Aktualności
RSS
Me and my country - Belgium
During the project I met a Belgium girl, Yanaika. She told me about the educational system in Belgium. Their lessons last much longer than in Polish schools, because they start early in the morning and finish at 5 p.m. There is also a different grading system. The students don’t have any grades there, but the points from exams and tests which are counted at the end of each term. Therefore the Belgian students study a lot and really hard. Fun fact: They don’t have a prom or school party in Belgium.
The photos show Belgian sunset.
Aleksandra Rosińska IV CK/T/CH
W ramach projektu Me and my country koordynowanego przez Annę Czerwik
»
ECO for life
Z poprzednich dwóch wpisów dowiedzieliście się co nieco o recyclingu, a dziś o butelkach plastikowych. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego cieszą się taką popularnością? Niestety tak powszechne butelki z plastiku każdego roku w ogromnych ilościach lądują na wysypiskach i w oceanach. Jak to się zaczęło?!
»
Człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym.
Zaczynamy akację puszka dla Puszka!
Fundacja cztery łapy pod Lipą, reprezentowana przez panią Magdalenę Okoń utworzyła azyl dla okolicznych kotków, które trafiają do azylu czasem w strasznym stanie: wygłodzone, z licznymi złamaniami, bez sierści czy z ropiejącymi ranami.
Pani Magda wraz ze swoją rodziną oddają wiele serca w opiekę nad podopiecznymi, pomagając im dojść do zdrowia a następnie, jeśli to możliwe znaleźć nowy dom, w którym znajdą miłość i bezpieczeństwo. Być może przywróci to zwierzętom wiarę w dobre życie i ludzką dobroć.
»
Artykuł w "Dialogach"
Serdecznie zachęcamy do przeczytania artykułu nt. "Kształcenie zawodowe na kierunku technik technologii chemicznej – perspektywy i wyzwania" autorstwa Pani dr inż. Ewy Połom, wydanego w Dialogach Nr 7/2020
Źródło: https://pe.szczecin.pl/chapter_201347.asp
»Me and my country - Belgium 3
For a week I spoke to a girl from Belgium from the city of Ruddervoorde. Horse riding is her hobby. However mostly the youth in Belgium, just as in Poland, spend their free time with their friends. I also found out what kind of music young people listen to there.
Damian Łuszcz IV CK/T/CH
Me and my country project coordinated by Anna Czerwik
»Bezpłatne kursy dla pełnoletnich uczniów
W ramach współpracy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z siedzibą w Policach otrzymaliśmy informację o możliwości odbywania bezpłatnych kursów kwalifikacyjnych kończących się Certyfikatami dla osób ( uczniów), którzy ukończyli 18 rok życia:
Ø Uprawnienia elektryczne SEP
Ø KKR – Operator dźwigów towarowo- osobowych ze sterowaniem wewnętrznym i szpitalne (kurs bezpłatny)
Ø KKR – Operator podestów ruchomych przejezdnych (kurs bezpłatny)
Ø KKR – Operator suwnic, wciągarek i wyciągarek ogólnego i specjalnego przeznaczenia (kurs bezpłatny)
Szczegóły na stronie: http://ckziupolice.pl/
»
O segregacji odpadów w projekcie ECO for life
Segregacja odpadów komunalnych (śmieci wytworzonych w domach) to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, zpodziałem na rodzaj materiałów (surowców), z kórych zostały wyprodukowane. Skoro wiecie już jak prawidłowo segregować odpady nadszedł czas na Quiz.
»
Wyniki konkursu na bożonarodzeniową kartkę
W grudniu 2020r. odbył się w naszej szkole konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Prace należało wykonać własnoręcznie, a życzenia napisać w języku obcym. Do konkursu zostało zgłoszonych 25 prac, spośród których jury konkursu wyłoniło 5 laureatów:
I miejsce- Adam Gacałek - klasa IVE
II miejsce - Patrycja Jaworska - klasa III CC
III miejsce ex aequo - Michał Laszuk - klasa II G_E/CK i Maciej Laszuk - klasa I S/Ch oraz Kamil Kirstein - klasa II G_E/CK
Uczniowie Ci otrzymują ocenę celującą z języka niemieckiego, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców w Zespole Szkół nr 2 w Szczecinie. Po odbiór nagród zapraszamy do sekretariatu szkoły.
»
ECO for life
Jak zacząć swoją przygodę z ekologią? Oczywiście od podstaw, czyli segregacji odpadów. W jaki sposób to zrobić? Oto proste zasady: odpady dzielimy na 6 typów, każdy z nich ma przypisany kolor.
niebieski - na papier i tekturę
żółty - na metale, tworzywa sztuczne i odpady wielomateriałowe np. puszki po napojach i plastikowe butelki
zielony - na opakowania szklane np. butelki po napojach, butelki po oliwie, Uwaga: NIE należy wrzucać szkła żaroodpornego, luster i ceramiki
brązowy - na odpady zielone np. trawa, drobne gałęzie i liście
czarny - na odpady zmieszane, czyli wszystko czego nie wrzucamy do innych pojemników
brązowy z napisem BIO - na odpady biodegradowalne, kuchenne i pochodzenia roślinnego bez kości i mięsa
Krystian Jaśkiewicz kla. IIIE
w ramach projektu ECO for life
koordynowanego przez Annę Czerwik
»