List do rodziców

7 grudnia 2017 »

Wizyta Jury Konkursu: "Odnawialne Źródła Energii - Międzyszkolny Konkurs Szkół Ponadgimnazjalnych"

Uczniowie klasy 3 E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) wystartowali w wojewódzkim konkursie na Makietę Farmy Wiatrowej z uwzględnieniem elementów planowania przestrzennego. Uczniowie wykonali makietę, następnie sporządzili prezentację dokumentującą poszczególne etapy jej tworzenia i obecnie czekają na wynik konkursu. Trzymajcie kciuki. Szczegóły konkursu i prezentacja mulitmedialna poniżej.

Finał konkursu o Orkanie

Gratulujemy uczniom, którzy zdobyli nagrody w konkursie "Wiedzy o życiu i twórczości Władysława Orkana".
1 miejsce - Czerniawski Jakub I E
2 miejsce - Zdanowski Daniel - II CK
3 miejsce - Bzdeń Grzegorz - II CK

Warsztaty kartek świątecznych

13.12.2017 o godz. 14:30 – 16:00 odbędą się warsztaty tworzenia kartek świątecznych. Zapisy u p. Anny Czerwik (sala 35),  p. Marty Krali (sala 34).

5 grudnia 2017 »

Uczniowie z ochrony środowiska w Irlandii

Młodzież z zawodu technik ochrony środowiska realizuje 4-tygodniowe praktyki w Irlandii. Ostatnio zajmowali się ochroną siedlisk ptaków; zwiększeniem bioróżnorodności poprzez dosadzanie drzew liściastych; zagospodarowaniem terenów bagiennych. Poznali zagadnienia ekologiczne dotyczące bagien i unikalnych torfowisk, ich różnorodnej flory i fauny oraz różnych typów życia wodnego, gdzie niektóre są zagrożone wyginięciem w wielu częściach świata. Poznali możliwości „spaceru” po bagnach (specjalne drewniane przejścia dla pieszych, miejsca relaksu, tablice informacyjne). Kolejne zagadnienie to segregacja odpadów: poznanie zasad recyklingu, segregacja odpadów i jej wpływ na ochronę środowiska.

30 listopada 2017 »

I znowu było pysznie

28 listopada br. klasa 3 technik turystyki wiejskiej po raz kolejny zaskoczyła społeczność uczniowską i pracowników Zespołu Szkół Nr 2 pomysłem na drugie śniadanie. Tym razem młodzież przygotowała pożywne („z mięsem” oraz „bezmięsne”) mini pizze, które rozeszły się błyskawicznie. Przyjemny, pachnący i smaczny posiłek niewątpliwie dodał naszym uczniom dużo pozytywnej energii do nauki i spędzenia kolejnych długich godzin w szkole.

Z niecierpliwością czekamy na następną akcję „Drugie śniadanie”.

Katarzyna Galińska

28 listopada 2017 »

Wyróżnienie Zielonego Feniksa dla naszego nauczyciela

Kapituła Nagrody Zielonego Feniksa przyznała Pani dr inż. Agnieszce Raduckiej wyróżnienie za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki". Uroczysta gala wręczenia statuetek i wyróżnień Zielonego Feniksa odbyła się w dniu 23 listopada 2017 roku w Opolu w ramach 3-dniowego IX Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. W trakcie festiwalu Pani Raducka wygłosiła wykład nt.: "Edukacja w ekoenergetyce - założenia i efekty".

27 listopada 2017 »

Konkurs wiedzy o Orkanie

Biblioteka szkolna zaprasza chętnych do udziału w konkursie wiedzy o Władysławie Orkanie. Konkurs odbędzie się 4 grudnia 2017r. Zgłoszenia przyjmuje biblioteka do dnia 1 grudnia 2017r. Czekają ciekawe nagrody! Zapraszamy!

27 listopada 2017 »

Drugi Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Umiejętności Zawodowych. Miło nam, że tego dnia licznie odwiedziliście nas wraz ze swoimi opiekunami.

Po oficjalnym przywitaniu i zaprezentowaniu kierunków kształcenia zawodowego w ZS 2, uczniowie wzięli udział w warsztatach zawodowych. Obejmowały one pokazy, doświadczenia lub zajęcia praktyczne. Można było wziąć czynny udział w cięciu rur, łączeniu przewodów, pomiarach termowizyjnych, pomiarach energetyki odnawialnej oraz chłodnictwa i klimatyzacji, warsztatach turystycznych i budownictwa wodnego, a także własnoręcznie przeprowadzić ćwiczenie laboratoryjne, wykrywając zanieczyszczenie środowiska z zastosowaniem analizy chemicznej. Najbardziej aktywni wykazali się wiedzą uczestnicząc w trzech "salonach gier": EkoMonopoly, Green Energy i Turystyczne Potyczki.

Mamy nadzieję, że Wam się podobało i odwiedzicie nas ponownie na wiosnę.

21 listopada 2017 »

Dzień Otwarty w ZS 2 - 21.11.2017r.

Zwiedzanie szkoły połączone z warsztatami zawodowymi i mini konkursami - Spotkania z doradcą zawodowym - Konkursy z nagrodami: czekamy na zgłoszenia chętnych: a) konkurs Turystyczne potyczki  -  12 drużyn (3 osobowe składy), b) konkurs EkoMonopoly – 16 drużyn (1 lub 2 osobowe składy), c) konkurs Green Energy – 16 drużyn (1 lub 2 osobowe składy).

3 listopada 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 69 70 71 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: