Czytamy i innym polecamy...

Biblioteka szkolna zaprasza pojedynczych uczniów, grupy uczniów, jak i całe klasy wraz z nauczycielami do udziału w akcji „CZYTAMY I INNYM POLECAMY”. Celem akcji jest czytanie książek i polecanie ich innym czytelnikom. Recenzje książek można przynosić do biblioteki szkolnej. Zostaną one zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Mile widziane będą zdjęcia  polecanej książki.

25 września 2018 »

Integracja na kajakach

Polecamy każdemu kto się chce sprawdzić czy umie współpracować w innych warunkach, pokonując własne słabości i zdobywając nowe umiejętności. Chociaż pogoda w tym dniu nikogo nie rozpieszczała to  I CC dzielnie wiosłowała u boku wychowawcy.  Spływ po Jeziorze Dąbie i rzeką Płonią został uznany za udany. Polecamy wszystkim Szczecińskie Centrum Żeglarskie.

1972
21 września 2018 »

Kurs języka angielskiego na Malcie

W dniach 30.07- 10.08.2018r. Pani Henryka Surma i Pani Monika Pieniak odbyły intensywny kurs języka angielskiego (ESE Malta) w ramach realizowanego przez nauczycieli naszej szkoły projektu "Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk". W tym programie Erasmus+ udział bierze 14 nauczycieli naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji! Wersja po angielsku.

15 września 2018 »

Pożegnanie ze Szkocją

Drugi tydzień mojego pobytu w Edynburgu minął bardzo szybko. Na zajęciach na kursie języka angielskiego w Edinburgh School of English pojawili się nowi uczestnicy – w tym grupa Polek – oraz nowi nauczyciele. Podobnie jak do tej pory, każdy rodzaj zajęć wymagał od nas bardzo dużego wkładu aktywnej pracy w szkole i w domu. Mimo przyjaznej, sympatycznej atmosfery, jaką tworzyliśmy wspólnie z nauczycielami, byliśmy skrupulatnie rozliczani z zadań, które należało wykonać.

15 września 2018 »

Poznańskie szkolenie "Dobór i montaż pomp ciepła Viessmann" - Grzegorz Życki

Grzegorz Życki to ubiegłoroczny laureat I miejsca w IX Krajowym Konkursie Energetycznym. Jedną z uzyskanych nagród był Voucher na dwa profesjonalne szkolenia z systemów energetyki odnawialnej firmy Viessmann. Uczeń podzielił się z nami wrażeniami z pierwszego zrealizowanego szkolenia z zakresu "Doboru i montażu pomp ciepła typu powietrze - woda typu Split".

12 września 2018 »

Weekend w Edynburgu

Stolica Szkocji jest miastem pięknym i bardzo ciekawym pod względem turystycznym. Poszczególne dzielnice są dobrze skomunikowane ze sobą siecią tramwajową i autobusową, a ulotki informujące o trasach środków transportu są łatwo dostępne w wielu miejscach. Mieszkańcy Edynburga są niezwykle uprzejmi i chętnie pomagają znaleźć odpowiedni przystanek bądź kierunek, w którym powinniśmy się udać.

10 września 2018 »

Wycieczka na Targi Rolne AGRO POMERANIA w Barzkowicach

Dnia 7 września 2018 r. uczniowie z 1 TE, 2 T oraz 4 ST uczestniczyli w zawodowej wycieczce do Barzkowic. Tego dnia rozpoczęły się właśnie Targi Rolne AGRO POMERANIA 2018, które są wizytówką naszego województwa i jednym z największych wydarzeń rolniczych w Polsce. Impreza ta gromadzi wielu wystawców zarówno krajowych jak i zagranicznych z branży nie tylko rolniczej, ale i z ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, a także turystycznej.

9 września 2018 »

Pozdrowienia ze Szkocji

Nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie związanym z nabywaniem kompetencji w zakresie języków obcych ("Nowoczesny nauczyciel - świadomy Europejczyk"). Podczas 2-tygodniowego wyjazdu uczestniczymy w kursach językowych dla obcokrajowców, odbywających się w szkołach w różnych państwach Unii Europejskiej.

Ja wybrałam Szkocję.  2 września przyleciałam do Edynburga. Zamieszkałam u bardzo sympatycznej rodziny, pani Annette i Lindsay’a Grey’ów. Ich dom położony jest w spokojnej, cichej okolicy w pobliżu pięknego parku.

Zajęcia w Edinburgh School of English rozpoczęłam w poniedziałek, 3 września. Grupa kursantów jest międzynarodowa: są osoby z Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Lichtensteinu i z Arabii Saudyjskiej – w różnym wieku (od lat 18 do …60+) i na różnym poziomie znajomości języka angielskiego. Ale bez względu na te różnice wszyscy są bardzo otwarci i zmotywowani do nauki i współpracy.

Nauczyciele ze szkoły dostosowują metody pracy i poziom wymagań do naszych indywidualnych potrzeb. Zajęcia trwają od godziny 8.45 do godziny 16.30, są dynamicznie prowadzone i wymagają od nas ciągłej aktywności. No, i te prace domowe!

Przede mną weekend na zakończenie pierwszego tygodnia wytężonej pracy i zwiedzanie atrakcji Edynburga. Mam nadzieję, że – jak mówią mieszkańcy – „Scottish weather” nie pokrzyżuje tych planów.

Elżbieta Lesińska

6 września 2018 »

Rozpoczęcie roku szkolnego

Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w dniu 3 września o godzinie 9:00.

21 sierpnia 2018 »
«, powrót 1 2 3 ... 59 60 61 ... 130 131 132 dalej » Skocz do: