newsy Aktualności gimnazjum | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

Aktualności gimnazjum

Warsztaty dla wolontariuszy

Podczas warsztatów dla wolontariuszy w ZS 2 prowadzonych przez Panią Katarzynę Michałek z Politesu poznaliśmy odpowiedź na pytania: Co oznacza być wolontariuszem? Kto może nim zostać? Jakie prawa i obowiązki mają wolontariusze? Jakie są możliwości pracy wolontariackiej? Swoje doświadczenia opowiedziała nam Anna z Węgier i tu przydał się nam język angielski. Niektórzy muszą nad nim jeszcze popracować. Każdy może zostać wolontariuszem. Porozmawiaj z koordynatorami wolontariatu w naszej szkole i sprawdź czy wolontariat to coś dla Ciebie. Zapraszamy osoby, które chcą bliżej poznać wolontariat w każdy wtorek do Sali 22 na przerwie obiadowej.

25 marca 2018 »

Konkurs turystyczny

21 marca 2018 r. podczas Dnia Otwartego Szkoły odbył się konkurs turystyczny p.t. „Dzień Turystyki”. W konkursie udział wzięła młodzież z Gimnazjum Nr 24 przy Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie. Konkurs przeprowadzony został w formie gry planszowej p.t. „Quiz o turystyce”.

IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Tadeusza Wolanina

IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt im. Tadeusza Wolanina odbył się w wiosennej atmosferze radości. Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania mimo, że walka była zacięta. Nagrodzone zostały najlepsze zawodniczki turnieju: Martyna Stawna (Gim 43), Hanna Chrzanowska (SP 71), Karolina Dobrowolska (Gim 7) oraz Anna Panek (ZS 2). Gratulujemy Trenerom wspaniałych zawodniczek! Zdjęcia.

23 marca 2018 »

Wielkanocne pierniczki

22 marca 2018 r. na terenie szkoły odbył się „Kiermasz pierniczków wielkanocnych”. Słodkie wyroby - małe rękodzieła - sporządzili i udekorowali uczniowie z 1 klasy technik turystyki wiejskiej. Spod rąk szkolnych artystów wyszły przepięknie zdobione jaja, zajączki, kurczaczki oraz baranki. Pierniczki rozeszły się błyskawicznie.

Katarzyna Galińska

Strażacy szkolili z zakresu PPP

Podczas Dnia Otwartego gościliśmy strażaków ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu: Pana Tomasza Tyborowskiego i Pana Piotra Hertela. Panowie przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej (PPP) dla 12 grup uczniów z gimnazjum. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób prowadzić akcję ratunkową u osób dorosłych, dzieci i niemowląt. Ponadto jak reagować w przypadku podejrzenia uszkodzenia kręgosłupa, poparzenia skóry, zapylenia oka i wielu innych sytuacji kryzysowych. Bardzo dziękujemy za pokazy i wszelkie wyjaśnienia. Przypominamy, że kształcimy w zawodzie technik ochrony środowiska z innowacją pożarniczą.

Dzień Otwarty w ZS 2

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był jednocześnie Dniem Otwartym. Po raz kolejny gościliśmy młodzież klas trzecich gimnazjum z terenu Szczecina i okolic. Spotkania miały przybliżyć wszystko to, z czym nasi uczniowie się stykają na co dzień i co czyni naszą szkołę wyjątkową.

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Trójek

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Trójek.
Termin: 8.03.2018   Godzina: 14:30    Miejsce: Hala sportowa ZS 2
Nagrody: medale dla zwycięzców i słodkości dla uczestników
Drużyny muszą się składać z uczniów naszej szkoły. Mogą być drużyny mieszane czyli chłopcy i dziewczęta.
Zapisy do dnia 7.03.2018.   Zapraszamy

6 marca 2018 »

Jesteśmy cyfrowobezpieczni

Konkurs na plakat jest częścią WIOSENNEJ AKCJI "CYBERBEZPIECZNI W SZKOLE".

6 marca 2018 »

VI Konkurs Chemiczny objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Zapraszamy uczniów 7 klasy szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum do udziału w VI Konkursie Chemicznym. Pragniemy również poinformować, że Konkurs został objęty honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019. Regulamin.

5 marca 2018 »

Wizyta w Książnicy Pomorskiej

W dniu 31 stycznia klasa I CT pod opieką p. Beaty Ptak i p. Anny Czerwik, odwiedziła Książnicę Pomorską. Uczniowie brali udział w warsztatach czytelniczych pt. „Książka ma głos, czyli sztuka czytania”.

5 marca 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 58 59 60 dalej » Skocz do: