio obróbce cieplnej, przyprawy oraz sos (na bazie majonezu, jogurtu, śmietany, oleju lub oliwy) to składniki, z których wyczarować można smaczne i zdrowe danie. Czy można zaplanować sałatkę na drugie śniadanie? Sałatka zamiast kanapki? Ależ tak! Udowodnili to uczniowie z 3 klasy technik turystyki wiejskiej.

23 maja 2017 »

List Ministra Edukacji Narodowej do rodziców

Minister Edukacji Narodowej uprzejmie informuje rodziców i opiekunów o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji. Treść listu.

23 maja 2017 »

Wykorzystaj swoją szansę!

18 maja br. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbywają się Targii Edukacji i Pracy pt. "Wykorzystaj swoją szansę". Pani Wioleta Niedostatkiewicz i Pani Marzena Danowska, wraz z uczniami: Adrianną Zubalą i Jakubem Aksamitem prezentują ofertę naszego Zespołu Szkół Nr 2

Wspaniała, słoneczna pogoda, przyjemne otoczenie i życzliwość organizatorów uczyniły to przedsięwzięcie atrakcyjnym zarówno dla odwiedzających je uczniów pobliskich szkół, jak i samych prezentujących się.
Zapraszamy do fotogalerii.
18 maja 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 74 75 76 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: