Aktualności gimnazjum

RSS

Dzień Otwarty w ZS 2

W piątek, 15 marca zaprezentujemy ofertę edukacyjną naszej szkoły. Grupy zorganizowane mogą nas odwiedzać do godziny 15:00, a później czekamy na osoby indywidualne. Wszyscy zainteresowani będą mogli złożyć nam wizytę do godziny 18:00. Planowane są pokazy zawodowe, lekcje otwarte, spotkania z przyszłymi pracodawcami, pokazy wojskowe itp. Więcej szczegółów wkrótce.

»
41
2
2
14 lutego 2019 »

IV Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE"

Młodych miłośników odnawialnych źródeł energii zapraszamy do udziału w czwartej już edycji Wojewódzkiego Konkursu "Mistrz OZE". Uczniowie 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum będą mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat środowiska i energetyki odnawialnej, uczestnicząc w trzech etapach konkursu. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

»
665
1
2
29 stycznia 2019 »

Archidiecezjalne Przeglądy Teatralne

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie-Dąbiu serdecznie zaprasza do udziału w Archidiecezjalnych Przeglądach Teatralnych o Tematyce Religijnej (APT)

- XVI dla gimnazjów

- XV dla szkół ponadgimnazjalnych.

Przygotowaniem przedstawiania na ww. Przeglądy mogą być zainteresowani nauczyciele religii (świeccy i duchowni), poloniści, opiekunowie kół teatralnych czy też pasjonaci tej dziedziny.

- Termin zgłoszenia udziału: 20 lutego 2019 r. na adres lub email szkoły lub koordynatora podane w Regulaminie zamieszczonym w załączniku.

- Przewidywany dzień prezentacji przedstawień: 04 marca 2019 r. w Sali "Lustrzanej" Zespołu Szkół Nr 2 , ul. Portowa 21 w Szczecinie.

- Finał planowany jest na 11 marca 2019 r. w Pałacu Młodzieży, Al. Piastów w Szczecinie.

 W załączeniu przesyłamy Regulamin i Kartę zgłoszenia.

»
475
1
2
22 stycznia 2019 »

List Pani Minister Edukacji Narodowej

Uprzejmie proszę o przekazanie rodzicom i opiekunom uczniów listu Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.  Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży!

 Z wyrazami szacunku,

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

»
407
0
3
20 stycznia 2019 »

AIESEC po raz kolejny w naszej szkole

Jak co roku zaraz na początku stycznia odwiedzili nas studenci zza granicy, którzy w ramach prowadzonych w języku angielskim lekcji promowali kulturę oraz obyczaje swoich krajów. To dwutygodniowe spotkanie odbywało się pod opieką pani Anny Czerwik, biorącej udział w projekcie Erasmus+.

W tym roku była to Joyce z Chin, która uświadomiła nam trudną sytuację misiów panda, które od wielu już lat są gatunkiem zagrożonym oraz Najer z Kolumbii, od którego dowiedzieliśmy się o niezwykle dramatycznej sytuacji gospodarczo-politycznej w jego kraju. Te zajęcia, tradycyjnie już, poszerzyły nasze horyzonty i jednocześnie uświadomiły nam jak ważne jest cieszyć się każdym dniem życia – co udowodnił Najer ucząc nas typowo Kolumbijskich tańców. Na pożegnanie kl. II CT zorganizowała warsztaty kulinarne, w trakcie których uczyliśmy się wzajemnie gotować typowe dla danego kraju potrawy – my postawiliśmy na słodkości i upiekliśmy ciasto marchewkowe oraz gofry. Joyce nauczyła uczniów przygotowywać 2 rodzaje mięs – żeberka po chińsku oraz kurczaka gotowanego w Coca Coli, zaś Najer upiekł typowe dla Kolumbii placki z mąki kukurydzianej– Arepa.

»
239
5
0
20 stycznia 2019 »

2019 - rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Uchwałą Sejmu RP 2019 rok został ustanowiony Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX w. To dzięki „uznaniu słowa i czynu wielkiego pisarza”.

»
520
1
1
8 stycznia 2019 »

Bieg Mikołajów 2018

Kolejny Bieg Mikołajów za nami. Chociaż aura nie była zimowa to wszyscy byli nastawieni na fantastyczną zabawę w mikołajkowych klimatach. Stroje Mikołajów były widoczne z daleka i ożywiły boiska Zespołu Szkół Nr 2. Pan Dyrektor Bogusław Nowak jak każdego roku dodał wszystkim otuchy, a także uroczyście otworzył bieg. Każdy uczestnik miał za zadanie przebiec dookoła boiska oraz wziąć udział w biegu zadaniowym . Dodatkowe punkty były za śpiewanie zimowych lub świątecznych piosenek, banery oraz przebranie. W drodze rywalizacji najwięcej punktów zebrała klasa II E i wygrała klasowe wyjście wraz z wychowawcą w dowolnie wybrane miejsce za 300zł !

Serdeczne gratulacje i czekamy na Waszą relację.

»
486
79
0
20 grudnia 2018 »

Wycieczka do Berlina

12 grudnia odbył się świąteczny wyjazd do Berlina na tradycyjny Weihnachtsmarkt czyli Jarmark Bożonarodzeniowy, który każdego roku ma miejsce w wielu miastach Niemiec i Austrii. Uczniowie pod opieką nauczycieli projektu Erasmus+ szlifowali umiejętności komunikowania się w języku niemieckim, a także poznali niektóre zwyczaje Niemców. Niekwestionowaną atrakcją był właśnie Jarmark, którego tradycja sięga XIV wieku. Uczniowie mieli jednak jeszcze okazję poznać nieco bardziej kulturę naszych sąsiadów oraz poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty w trakcie odwiedzin w Muzeum Techniki oraz Neues Muzeum, czyli Muzeum Egipskim.

»
250
6
0
21 grudnia 2018 »

Warsztaty rękodzieła

Właśnie odbyła się kolejna edycja warsztatów rękodzieła prowadzonych przez panią Annę Czerwik i panią Martę Kralę. Dwa lata temu były to kubki, w zeszłym roku kartki a dziś uczniowie własnoręcznie wykonali lichtarze, których nie powstydziłby się żaden artysta plastyk.

»
176
10
0
17 grudnia 2018 »

Zbiórka dla psów i kotów

Do 14 grudnia będzie trwać akcja na rzecz schroniska. W asli 22, zbieramy karmę i inne niezbędne rzeczy dla psiaków i kotów.

»
127
1
0
29 listopada 2018 »
Wszystkich rekordów: 643
1 2 3 ... 63 64 65 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone