Aktualności

Aktualności 10 lutego 2020 wyświetleń: 580

Uczniowie II CC w laboratorium ZUT

Młodzież 2 klasy technikum technologii chemicznej uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych przeprowadzonych w dniu 05.02.2020 r. w Katedrze Materiałów Sorpcyjnych i Katalitycznych.

Zajęcia prowadzone były pod kierunkiem Pani dr hab. inż. Agnieszki Wróblewskiej prof. ZUT z udziałem pracowników i doktorantów ZUT: mgr inż. Jadwigi Tołpy, mgr inż. Piotra Miądlickiego i mgr inż. Marcina Kujbidy. Młodzież brała udział w prowadzeniu ćwiczeń laboratoryjnych z zakresu destylacji i ekstrakcji oraz analizy instrumentalnej z zastosowaniem chromatografii gazowej oraz cienkowarstwowej. Udział w ćwiczeniach pozwolił na poznanie budowy chromatografu, zasady odczytu i analizy danych po przeprowadzonych doświadczeniach.

Zajęcia okazały się bardzo owocne, bardzo dziękujemy Zespołowi Pani Profesor Agnieszki Wróblewskiej, Pani Profesor oraz Kierownikowi Katedry - Pani Profesor dr hab. inż. Beacie Michalkiewicz i liczymy na kontynuowanie współpracy.

aktualizowano: 2020-02-10
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone