Aktualności gimnazjum

RSS

Zbiórka dla psów i kotów

Do 14 grudnia będzie trwać akcja na rzecz schroniska. W asli 22, zbieramy karmę i inne niezbędne rzeczy dla psiaków i kotów.

»
51
1
0
29 listopada 2018 »

Iskierka radości wystartowała

Dziś w Kaskadzie miała miejsce inauguracja Akcji Charytatywnej "Iskierka radości". Przez kilka godzin miały miejsce spotkania z gwiazdami naszej sceny sportowej i teatralnej, licytacje fantów oraz występy zespołów i solistów dziecięcych i młodzieżowych. Zespół Szkół Nr 2 kolejny raz reprezentowała nasza uczennica Aleksandra Rosińska, śpiewając wybrany przez siebie utwór. 
 
To już po raz 18 szczecińskie szkoły pragną włączyć się w pomoc najbardziej potrzebującym. Wśród nich od lat również nasz Zespół Szkół. Co roku wspieramy około 10 uczniów, przekazujemy środki czystości, przybory szkolne, odzież i pieniądze najbardziej potrzebującym.
Opiekunami akcji są Panie: Aneta Krawiec, Judyta Piwko, Monika Pieniak i Marzena Danowska.
Zapraszamy do włączenia się w akcję, ktora potrwa do ferii zimowych, a tymczasem również do galerii zdjęć z dzisiejszej uroczystości.
»
89
15
0
24 listopada 2018 »

Zdrowe drugie śniadanie wg klasy IICT

czyli Dla każdego coś dobrego!

W ostatni piątek klasa II CT podjęła się wyzwania naszego szkolnego samorządu. I tak na godzinie wychowawczej śmiało wkroczyliśmy do kuchni, aby stworzyć takie pyszności. A oto propozycja zdrowego śniadania według uczniów klasy II CT:

- dla głodomorów kanapki w zupełnie nowej, świeżej formie -  koreczków, czyli ciemne pieczywo pełnoziarniste, świeże warzywa i dobrej jakości wędlina, z masłem lub bez

- dla miłośników nabiału - smoothie bananowo-kiwowe na bazie jogurtu naturalnego lub jogurt (oczywiście naturalny) z musli i owocami

- dla fanów słodkości – sycące gofry z owocami lub syropem klonowym

- a zamiast niezdrowej przekąski takiej jak batony czekoladowe czy chipsy świeże lub suszone owoce i bakalie.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Smacznego :)         

»
128
9
0
19 listopada 2018 »

Nasz uczeń z Kenii

Siostra Casty z Kenii, która była u nas 5 października, przysłała zdjęcie naszego dziecka szkolnego, którego edukację wspieramy Lolobo Elegae. Jest ubrany w rzeczy, które przez nią podaliśmy dla niego przy okazji jej wizyty.

Oto słowa s. Casty:  "Your little boy is very proud of the love you have for him. He greets you".

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i motywujemy się do dalszego działania.

 
»
163
13
0
14 listopada 2018 »

100lecie pod Pomnikiem Niepodległości

W setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, na Osiedlu Słonecznym odbyła się patriotyczna uroczystość. Wokół Pomnika Niepodległości zebrali się mieszkańcy, młodzież i dzieci ze szkół oraz przedszkoli, a także wojsko i kombatanci. Nasi uczniowie dumnie reprezentowali Zespół Szkół Nr 2. Obecny był sztandar szkoły. Nasi uczniowie złożyli pod Pomnikiem Niepodległości wiązankę kwiatów.

»
145
15
0
13 listopada 2018 »

100 lat Niepodległości Polski

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po uroczystej mszy świętej, przemaszerowaliśmy pod przewodnictwem uczniów klasy mundurowej i pocztów sztandarowych pod pomnik "Poległym w Walkach o Wyzwolenie Dąbia". O godzinie 11:11 rozpoczęliśmy koncertem Final Countdown Orchestra, po czym uczniowie i nauczyciele czytali wiersze patriotyczne. Ola Rosińka, Ada Zubala i uczniowie 3 Liceum Ogólnokształcącego uświetnili uroczystość wykonując pieśni patriotyczne. Uczniowie klasy mundurowej Gimnazjum nr 24 złożyli białe i czerwone znicze pod pomnikiem. O 12:00 zgodnie z akcją "Niepodległa do Hymnu" odśpiewaliśmy wspólnie z mieszkańcami Dąbia "Mazurek Dąbrowskiego". W organizację tej uroczystości włączyli się również nauczyciele i uczniowie 3 Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp. Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kawa i herbata oraz ciasto i chlebek ze smalcem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w uroczystości.

»
153
35
0
12 listopada 2018 »

Wspólnie śpiewamy Hymn Polski

Już za dwa dni świętować będziemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na główne uroczystości zapraszamy (oczywiście 11.11.2018r.) pod pomnik „Poległym w Walkach o Wyzwolenie Dąbia”, gdzie uczniowie i nauczyciele przeczytają poezję patriotyczną oraz zaśpiewają pieśni. Szczególnie gorąco zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu w ramach akcji "Niepodległa do hymnu". Dziś w naszej szkole trwały ostatnie przygotowania. Po uroczystym wciągnięciu na maszt flagi Polski o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie przygotowali też okolicznościowe kotyliony. Czekamy na Was w niedzielę.

»
163
21
0
9 listopada 2018 »

Halloween w Naszym Gimnazjum

Dzisiejsze lekcje języka angielskiego w Naszym Gimnazjum dotyczące świąt w krajach anglosaskich były wyjątkowe! Uczniowie przebrali się w halloweenowe stroje, przygotowali prezentacje dotyczące ciekawostek, zwyczajów i dziecięcych zabaw halloweenowych oraz przynieśli świąteczne smakołyki. 

»
156
29
0
31 października 2018 »

Dzień Edukacji Narodowej 2018

15 października 2018 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 2 przygotowane przez klasę 1 CC pod opieką p. Honoraty Grabek i  p. Krzysztofa Płochy. Na przygotowanej akademii spotkali się nauczyciele i uczniowie wszystkich klas. Apel rozpoczął się wierszem Zbigniewa Herberta „Dom”, wyrecytowanym przez Amelię Franczak i Patrycję Jaworską.

»
190
27
0
15 października 2018 »

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Prawobrzeża

Dnia 10.10.2018 o godz 10:00 na terenie Zespołu Szkół Nr 2 odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Prawobrzeża. Przy nadzwyczaj sprzyjających warunkach atmosferycznych gościliśmy zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych z Centrum Edukacji Ogrodniczej Zdroje, LO 3, ZSTPP. 

»
162
39
0
11 października 2018 »
Wszystkich rekordów: 634
1 2 3 ... 62 63 64 dalej » Skocz do:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2018 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone