newsy Aktualności gimnazjum | Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

Ekofestyn, Targi Szkół Ponadgimnazjalnych Prawobrzeża i XV Uliczny Bieg Dąbski

Zespoł Szkół Nr 2 im. Wł. Orkana

zaprasza

na XV Uliczny Bieg Dąbski, Targi Szkół Ponadgimnazjalnych Prawobrzeża oraz Ekofestyn.

Wydarzenia zostały włączone w miejskie obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i będą miały miejsce 25 maja 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wł. Orkana w Szczecinie, ul. Portowa 21 w godz. 09.00-14.30.

Festyn ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Targi Szkół Ponadgimnazjalnych Prawobrzeża organizowane są w celu przybliżenia młodzieży gimnazjalnej kształcenia zawodowego i ogólnego po tej stronie Odry, a Bieg Dąbski ma wskrzesić w nich ducha walki i kształtować postawę zdrowej rywalizacji. Wszystko w duchu hasła przewodniego miejskich uroczystości niepodległościowych „Codziennie Polskę tworzyMY”.

16 maja 2018 »

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny - eliminacje wojewódzkie

"Eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych" odbyły się dnia 11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, ul. Golisza 10B. Damian, Tomasz i Kamil, uczniowie II klas Technikum Kształtowania Środowiska brali udział w tych zmaganiach "konkursowych". Panowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji oraz znajomością obsługi motorów i samochodów. Dodatkowo, niezwykle dzielnie poradzili sobie w zadaniach sprawnościowych: jazdą na motorowerze, samochodem oraz z pierwszą pomocą przedmedyczną.

Był to ich ... i przedstawicieli naszej szkoły, pierwszy udział w takim konkursie. Za ogromne zaangażowanie i siłę charakteru, jaką zaprezentowali, wiedząc, że przeciwnikami są uczniowie "samochodówek" z całego województwa zachodniopomorskiego należą się ogromne brawa."

Wioleta Niedostatkiewicz

12 maja 2018 »

XV Dąbski Bieg Uliczny

Zespół Szkół nr 2 oraz Zespół Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent Promocja Postęp zapraszają do udziału w XV Dąbskim Biegu Ulicznym, który odbędzie się w dniu 25 maja. W załączniku Program, Regulamin i Mapka Biegu.

Imprezami towarzyszącymi będą Ekofestyn ZS 2, Targi Szkół Prawobrzeża, finał Eko-Olimpiady i VI Konkursu Chemicznego.

10 maja 2018 »

Uwaga Eko-Olimpiada!!!

Uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej zapraszamy do udziału w Eko-Olimpiadzie, czyli VII Konkursie Ekologicznym, który odbędzie się w dniu 25 maja 2018r. Szczegóły w załączniku.

6 maja 2018 »

3 Maja - Piosenka "Ojczyzna" Marka Grechuty

Podczas apelu z okazji rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja uczennica klasy 3 "A" Naszego Gimnazjum, Rozalia Haryza, zaśpiewała piosenkę pt. "Ojczyzna" z repertuaru Marka Grechuty.

27 kwietnia 2018 »

Apel z okazji rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy 3 "A" pod kierunkiem p. Barbary Grocholskiej przygotowali dla uczniów Zespołu Szkół Nr 2 apel, który upamiętnił rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

27 kwietnia 2018 »

Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

Dzisiejsze targi to doskonała okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej naszej szkoły. Wśród wielu wystawców szkół ponadgimanzjalnych to właśnie technika cieszyły się największym zainteresowaniem. Dobry zawód to dobra praca. U nas, poza ulotkami i banerami, można było poobserwować doświadczenia chemiczne związane z technikiem ochrony środowiska i technikiem analitykiem, poczęstować się rogalikiem bądź chlebem ze smalcem i ogórkiem od technika turystyki, zapoznać się z możliwościami produkcji ciepła i prądu przy przyczepce OZE u technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej lub wykonać pomiary geodezyjne u technika budownictwa wodnego. Mamy nadzieję, że żonkile ładnie się rozwiną i miło będą się kojarzyć z Technikum Kształtowania Środowiska.

26 kwietnia 2018 »

III Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE"

Dziś w naszej szkole odbyło się małe święto energetyki odnawialnej. Przeprowadziliśmy finał III Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE", w którym spotkało się 28 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa zachodniopomorskiego. Konkurs przebiegał w trzech etapach: plakat oceniony w dniu 6 kwietnia i dzisiejsze 2 etapy: test wiedzy i zadania praktyczno - obliczeniowe. Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

24 kwietnia 2018 »

Jutro finał konkursu "Mistrz OZE"

Przypominamy, że jutro tj. 24 kwietnia odbędzie się finał III Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE". Zaczynamy o 9:00 na sali lustrzanej. Więcej informacji w załączniku. Drużyny zakwalifikowane podaliśmy w artykule z 6 kwietnia.

23 kwietnia 2018 »

EcoGenerator - dobra energia

Uczniowie pierwszej klasy technika chłodnictwa i klimatyzacji zapoznali się dzisiaj z termiczną metodą usuwania odpadów w Zakładzie Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. EcoGenertor został uruchomiony w 2017r. na Ostrowie Grabowskim i jego działalność odpowiada normom ochrony środowiska. Przetwarza on 150 tysięcy ton odpadów komunalnych rocznie, zapewniając energię elektryczną i cieplną dla ok. 30 tysięcy gospodarstw domowych. Jest instalacją, która dzięki zastosowaniu złożonych technik usuwania zanieczyszczeń gazowych i pyłowych emituje do atmosfery minimalne ilości związków, które i tak są niższe niż dopuszczalne normy.

19 kwietnia 2018 »
1 2 3 ... 58 59 60 dalej » Skocz do: