Aktualności

Aktualności 30 kwietnia 2016 wyświetleń: 3394

Szkołę z 60-letnią tradycją opuścili kolejni absolwenci

29 kwietnia uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 w Szczecinie Dąbiu żegnali uczniów klas maturalnych. Mury szkoły opuścił pierwszy rocznik o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz kolejne już roczniki technika ochrony środowiska oraz technika inżynierii środowiska i melioracji.

 

W części oficjalnej uroczystości nastąpiło wręczenie nagrody Mateuszowi Prociowi, najlepszemu absolwentowi Technikum Kształtowania Środowiska w roku szkolnym 2015/2016. Mateusz zaskarbił sobie gorący aplauz zarówno za osiągnięcia naukowe jak i sportowe oraz rewelacyjną frekwencję. Dyrektor Szkoły i wychowawcy, czyli Pani Profesor Anna Jerlecka i Pan Profesor Sławomir Westerlich wręczyli także wyróżnienia dla Jowity Ruszczak, Pauliny Kmieć, Martyny Piwońskiej oraz Katarzyny Siekawy, za bardzo dobre wyniki w nauce i aktywny udział w życiu szkoły.

Uczniowie tej szkoły mogą też pochwalić się licznymi sukcesami sportowymi, a także z języków obcych i przedmiotów zawodowych.

Toteż ważnym wydarzeniem było wręczenie uczniom specjalnych dyplomów za szczególne osiągnięcia sportowe, w tym za liczne sukcesy w piłce siatkowej oraz zmaganiach lekkoatletycznych. Wyróżnieni zostali: Anna Błaszczak, Katarzyna Siekawa, Dominik Burdajewicz, Mateusz Bogusz, Wojciech Dudziński, Sebastian Eiding, Mateusz Iwiński, Patryk Makieła, Mateusz Proć, Michał Stefański.

Zdolnościami poliglotycznymi wyróżnili się Jowita Ruszczak, Paulina Kmieć oraz Mateusz Proć.

Rocznik ten może też się pochwalić sukcesami związanymi z przedmiotami zawodowymi. Damian Albrechciński, dwa dni wcześniej, został laureatem 7 miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, zajmując tym samym pierwsze miejsce w województwie zachodniopomorskim. Z kolei Dominik Burdajewicz i Michał Olewnik to ściśli finaliści IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych.

W imieniu maturzystów głos zabrali, jak zwykle uroczy i błyskotliwi, Katarzyna Siekawa i Paweł Opaliński, którzy podziękowali nauczycielom za czas im poświęcony, zaangażowanie i opiekę. Następnie wręczono bukiety kwiatów dla Dyrekcji.

Po części oficjalnej przyszła kolej na pomysłową i ciekawą część artystyczną, którą podzielono na trzy części. W pierwszej kolejności uczniowie klasy IIIE przedstawili scenkę rodzajową egzaminu maturalnego zabarwioną humorem iście z filmu "Dzień Świra". Następnie absolwenci mogli sprawdzić w quizie swoją wiedzę na temat swoich wychowawców. Po czym rolę się odmieniły i wychowawcy zdawali egzamin wiedzy ze znajomości uczniów swojej klasy. Wygrała klasa IV MS. Całość została podsumowana pokazem slajdów, zawierającym niekonwencjonalne zdjęcia z cyklu "Wspomnień czar".

Tegoroczni abiturienci wiele dobrego wnieśli w życie Zespołu Szkół Nr 2, życzymy im więc połamania pióra na maturze i wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu. A przede wszystkim trzymamy kciuki za liczne sukcesy zawodowe.

Jednocześnie informujemy, że ruszyła już rekrutacja i w tym roku oferta naszej szkoły obejmuje następujące kierunki:

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Technik ochrony środowiska z edukacją pożarniczą

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Technik technologii żywności

Technik turystyki wiejskiej

 

Operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego

Operator urządzeń przemysłu chemicznego

aktualizowano: 2016-04-30
Wszystkich rekordów:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone