Aktualności szkoły

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Październik 2019 był Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Marzeną Danowską, katechetką, włączyli się w to światowe rozpalenie ducha misyjnego. Przyglądali się własnemu powołaniu, jakim zostali obdarzeni na chrzcie świętym oraz posłaniu jakie mu towarzyszy. Jesteśmy "Ochrzczeni i posłani", to nie tylko hasło Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ale fakt: dar i zadanie. Jesteśmy misjonarzami w swoich środowiskach na miarę naszych możliwości dzięki łasce Bożej.

»
64
7
0
5 grudnia 2019 »

Wizyta w Geotermii Pyrzyce

Uczniowie klasy 2E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) wzięli udział w szkoleniu w ramach projektu "Polityka klimatyczna szansą dla województwa zachodniopomorskiego. Jak ją wykorzystać?". Spotkanie poprowadził Pan Wojciech Szymalski - Prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, który wygłosił referat o prognozach klimatycznych. Drugi wykład dotyczył źródeł finansowania instalacji energetyki odnawialnej. Na liczne pytania uczniów odpowiadał w tej kwestii Pan Michał Lidwin z WFOŚiGW w Szczecinie. Ostatnia część to prezentacja instalacji geotermalnej w Pyrzycach pod czujnym okiem specjalisty - Pana Radosława Baranowskiego. Młodzież mogła obejrzeć zarówno miejsce odwiertów, basen jak i wszystkie aparaty, dzięki którym wymieniane jest ciepło pobrane z głębi ziemi.

»
96
18
0
1 grudnia 2019 »

Wolontariusze ZS 2 dla zwierząt

Wszystkich chętnych zapraszamy do przyłączenia się do akcji zbiórki dla zwierząt w schronisku. Zbieramy: karmę suchą i mokrą, koce, szaliki, ręczniki, poduszki, poszewki, kołdry, zabawki, żwirek, karnistry na wodę, rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji, ręczniki papierowe. 

Osoby odpowiedzialne za zbiórkę będą do waszej dyspozycji codziennie od poniedziałku do czwartku 7:45 - 8:00 w szatni szkolnej i na sali gimnastycznej. Akcja trwa tylko do 6 grudnia ! Spieszcie się !

Koordynator - Honorata Grabek

Wolontariusze: Aleksander Błażkiewicz IV CK, Sara Stanżewska I PSCh, Żaneta Biel I PSCh, Vanessa Gieras I PSCh, Aleksandra Warchlewska I PSCh

»
204
1
0
17 listopada 2019 »

11 listopada - relacja

W poniedziałek po uroczystej mszy świętej odbył się apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły recytowali i czytali poezję patriotyczną, a uczestnicy innowacji wojskowej składali biało-czerwone znicze pod pomnikiem.

»
338
46
0
12 listopada 2019 »

Obchody 11 listopada

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dąbia po raz kolejny pod Pomnik Poległych o Wyzwolenie Dąbia przy ul. Emilii Gierczak. Jak poprzedno i w tym roku czeka na Was koncert orkiestry Countdown Orchestra, czytanie poezji patriotycznej oraz poczęstunek (kawa, herbata, grochówka i ciasto). Obchody rozpoczną się mszą świętą o godzinie 10:00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, by później w uroczystym marszu przejść pod pomnik, gdzie o godzinie 11:11 rozpoczniemy wspólne świętowanie. Zapraszamy serdecznie.

»
223
1
0
10 listopada 2019 »

Wycieczka do GSSE w Szczecinie

Wybierając się w podróż warto wcześniej ją zaplanować. Zazwyczaj pamiętamy o zabraniu potrzebnych dokumentów, biletach i pieniądzach. Do walizki pakujemy odpowiednie do pogody ubrania i niezbędne dla nas rzeczy. Ale czy pamiętamy o zdrowiu i o zagrożeniach w podróży? Czy wyjeżdżając do danego kraju należy się zaszczepić, czy nie ma takiej potrzeby? Wymarzona podróż szybko może zamienić się w koszmar, jeśli zapomnimy o kilku istotnych kwestiach. O jakich? O tym poinformował uczniów klas pierwszych profilu turystycznego pan mgr Grzegorz Galiński, starszy asystent w Oddziale Nadzoru Sanitarnego Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

»
251
15
0
11 listopada 2019 »

O mowie nienawiści i nękaniu

To były ciekawe zajęcia w klasie III BS. W naszej szkole 29 października 2019 r. został poruszony bardzo aktualny temat dotyczący uporczywego nękania i mowy nienawiści. Spotkanie poprowadziły studentki z Koła Naukowego Pracy Socjalnej Uniwersytetu Szczecińskiego p. Magdalena Czajkowska i p. Klaudia Piotrowska w towarzystwie oficerów policji p. Agnieszki Bednarek i p. Michała Sroki. 

Uczniowie w trakcie warsztatów dyskutowali na temat hejtu i sposobów radzenia sobie z tym zjawiskiem. Omawiali różne zjawiska i zachowania ludzi, którzy stykają się z tym problemem. Trzeba pamiętać, że hejt nie jest bezkarny, jest to przestępstwo ścigane z urzędu. Każdy, kto tylko doświadczy hejtu, a nie krytyki konstruktywnej, może uzyskać fachową pomoc pod numerem telefonu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę:  166 111 , oraz adresem: cyber@szczecin.policja.gov.pl Takie zajęcia są bardzo potrzebne w szkole - prosimy o więcej :) 

»
291
22
0
10 listopada 2019 »

Integracja uczniów III BS

Integracja, wspólne wyjście i emocjonujące spędzenie czasu - to pomysł uczniów klasy III BS, którzy wyruszyli w październiku 2019r. na grę zespołową "Paintball pod dachem" w Dąbiu. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: niebiescy i czerwoni. Gracze angażowali się bardzo w zdobywanie punktów dla swojej grupy wyzwalając ogromne pokłady adrenaliny oraz doskonalili pracę w zespole. Kto wygrał? Nieważne! Liczyła się świetna zabawa i mnóstwo śmiechu. I oto chodziło!

Wrócimy tam na wiosnę!

»
224
19
0
10 listopada 2019 »

Pierwsza wizyta w tym roku szkolnym w 102 batalionie ochrony

Uczniowie pierwszych klas z różnych zawodów utworzyli grupę mundurową. W dniu 23 października wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu w 102 batalionie ochrony. Zapraszamy do galerii zdjęć, udostępnionych przez #102batalionochrony Bielkowo.

»
156
51
0
24 października 2019 »

Wizyta na budowie "Posejdona"

Uczniowie klasy III E, przyszli technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, odwiedzili plac budowy centrum „Posejdon” i mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, jak wygląda nowatorskie zastosowanie technologii opartych na odnawialnych źródłach energii.
W centrum Szczecina powstaje bowiem kompleks biurowo-usługowo-hotelowy, który otrzymał certyfikat ekologiczny Breeam na poziomie "Excellent", co oznacza, że spełni restrykcyjne normy zużycia energii, które wejdą w życie dopiero w 2021 roku.

»
298
10
0
20 października 2019 »

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych - wizyta uczniów szkół podstawowych

Po raz kolejny otworzyliśmy drzwi naszej szkoły przed uczniami szkół podstawowych. Wszystko działo się przy okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Wczoraj nasi uczniowie rywalizowali o miano najlepszych w swoich zawodach, a dziś mogli zaprezentować swoje umiejętności praktyczne i wiedzę przed młodszymi kolegami. Mamy nadzieję, że nasze warsztaty Wam się podobały i że odwiedzicie nas znów wkrótce na kolejnych dniach otwartych, warsztatach dedykowanych poszczególnym zawodom.

»
162
181
0
18 października 2019 »

Święto Komisji Edukacji Narodowej

11 października 2019r. uczciliśmy rocznicę uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej. Akademię rozpoczął przemówieniem Pan Dyrektor Bogusław Nowak, który przedstawił historię tego święta , a także mówił o trudnej i ważnej pracy nauczyciela. 

»
191
31
0
15 października 2019 »
Galerie fotografii
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone