Aktualności 13 marca 2016 wyświetleń: 1926

"Papiery do kariery" i klasa IE

W piątkowe przedpołudnie uczniowie I klasy technikum o profilu energia odnawialna spotkali się z konsultantką Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Szczecin, który działa przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Tematem spotkania pt. ,,Papiery do kariery” była ogólnoeuropejska inicjatywa Europass, która umożliwia za pomocą prostego edytora on-line stworzenie m.in. CV, które trzeba przygotować starając się o pracę w kraju i za granicą, staż, czy aplikując na studia. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zastanowić się nad zdobytymi dotychczas dyplomami edukacji szkolnej i pozaszkolnej oraz dowiedzieli się, że tworząc Europass CV wpisuje się nie tylko doświadczenie potwierdzone dyplomami, ale także umiejętności – komunikacyjne, organizacyjne, zawodowe, cyfrowe, co może zwiększyć nasze szanse u potencjalnego pracodawcy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inicjatywie Europass – kliknij tu: LINK

Jeśli chcesz wypełnić swoje Europass CV – kliknij tu: LINK

Szukasz informacji o stypendiach, praktykach, studiach, pracy, wolontariacie za granicą – odwiedź stronę Eurodesk Polska: LINK

Masz pytania na temat tego jak być aktywnym obywatelem, jak działać w wolontariacie, jak wyjechać na zagraniczną wymianę młodzieżową? Odwiedź Sekretariat ds. Młodzieży: LINK