Aktualności
RSSWŁADYSŁAW ORKAN NASZ PATRON
Biblioteka ogłasza konkurs na:
1. Album lub plakat związany z Władysławem Orkanem, z jego rodziną, przyjaciółmi, z góralami i górami itd. (ciekawe pomysły mile widziane). Najlepsze prace zostaną nagrodzonwe i wystawione na wystawie zorganizowanej w bibliotece szkolnej.
2. Sobowtóra Władysława Orkana. Należy w Internecie wyszukać zdjęcie Orkana i za pomocą makijażu itd. upodobnić się jak najbardziej do jego wizerunku, następnie zrobić zdjęcie i przynieść je do biblioteki szkolnej lub przesłać na adres b.ptak@onet.eu.
Prace należy dostarczyć do 5.12.2016r.
»

Instalacja fotowoltaiczna BücherboXXa wykonana przez uczniów ZS 2
Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do niemiecko-polskiego projektu "Nachhaltige BücherboXX" w ramach świętowania 10-tej rocznicy zawarcia Partnerstwa Odra. "Książki łączą Europę" to główne hasło, które przyświeca idei przekształcenia nieużywanej budki telefonicznej w użyteczną biblioteczkę uliczną, w której dodatkowo będzie możliwość naładowania telefonów, smartfonów itp.
»
Konkurs "Dzień Turystyki" - aneks do regulaminu
Uczniowie w konkursie startują klasami. Będą pokonywać poszczególne etapy, które opisano w regulaminie. Która klasa okaże się najlepsza? Zapraszamy do zabawy!
»

Lekcja wychowawcza - gra biznesowa
Dnia 21.11.2016 naszą klasę II E odwiedziły panie z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Pokazały nam grę symulacyjną, dzięki której mogliśmy wejść w zaaranżowaną sytuację biznesową, wcielić się w rolę menadżera oraz w symulowanych warunkach zarządzać całym przedsiębiorstwem. Gra „Kingsize” pokazała nam jak organizować sprzedaż w firmie. Aby wygrać na konkurencyjnym rynku, w wyznaczonych zespołach musieliśmy podejmować decyzje dotyczące wielkości sprzedaży, ceny, działań promocyjnych. Podczas gry dowiedzieliśmy się, jak dostarczyć produkt za właściwą cenę we właściwe miejsce o właściwym czasie. Nauczyliśmy się obserwować zachowania klientów, a także podejmować odpowiednie reakcje na działanie konkurentów i siłę rynku. To były bardzo ciekawe i przydatne zajęcia.
»UWAGA!!! Ruszył już I i II etap konkursu DZIEŃ TURYSTYKI
Konkurs DZIEŃ TURYSTYKI skierowany jest do wszystkich klas Technikum Kształtowania Środowiska oraz klas trzecich Gimnazjum nr 24 przy Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinie.
Przypominamy, że lajkowanie zdjęcia (I etap) klasy umieszczonego na stronie internetowej szkoły będzie trwało do 2 grudnia 2016 r. W I etapie klasa może zdobyć od 0 do X punktów (X = ilość punktów z lajkowania zdjęcia. Za każde 10 lajków klasa otrzymuje 1 punkt). Maksymalnie klasa może zdobyć 50 lajków.
W tym samym czasie klasy rozwiązują zadania z II etapu – „Fotograficzne łamigłówki”. Zadania wywieszone są:
- budynek szkoły ponadgimnazjalnej – półpiętro między 1 a 2 piętrem, tablica ogłoszeń;
-budynek gimnazjum – parter, tablica ogłoszeń przy drzwiach do pracowni gastronomicznej (obok szatni).
Dodatkowo zadania umieszczone są na stronie internetowej szkoły.
Z II etapu klasa może uzyskać od 0 do 54 punktów.
Zachęcamy do udziału w konkursie. Punkty z I i II etapu dodane zostaną do punktów uzyskanych podczas rozgrywki „Turystyczne potyczki” (III etap) 6 grudnia 2016 r.
Nagrodzona zostaje cała drużyna, która uzyska największą ilość punktów po zsumowaniu trzech etapów konkursu.
»
Odkurzone wiersze na 11 listopada
Już po raz trzeci w Szczecinie Dąbiu miało miejsce czytanie poezji patriotycznej. Dzień Niepodległości uczcili w ten sposób nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy prawobrzeżnych szkół Szczecina. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny, którą odprawił ks. Łukasz Wdowczyk w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szczecinie Dąbiu. Następnie w asyście kilkudziesięciu kadetów klas mundurowych Gimnazjum 24 wierni udali się pod pomnik poległych żołnierzy, gdzie czytanie poezji rozpoczęto od wspólnie odśpiewanego hymnu narodowego.
»
Wycieczka do Poznania
»

Praktyki w Lipsku
Uczniowie naszej szkoły realizują praktyki zawodowe w branży turystyczno-gastronomicznej w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Praktyki odbywają się w Lipsku w terminie od 17.10.2017 do 11.11.2016. W trakcie pobytu uczniowie praktycznie poznają niemiecki rynek pracy, doskonałą język gospodarzy, poznają kulturę oraz kuchnię regionalną. W czasie wolnym poznają uroki Lipska, międzynarodową mentalność mieszkańców miasta oraz ćwiczą komunikację w języku niemieckim. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Czas wracać do domu. Pozdrawiamy z pięknego Lipska :)
»
Szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
W czwartek 17 listopada o godzinie 13:40 zostanie przeprowadzony etap szkolny II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Zadanie uczniów polega na rozwiązaniu testu 40 pytań tematycznych. Szczegóły i regulamin dostępne u Organizatora. Osoby chętne do sprawdzenia swoich możliwości mogą zgłaszać się do Pani Agnieszki Raduckiej.
»