Barcelona 2014

Barcelona 2014 9 lutego 2014 wyświetleń: 2999

Dzień na wysokim poziomie

Dziś rano chętni mogli pójść na Mszę do kościoła parafialnego pw. Sagrada Familia. Reszta mogła zregenerować siły i przygotować się do drogi. O 10 wyruszyliśmy do centrum miasta, g

dzie przesiedliśmy się w kolejkę miejską. Godzinna podróż upłynęła nam bardzo szybko. Mogliśmy zaobserwować jak wygląda życie codzienne poza Barceloną.

Naszym celem był klasztor Mont Serrat. Po dojechaniu do stacji Mont Serrat ujrzeliśmy malownicze góry piaskowca, na których szczycie ukazała się nam budowla klasztoru. Po 5 minutach oczekiwania wsiedliśmy do kolejki górskiej, która to zabrała nas na sam szczyt. Podróż minęła nam szybko, towarzyszyły widoki wprost do nie opisania. Wjeżdżaliśmy coraz wyżej i coraz to nowe miejsca wyłaniały się po prawej stronie.

Na szczycie wysłuchaliśmy krótkiej historii klasztoru oraz dowiedzieliśmy się, że łączy się on z klasztorem w Częstochowie, choćby przez to, iż Matka Boża z Mont Serrat ma czarną karnację. Weszliśmy do kościoła i ujrzeliśmy piękny ołtarz, nad którym znajdowała się figurka Maryi. Aby ją zobaczyć musieliśmy stać ok. 30 minut w kolejce.

Po wizycie u Matki Bożej udaliśmy się na obiad i chwilę ogrzania, bowiem klasztor znajduje się 1000 metrów n.p.m. i temperatura wynosiła tylko + 12 stopni.

Po obiedzie i zakupach w sklepie z pamiątkami udaliśmy się jeszcze wyżej na wędrówkę szlakami górskimi. Zobaczyliśmy kaplicę pustelniczą i taras widokowy, z którego widok rozciągał się na dziesiątki kilometrów w dal.

Kiedy wróciliśmy do Barcelony mięliśmy w planach krótki spacer po zmroku, jednak przywitał nas tu lekki deszcz. Dlatego też wsiedliśmy do metra i udaliśmy się na kolację do naszego hostelu.

Czas na zapowiedzianą niespodziankę :) Dzisiejszego wieczoru uczniowie klas trzecich gimazjum w ramach otwartej lekcji historii, podczas której badano obszar ewaluacji wiedzy uczniów poprzez testowanie. Uczniowie napisali kartkówkę z okresu średniowiecza w ramach powtórek i przygotowań do egzaminy gimnazjalnego. Poszło im dobrze, bo głównymi ocenami były czwórki.

Jutro przedostatni dzień w Hiszpanii. Przed nami morze i nie tylko ...

aktualizowano: 2014-02-10