Aktualności szkoły

Szczecin miastem kuchni różnych narodów

8 października 2024 uczniowie z klasy 2 Kucharz w ramach zajęć praktycznych odbyli kulinarno-poznawczą wycieczkę po Szczecinie. Celem wycieczki było poznanie potraw kuchni czeskiej, gruzińskiej, indyjskiej oraz tajskiej.

10 października 2024 »

Aktywna integracja w Moryniu

Wrześniowa integracja trzech klas wraz z wychowawcami rozpoczęła się od zwiedzania punktu widokowego w Widuchowej. Następne aktywności już w Moryniu : gra terenowa, radioorientering, strzelanie z łuku i paintball. Wieczorem śpiewy przy ognisko i gry sportowe. Przez wszystkie dni mieliśmy wymarzoną pogodę. Zdobywaliśmy umiejśtności kajakarskie, pływackie i kurs pierwszej pomocy. Każdy z uczestników doskonalił resuscytację krążeniowo-oddechową. Udaliśmy się również śladami kryptodepresji katamaranem na Jezioro Morzycko i mierzyliśmy temperaturę wody podczas wyjątkowo ciepłego września. Podczas sześciu pomiarów woda miała 23 stopnie celsjusza. Później oddaliśmy się szaleństwom wodnego świata na pompowanych zjeżdżalniach. Wyczekiwany park linowy, gdzie mogliśmy sprawdzić swoją odwagę i przezwyciężyć lęki i rozluźniająca dyskoteka na zakończenie pobytu. Będzie co wspominać. Obszerna fotorelacja z pobytu na facebooku Juvenia Szczecin.

8 października 2024 »

Projekt eTwinning nagrodzony Krajową Odznaką Jakości

W ubiegłym roku szkolnym klasa 2SE uczestniczyła w międzynarodowym projekcie na platformie eTwinning Plants=Life czyli Rośliny to życie. Projekt jako jeden z najlepszych w naszym kraju otrzymał Krajową Odznakę Jakości. W tym roku szkolnym uczniowie będą przystępować do projektu Erasmus+ nt Bioplastiku. Szczegóły już wkrótce.

7 października 2024 »

Integracja klasy 2SE

Wrzesień to czas wycieczek i wyjść integracyjnych. Klasa 2SE spędziła dzień w Międzyzdrojach, gdzie był czas na powakacyjną integrację, wspólne spędzenie czasu, ale też wspólny posiłek w eleganckiej restauracji. Było miło i kulturalnie, a co najważniejsze pogoda i humory dopisały! A z okazji Dnia chłopaka klasa wybrała się do Domu kultury Krzemień na przedstawienie Magiczne i. Spodziewaliśmy się sztuczek i iluzji, a zostaliśmy miło zaskoczeni, bo dodatkowo było wiele numerów improwizowanych. Wojtek został nawet głównym bohaterem jednego z nich. To były 2 niezwykle udane dni!

7 października 2024 »

Turysta a budynek pasywny

Podczas wycieczki do Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie uczniowie klasy IIT mieli okazję zwiedzić jeden z najbardziej innowacyjnych budynków administracyjnych w Polsce. Jest to pierwszy pasywny budynek tego typu, zaprojektowany z myślą o minimalnym zużyciu energii. Jego konstrukcja pozwala na oszczędność energii rzędu 80% w porównaniu do standardowych budynków. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wykorzystuje się energię odnawialną – w tym systemy fotowoltaiczne – oraz jak budynek zarządza zasobami wody, np. poprzez wykorzystanie deszczówki do spłukiwania toalet.

Mogliśmy posiedzieć w najnowocześniejszej sali konferencyjnej zarządu.

Niesamowity budynek, który zrobił bardzo duże wrażenie na każdym z nas.

Wisienką na torcie była ścieżka edukacyjna oraz piękny widok Szczecina z 6go piętra tego niesamowitego budynku.

Katarzyna Lach

25 września 2024 »

Edukacja i relaks w jednym

20 września 2024 »

Galmet - szkolenie zawodowe

Rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla  klas III-V w zawodach technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik chłodnictwa i klimatyzacji. Dzisiaj, 16 września, samochód prezentacyjny stanął przed naszymi warsztatami szkolnymi i uczniowie mieli okazję zobaczyć, jakie pompy ciepła i kolektory słoneczne produkuje firma Galmet oraz powtórzyć wiadomości na temat  budowy takich urządzeń i zasad ich działania.

Pan Przemysław Racki, kierownik sprzedaży firmy na region północno-zachodni, obiecał nam, że nie jest to ostatnia wizyta  mobilnego centrum szkoleniowego Galmetu w naszej szkole.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszego szkolenia polecamy stronę: https://galmet.com.pl/pl

16 września 2024 »

Odwiedziliśmy Kotlinę Kłodzką

Opis poniżej

15 września 2024 »

Zebranie z rodzicami - informacje

W dniu 10 września o godzinie 16:00 spotkanie rodziców uczniów klas I z Panem Dyrektorem w stołówce szkolnej (budynek B). O godzinie 17:00 spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami.

Serdecznie zapraszamy.

9 września 2024 »

Narodowe Czytanie

W tym roku czytaliśmy Kordiana Juliusza Słowackiego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego wydarzenia.

7 września 2024 »
Listopad Czwartek