Aktualności

Aktualności 20 kwietnia 2024 wyświetleń: 297

Technik OZE wszystko może

Mikołaj Guz i Rafał Wypyski w dniach 18-19 kwietnia uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie pt. Technik OZE wszystko może, zorganizowanym w Miastku. Wieloetapowy konkurs wymagał od uczniów wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych, które uczniowie udoskonalają pod opieką Pani Elżbiety Lesińskiej i Pana Adama Zakrzewskiego. Nasz team zajął I miejsce na 12 drużyn, a Rafał otrzymał dodatkową nagrodę dla najlepszego montera, swoją pracą zachwycił jury. Jesteśmy dumni i gratulujemy.

Uczestnicy konkursu złożyli wizytę studyjną w elektrowni szczytowo-pompowej w Żydowie przed zadaniami teoretycznymi konkursu. Jedyna taka możliwość zajrzenia do miejsc, gdzie znajdują się turbiny, ponieważ jeden z turbozespołów jest obecnie w generalnym remoncie a wirnik generatora został wyjęty z gniazda. Wraz z uczestnikami konkursu zeszliśmy kika pięter pod ziemią, byliśmy pod dnem dolnego jeziora. Jedno ze zdjęć pokazuje turbinę wodną Francisa od spodu.

aktualizowano: 2024-04-20
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone