Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin dla Damiana Bogaczyka

W środę, 22 czerwca, Prezydent Miasta Szczecin Pan Piotr Krzystek wręczył naszemu uczniowi Damianowi Bogaczykowi nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce. Uroczysta gala odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego, a wśród dostojnych gości znalazł się m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pan Maciej Kopeć. Damiana, ucznia w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, doceniono za I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Postaw na Słońce" a także za udział w Szkolnych Mistrzostwach Polski Modeli Samochodów Eco RC Tamyia oraz w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Damianowi i rodzicom serdecznie gratulujemy :)

2088
22 czerwca 2016 »

EkoFestyn i Bieg Dąbski

Biegi po Dąbiu, festynowe atrakcje, liczne konkursy, dobra zabawa, piękna pogoda i uśmiechnięte twarze - tak w skrócie można podsumować piątkowe wydarzenia.

14 czerwca 2016 »

XIII Dąbski Bieg Uliczny

Szczegółowe wyniki! 10.06.2012 na terenie Zespołu Szkół Nr 2 odbył się już XIII Dąbski Bieg Uliczny, którego organizatorem jest Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji „Talent Promocja Postęp”. Udział wzięło w nim 495 osób (przedszkolaki i uczniowie szczecińskich szkół oraz mieszkańcy naszego miasta, a także przedstawiciele służb mundurowych).

Tajemnicze Jezioro Szmaragdowe

Jezioro Szmaragdowe uważa się za najpiękniejszy zakątek naszego miasta. Jezioro, położone tajemniczo, spokojnie w wyrobisku kopalni, otoczone potężnymi ścianami margli, porośniętych licznymi drzewami, mogliśmy poznawać na zajęciach w ramach Warsztatów Ekologicznych zorganizowanych przez Centrum Żeglaskie w Szczecinie.

Tak chronimy nasze środowisko

Na warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Centrum Żeglarstwa w Szczecinie mogliśmy poznać Oczyszczalnie Ścieków Pomorzany, która zdobyła nagrodę I stopnia w kategorii obiektów inżynieryjnych i prestiżowy tytuł "Budowa Roku 2010"

1987

Uprawnienia elektryczne do 1kV - PILNE

Zapraszamy absolwentów na bezpłatne szkolenie na uprawnienia elektryczne do 1 kV (potocznie sepowskie) plus szkolenie z zakresu podłączeń w strefach zagrożonych wybuchem. Pilnie prosimy się o zgłaszanie się w poniedziałek, 13-tego czerwca rano. Szczegółowych informacji udziela Pani Henryka Surma.

10 czerwca 2016 »

Sprachdoktor- Konkurs Języka Niemieckiego

W tegorocznej edycji konkursu startowało 16 uczniów z naszej szkoły. Brali w nim udział zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie szkoły średniej. Konkurs budzi zawsze wielkie emocje, ponieważ jest on w formie testu wielokrotnego wyboru i właściwe zaznaczenie wszystkich poprawnych odpowiedzi jest niezwykle trudne. Ale wyniki są dla naszych uczniów bardzo korzystne.

6 czerwca 2016 »

XIII Dąbski Bieg Uliczny

Impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym odbędzie się 10 czerwca razem z Ekofestynem. W minionym roku wzięło w niej udział ponad 350 zawodników. Do wspólnej rywalizacji zapraszamy młodzież szkolną w kilku kategoriach wiekowych. Honorowy Patronat nad imprezą, podobnie jak w latach ubiegłych, objął Prezydent Miasta Szczecin - Pan Piotr Krzystek.

1 czerwca 2016 »

O wodzie w Ostoi!

Uczniowie klasy IE o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach edukacyjnych przygotowanych dla nas przez Ośrodek Szkoleniowo-Badawczy w zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi. Próbowano znaleźć odpowiedzi na pytania: Jakie właściwości ma woda? Co ją zanieczyszcza? Ile wody zużywamy? Ile wody nam zostało? Jak oszczędzać wodę? W jaki sposób można generować prąd z energii kinetycznej wód?

31 maja 2016 »
«, powrót 1 2 3 ... 90 91 92 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: