Archiwum gimnazjum

RSS

Uroczystość kończąca rok szkolny 2018/2019 w ZS 2

Dziś miała miejsce uroczystość pożegnania uczniów ostatniej klasy Gimnazjum nr 24, podsumowania 20-lecia działalności gimnazjum i zakończenia roku szkolnego dla uczniów Technikum Kształtowania Środowiska. Uroczystość poprowadziły: Wiktoria Anysz, Barbara Gąska i Dorota Piskor. Uczniowie klasy mundurowej 3C wmaszerowali na salę krokiem wojskowym, natomiast uczniowie klas 3A i 3B krokiem "Poloneza". Pan Dyrektor, Bogusław Nowak powitał wszystkich zgromadzonych: uczniów, nauczycieli, rodziców i obsługę administracyjną. Podziękował wszystkim za trud i zaangażowanie w aktywność szkolną. Pan Dyrektor wręczył okolicznościowe medale nauczycielom od lat związanych z Gimnazjum nr 24. Uczniowie:  Lena Sołtan, Benjamin Esseboom, Gabryjela Kuchta, Michał Laszuk, Oliwia Łokietek i Maksymilian Markowski dostąpili aktu ślubowania na sztandar. Pani Grażyna Flejta podsumowała 20 lat pracy Gimnazjum nr 24, podpierając się prezentacją multimedialną przygotowaną na bazie archiwalnych zdjęć. W kolejnej części wręczono świadectwa, listy gratulacyjne i nagrody książkowe, najpierw uczniom gimnazjum, a następnie uczniom technikum. Uroczystość zakończono przedstawieniem artystycznym, w którym udział wzięli Julia, Martyna, Roksana, Radek, Sebastian, Kuba, Tycjan i Kuba. Niespodzianka została nagrodzona wielkimi brawami. Uczniowie 3 klas gimnazjalnych zaśpiewali na pożegnanie po jednym utworze. Zapraszamy do galerii zdjęć.

»
2528
56
0
19 czerwca 2019 »

Wolne miejsca w Technikum Kształtowania Środowiska

Informujemy, że na kilku kierunkach trwa nabór uzupełniający. Dla uczniów po gimnazjum proponujemy:

Technik chłodnictwa i klimatyzacji

Technik technologii chemicznej

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 

Po szkole podstawowej proponujemy:

Technik chłodnictwa i klimatyzacji 

Technik technologii chemicznej 

Technik ochrony środowiska 

Technik turystyki na obszarach wiejskich

»
2387
1
0
10 lipca 2019 »

Nagrody, wyróżnienia i dyplomy

13 czerwca 2019r. odbył się apel podsumowujący wszelkie aktywności uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Młodzież chętnie angażuje się w działalność szkolną i środowiska lokalnego. Nasi uczniowie reprezentują ZS 2 w konkursach ogólnopolskich i zawodach sportowych, a także prężnie działają na rzecz wolontariatu.

Samorząd Uczniowski - Dorota Piskor, Wiktoria Anysz i Tomasz Zajdel wręczyli dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursie szkolnym "SUPER KLASA". Pan Dyrektor, Bogusław Nowak, wyróżnił również sam samorząd za zaangażowanie i mobilizację w organizowanie pomocy dla poszkodowanej w pożarze rodziny naszej uczennicy. Uczniowie odbierali nagrody za 100% frekwencję, za wyniki w konkursach języka angielskiego i niemieckiego, za osiągnięcia sportowe, za wygraną w szkolnej grze języka polskiego. Nagrodzono również Andrzeja Gadomskiego, Adama Gacałka, Mateusza Sieradzkiego i Dawida Dzięciołowskiego za zaangażowanie i aktywność pozalekcyjną w funkcjonowaniu pracowni praktycznej nauki zawodu. Apel zakończono wręczeniem zaświadczeń o wolontariacie dla dużej grupy uczniów, którzy współorganizowali XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

»
2471
79
0
13 czerwca 2019 »

"Tydzień wojskowy" uczniów 3C

Klasa 3C brała udział w corocznym "tygodniu wojskowym" organizowanym przez 5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie Podjuchach. Zajęcia odbywały się w dniach 3- 7 czerwca 2019r., a ich ukoronowaniem były zawody użyteczno-bojowe, w których brały udział 3 drużyny z Zespołu Szkół w Chojnie, 2 drużyny z Centrum Edukacji Zdroje oraz 3 drużyny z Naszej szkoły. Warto dodać, iż Nasi reprezentanci byli najmłodsi spośród uczestników. Wyniki zawodów wypadły rewelacyjnie: Nasze 3 drużyny z Gimnazjum 24 zajęły kolejno I, II i VI miejsce. Gratulujemy młodym miłośnikom wojska!

»
2121
4
0
12 czerwca 2019 »

Za nami 5 dni intensywnej pracy

Wczoraj zakończyły się XII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej Hurtostal 2 Cup. Dla wolontariuszy i pracowników naszej szkoły był to intensywny czas przygotowań i pracy przy obsłudze mistrzostw. Intensyfikacja prac nastąpiła w środę (5.06), zaczęto przygotowywać boiska i zaplecze plaży, w czwartek przygotowywaliśmy "szkołę", a właściwie sale, w których nocowały drużyny. Wieczorem zaskoczyła nas burza, która poniszczyła nam boiska na plaży. Ale w piątek od rana ruszyliśmy pełną parą na różnych płaszczyznach: boiska i zaplecze sportowe, zakwaterowanie i stołówka, biuro zawodów, nagłośnienie i oprawa muzyczna, fotorelacje i aktualizacje facebooka i wiele wiele innych. I tak przez 3 dni. Czy było warto? Tak i za rok spotkamy się znowu. 47 drużyn z różnych zakątków Polski, 4 kategorie wiekowe, ponad 100 meczów, 3000 zdjęć i 1 000 000 uśmiechów na twarzach młodych ludzi :)

»
2250
27
2
10 czerwca 2019 »

Bal Gimnazjalny 2019

31 maja w sali bankietowej "Nad Wodą" położonej przy samym jeziorze Dąbie odbył się ostatni bal gimnazjalny. Wzięły w nim udział trzy klasy gimnazjum, dyrekcja, wychowawcy i zaproszeni nauczyciele.

»
2175
52
0
1 czerwca 2019 »

Konkurs matematyczny "Mistrz testu"

Konkurs matematyczny "Mistrz Testu" odbył się 24 maja, a jego celem było wyłonienie najlepszego i najszybszego matematyka. Liczył się nie tylko wynik, ale czas rozwiązania 20 zadań testowych z zakresu gimnazjum. Uczestnikami konkursu byli reprezentanci wszystkich klas 3 z Gimnazjum 24. Najlepszym i najszybszym matematykiem została NOEMI RORBACH (3a), 2 miejsce zajął Michał Laszuk (3b), 3 miejsce - Krystyna Żeluk (3a). Nagrody, ufundowane przez organizatorki konkursu Panią Monikę Pieniak i Panią Annę Streich, wręczył uczniom dyrektor szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie nauk ścisłych.

»
2066
4
0
29 maja 2019 »

Finał Wojewódzkiego Konkursu Mistrz OZE

Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie po raz czwarty zorganizował Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych. Konkurs został umieszczony w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, uwzględnianym w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020. Po ocenie 16 plakatów na temat "OZE vs. SMOG", wybrano grupę 12 finalistów. W finale uczniowie zmagali się z testem i zadaniami obliczeniowymi, łącznie 40 pytań. Wśród zadań znalazły się zagadnienia z fizyki oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

»
2742
21
1
29 maja 2019 »

Międzyszkolny Konkurs Turystyczny

24 maja 2019 r., podczas EkoFestynu, młodzież klas trzecich gimnazjum wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Turystycznym organizowanym przez panie: Katarzynę Galińską oraz Justynę Nowak, nauczycielki przedmiotów zawodowych - turystycznych. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 12 uczniów. Zmierzyli się oni z testem składającym się z 40 pytań. Do drugiego etapu przeszło 7 uczniów. Do rozwiązania mieli 6 zadań. Pytania i zadania dotyczyły m.in. walorów i atrakcji turystycznych Szczecina, województwa zachodniopomorskiego, Polski i Europy oraz elementów geografii i kartografii w turystyce.

WYNIKI KONKURSU: I  miejsce - Wiktoria Gostkowska (3b), I miejsce - Julia Samczyńska (3a), III miejsce - Kinga Falkowska (3c).

WYRÓŻNIENIE:  Maksymilian Markowski (3c), Amelia Jakubowska (3a), Jakub Kwaśniewski (3a), Olaf Żółkiewicz (3b). Gratulujemy wyników i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym na kierunek technik turystyki na obszarach wiejskich.

»
1821
2
0
27 maja 2019 »

Ekofestyn 2019

Nasi uczniowie wraz z gronem pedagogicznym zorganizowali dziś ekofestyn (impreza towarzysząca Dąbskiemu Biegowi Ulicznemu). Na odwiedzających czekały różne atrakcje. Można było:

- zrobić biżuterię techniką decupache,

- uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych,

- wsiąść do elektrycznego samochodu,

- zaobserwować produkcję prądu i ciepła ze słońca,

- ochłodzić się "wiatraczkiem",

- dowiedzieć się o gospodarstwie agroturystycznym,

- upiec chlebek,

- wziąć udział w konkursie matematycznym,

- zmierzyć swoje siły na ergometrze (dzięki Calypso),

- wziąć udział w konkursie turystycznym,

- zjeść ciasto lub kiełbaskę i wesprzeć rodzinę Klaudii,

- pomalować kolorowanki i rozwiązać quizy,

- wystartować w konkursach zręcznościowych.

»
2067
82
0
24 maja 2019 »
Wszystkich rekordów: 672
1 2 3 ... 66 67 68 dalej » Skocz do:
poczta

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone