Aktualności
RSSNorbert Hoffmann o projekcie ekologicznym w Sierra Leone
W piątek 27 listopada uczniowie klasy 3E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) gościli na zajęciach online u Pana Norberta Hoffmanna w Berlinie (Projekt BiblioBoXX in der Oderpartnerschaft). Tematem spotkania był projekt ekologiczno-energetyczny zrealizowany w Afryce. Przedstawiono założenia projektu, jego przebieg i tematykę. Młodzież z Sierra Leone testowała układy solarne, siłownie wiatrowe i wodne. Edukacja w kierunku energooszczędności i produkcji energii ze źródeł odnawialnych cieszy się dużym zainteresowaniem.
»Szkolenie nt. Energooszczędnych podgrzewaczy wody
W andrzejkowy poniedziałek Pan Arkadiusz Świerad z firmy Kospel, spotkał się z uczniami klasy 2 PE (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) i scharakteryzował układy z elektrycznymi kotłami oraz podgrzewaczami wody, których zastosowanie może przynieść ograniczenie kosztów użytkowych.
»Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim lub niemieckim
Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych, które mogą mieć różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera , mimo to nie zapominajmy o wysyłaniu kartek bożonarodzeniowych tradycyjną pocztą. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które wykonujemy własnoręcznie, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.
»Akcja #SzklankaWodyDlaJasia
Szkolenie nt. Elektrycznych kotłów c.o.
Uczniowie grupy 2GE (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) wzięli udział w szkoleniu online, które poprowadził Pan Arkadiusz Świerad z firmy Kospel, w ramach programu "Akademia Młodego Instalatora". Szkoenie obejmowało dwie części: pierwsza to charakterystyka, dane techniczne, budowa i zasada działania kotła a druga- bradziej praktyczna- dobór mocy kotła elektrycznego ze względu na wskaźnik energetyczny budynku i współdziałanie z instalacją fotowoltaiczną.
»Nowy plan lekcji od 30.11.2020r.
Me and my country
23.XI odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu językowo-kulturowego Me and my country czyli Ja i mój kraj. Jest to angielski projekt międzynarodowy, który założyła i koordynuje nauczycielka języka angielskiego Anna Czerwik. W projekcie uczestniczą wybrani uczniowie klasy IV CK/T/CH – Aleksandra Rosińska, Jakub Bogusiewicz, Damian Łuszcz, Jakub Płachta i Błażej Politowicz oraz nauczyciele i uczniowie z innych szkół z takich krajów jak Armenia, Belgia, Chorwacja, Francja czy Portugalia.
Projekt będzie trwał przez cały najbliższy rok szkolny i daje uczniom możliwość poznania swoich rówieśników z innych krajów, poznania i porównania stylu życia przeciętnego nastolatka tu w Polsce z życiem za granicą, poznania kultury i obyczajów panujących w danych krajach bezpośrednio od osób, które w nich mieszkają. W końcu projekt daje fantastyczną możliwość komunikacji w języku angielskim, nabycia nowych umiejętności informatyczno-technologicznych i poszerzenia własnych horyzontów. Pierwsze spotkanie integracyjne z uczniami z Belgii już za nami. W ciągu najbliższego miesiąca uczniów czeka wiele spotkań online, w trakcie których bliżej poznają kulturę tego kraju. Uczestnicy projektu bardzo chętnie podzielą się swoją wiedzą, więc wyczekujcie na ich wpisy!
»Rekrutacja w 14 ZBOT
ECO for life
To projekt ekologiczny, w którym biorą udział uczniowie klas: II PS – ochrony środowiska oraz III TE – energetyki odnawialnej. Zaledwie od kilku dni Szczecin jest w czerwonej strefie i niemal każdy dzień upływa nam pod hasłem pandemii. Jednak pomimo tak ciężkiej sytuacji jest to niezwykle pozytywne, że uczniowie tak chętnie angażują się w działania poza szkolne – twierdzi nauczycielka i koordynatorka projektu Anna Czerwik.
Każdy z uczniów zdecydował się na inny temat projektu, bo przecież ekologia jest pojęciem dość szerokim. Są tacy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z segregacją odpadów, niektórzy w przydomowym ogródku zamierzają założyć kompostownik, a jeszcze inni chcą wyjść z działaniami ekologicznymi poza swoje codzienne życie. „Przystąpiłem do projektu, ponieważ wydał mi się ciekawy. I poza tym fajnie, że mogę komuś pomóc moimi działaniami” twierdzi Sebastian Sobczak, uczeń klasy III TE.
Wszyscy jesteśmy różni, ale to wspaniałe że pomimo wielu różnic potrafimy działać dla wspólnego celu. Szczególnie w tak ciężkich czasach!
Trzymajmy kciuki, aby wszystkim udało się osiągnąć zamierzony cel!
»