Aktualności

Aktualności 4 kwietnia 2018 wyświetleń: 427

4 miejsce w Polsce - ogólnopolski finał w Sieradzu

Honorata Kwapińska i Wiktor Szkoda reprezentowali okręg zachodniopomorsko - lubuski w finale III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej w Sieradzu. Nasi uczniowie znaleźli się wśród najlepszej osiemnastki w Polsce. W środę 4 kwietnia mieli do pokonania 2 etapy: test wiedzy i zadanie laboratoryjne z zakresu fotowoltaiki. Do ścisłego finału z zadaniem praktycznym nt. pompy ciepła dostał się Wiktor. Ostatecznie Wiktor Szkoda zajął 4 miejse. Wielkie brawa i serdeczne gratulacje! Warto podkreślić, że w etapach szkolnych w całej Polsce startowało 2 078 uczniów z 83 szkół, a w dziewięciu etapach okręgowych udział wzięło 154 uczniów. Nasi uczniowie wygrali swój etap okręgowy! Jesteśmy dumni z ich postawy w finale :) Na uwagę zasługuje fakt, że Honorata była jedyną przedstawicielką w męskim gronie :)

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. Współorganizatorami konkursu są: Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej i firma Tweetop ze Szczecina, produkująca pompy ciepła. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Starosty Sieradzkiego Mariusza Bądziora, Stowarzyszenia Polski RuchCzystej Produkcji oraz Ministerstwa Energii i Ministra Edukacji Narodowej.

Opiekun uczniów w etapie finałowym i autor zdjęć: Pan Adam Zakrzewski

Zdjęcia pochodzą również ze źródła NaszeMiasto Sieradz

Wywiad z Wiktorem m.in. w trakcie relacji na nasze.fm

aktualizowano: 2018-04-06
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone