Drugi Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Umiejętności Zawodowych. Miło nam, że tego dnia licznie odwiedziliście nas wraz ze swoimi opiekunami.

Po oficjalnym przywitaniu i zaprezentowaniu kierunków kształcenia zawodowego w ZS 2, uczniowie wzięli udział w warsztatach zawodowych. Obejmowały one pokazy, doświadczenia lub zajęcia praktyczne. Można było wziąć czynny udział w cięciu rur, łączeniu przewodów, pomiarach termowizyjnych, pomiarach energetyki odnawialnej oraz chłodnictwa i klimatyzacji, warsztatach turystycznych i budownictwa wodnego, a także własnoręcznie przeprowadzić ćwiczenie laboratoryjne, wykrywając zanieczyszczenie środowiska z zastosowaniem analizy chemicznej. Najbardziej aktywni wykazali się wiedzą uczestnicząc w trzech "salonach gier": EkoMonopoly, Green Energy i Turystyczne Potyczki.

Mamy nadzieję, że Wam się podobało i odwiedzicie nas ponownie na wiosnę.

21 listopada 2017 »

Dzień Otwarty w ZS 2 - 21.11.2017r.

Zwiedzanie szkoły połączone z warsztatami zawodowymi i mini konkursami - Spotkania z doradcą zawodowym - Konkursy z nagrodami: czekamy na zgłoszenia chętnych: a) konkurs Turystyczne potyczki  -  12 drużyn (3 osobowe składy), b) konkurs EkoMonopoly – 16 drużyn (1 lub 2 osobowe składy), c) konkurs Green Energy – 16 drużyn (1 lub 2 osobowe składy).

3 listopada 2017 »

Półmetek praktyk w Irlandii

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ochrony środowiska zrealizowali już część praktyk zagranicznych w Irlandii.

1) Wykład Dr Hallihana - formy ochrony przeciwpowodziowej w Irlandii. 2) Zabezpieczenia przeciwpowodziowe – zajęcia w terenie na przykładzie rzeki Blackwater w Mallow. 3) Wizyta w hydroelektrowni Ardnacrusha (nazwa irlandzka: Ard na Croiseusytuowanej na rzece Shannon). 4) Poznanie metod ochrony środowiska naturalnego: - różnych gatunków roślinności; - bydło; - zwierzęta leśne; na przykładzie Doneraile Park - wizyta studyjna.

20 listopada 2017 »

Naleśniki na II śniadanie

Kto nie lubi naleśników? Są proste w wykonaniu, ich sporządzenie nie zabiera dużo czasu a z farszem słodkim lub wytrawnym lubiane są niemal przez wszystkich. Naleśniki - z brzoskwiniowym dżemem, czekoladowo-orzechowym kremem, a'la tortilla oraz zapiekane z parówką i żółtym serem, w naszej szkole stały się hitem 14 listopada br. I znowu uczniowie klasy 3 technik turystyki wiejskiej zaskoczyli społeczność uczniowską i pracowników Zespołu Szkół Nr 2 pomysłem na II śniadanie. Pożywne smakołyki rozeszły się błyskawicznie. Młodzież i pracownicy, posileni smacznym drugim śniadaniem, po raz kolejny mieli okazję miło spędzić dzień w szkole. Dziękujemy klasie 3 ttw za takie umilanie chwil w szkole i życzymy kolejnych smacznych pomysłów.

14 listopada 2017 »

26 Finał WOŚP

Informujemy, że nasza szkoła współorganizuje 26 Finał WOŚP. Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie ankiety. Następnie wraz ze zdjęciem legitymacyjnym prosimy dostarczyć ją do Pani Wiolety Niedostatkiewicz. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada.

13 listopada 2017 »

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin

W ZS Nr 2  realizowany jest  projekt  w ramach zadania publicznego zawartego we wniosku o małą dotację, współfinansowanego ze środków Gminy Miasto Szczecin. Tytuł inicjatywy: "Ja i społeczeństwo. Jaki jest mój cel?" Wspieranie młodzieży w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie w planowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej. Wnioskodawcą jest Fundacja Barwne Życie; czas realizacji inicjatywy: 30.10.2017 do 22.12.2017 r. W realizacji zadania weźmie udział 30 uczniów kl. II TOŚ i TUiSEO  i III TOŚ.

16 listopada 2017 »

Narodowe Święto Niepodległości w Naszej Szkole.

11 listopada, o godzinie 11.11 rozpoczęły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości przygotowane przez Naszą Szkołę.

1905
11 listopada 2017 »

Wykrywanie DNA

Na jednej z lekcji biologii uczniowie pod kontrolą nauczyciela przeprowadzali doświadczenie wykrywania DNA w owocu kiwi. Najlepszy efekt wyszedł w klasie 3 C.

11 listopada 2017 »

Bułeczki na drugie śniadanie

Drugie śniadanie jest ważne tak samo jak pierwsze. To już wiemy. Smaczna, wieloskładnikowa kanapka z bułki przełożonej sałatą, wędliną/żółtym serem/twarogiem i rozmaitymi warzywami  niewątpliwie zastąpi niezdrowy batonik, chipsy czy wafelek i dostarczy energii na długie godziny pobytu w szkole.

7 listopada br. klasa 3 technik turystyki wiejskiej ponownie zadbała o zdrowie społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Nr 2 i na II śniadanie przygotowała przepyszne i bogate w zdrowe składniki kanapki. Wzbudziły one duże zainteresowanie nie tylko uczniów i rozeszły się błyskawicznie.

Klasie 3 TTW życzymy dalszych ciekawych pomysłów i czekamy na kolejną akcję.

Katarzyna Galińska

1921
8 listopada 2017 »
«, powrót 1 2 3 ... 76 77 78 ... 157 158 159 dalej » Skocz do: