Aktualności 20 września 2024 wyświetleń: 219

Edukacja i relaks w jednym

Zwiedzanie gospodarstw agroturystycznych, a tym samym zajęcia w plenerze, to urozmaicenie zajęć z przedmiotów zawodowych technika turystyki na obszarach wiejskich.

Tak też było dzisiaj, tj. 19 września 2024. Uczniowie z klasy 4 i 5 wspomnianego kierunku byli z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym Rekreacja i Wypoczynek w Trzynastu Dębach w Kołbaskowie. Celem wizyty było m.in. zapoznanie się z ofertą obiektu, delektowanie się słonecznym dniem na łonie natury we wczesno jesiennej szacie oraz zorganizowanie grilla.

Pani Elżbieta, właścicielka gospodarstwa, współpracuje z naszą szkołą od kilku lat. Chętnie przyjmuje młodzież i, jak zawsze, chętnie dzieli się z nią swoim doświadczeniem związanym z prowadzoną działalnością. I jak zawsze ujawnia plany co do poszerzenia oferty uwzględniając potencjał siedliska.

W trakcie pobytu młodzież ma okazję spróbować przetwory wykonane przez gospodynię (m.in. dżemy, konfitury i powidła) oraz zajadać się upieczonymi na grillu kromkami chleba wcześniej posmarowanymi smakowym masłem.

I tym razem wizyta w gospodarstwie pani Eli była odskocznią od nauki w szkolnej ławce oraz wniosła praktyczną wiedzę. Doświadczenie właścicielki gospodarstwa pokazuje, że w tej dziedzinie trzeba być elastycznym i kreatywnym a goście mają coraz to wymagające oczekiwania.

Katarzyna Galińska

Gracjan Falkowski