Galmet - szkolenie zawodowe
Rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla klas III-V w zawodach technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik chłodnictwa i klimatyzacji. Dzisiaj, 16 września, samochód prezentacyjny stanął przed naszymi warsztatami szkolnymi i uczniowie mieli okazję zobaczyć, jakie pompy ciepła i kolektory słoneczne produkuje firma Galmet oraz powtórzyć wiadomości na temat budowy takich urządzeń i zasad ich działania.
Pan Przemysław Racki, kierownik sprzedaży firmy na region północno-zachodni, obiecał nam, że nie jest to ostatnia wizyta mobilnego centrum szkoleniowego Galmetu w naszej szkole.
Wszystkim uczestnikom dzisiejszego szkolenia polecamy stronę: https://galmet.com.pl/pl
»Zebranie z rodzicami - informacje
W dniu 10 września o godzinie 16:00 spotkanie rodziców uczniów klas I z Panem Dyrektorem w stołówce szkolnej (budynek B). O godzinie 17:00 spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy.
»Narodowe Czytanie
W tym roku czytaliśmy Kordiana Juliusza Słowackiego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego wydarzenia.
»Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Zapraszamy na apel rozpoczynający nowy rok szkolny w dniu 2 września na godzinę 9:00. Obowiązuje strój apelowy. Uroczystość odbędzie się na placu apelowym. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się do klas.
»Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego odbyło się w piątek 21 czerwca o godzinie 10.00 na Placu Apelowym.
»Wręczenie certyfikatów Europass Mobility
Dziś zakończenie roku szkolnego, czyli idealna okoliczność na podsumowanie mobilności i rozdanie certyifikatów Europass Mobility, w którym zawarto szereg umiejętności nabytych w trakcie realizacji projektu, a wśród nich zawodowe, cyfrowe, społeczne, organizacyjne i kierownicze, językowe i kulturowe.
»Podsumowanie projektu Plants=Life
Od stycznia do czerwca 2024, dziesięcioro uczniów z kl. 1SE uczestniczyło w projekcie eTwinning Plants=Life wraz ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Poznali oni kulturę i obyczaje tych krajów oraz życie codzienne nastolatków w trakcie spotkań, które odbywały się na platformie Zoom i WhatsApp. Aby łatwiej się komunikować z uczniami z zagranicy wszyscy uczestnicy projektu stworzyli grę – tematyczne karty do komunikacji. Nasi uczniowie stworzyli 4 prezentacje kulturowe oraz 4 broszurki porównujące takie aspekty życia jak typowe jedzenie, czas wolny czy flora i fauna. W ramach promocji polskiej kultury stworzyli oni 4 gry o Polsce na platformie learningapps. Nadrzędnym celem projektu było poznanie roślin i nauka jak o nie dbać, a przede wszystkim zrozumienie, że dzięki roślinom mamy życie. Uczniowie stworzyli zieloną ścianę w sali 35, pracując w grupach międzynarodowych stworzyli broszurki o swoich roślinach domowych, a na ich podstawie powstał eBook czyli książka w wersji elektronicznej o poszczególnych grupach roślin. Ostatnim elementem było poznanie programu Sketchup, który służy do tworzenia projektów przestrzennych. Uczniowie stworzyli 2 projekty na zaaranżowanie przestrzeni przed głównym budynkiem szkoły. Przearanżowali i zagospodarowali oni teren jako strefę relaxu dla uczniów. Kto wie może kiedyś ich projekt albo jakaś ich część zostanie wykorzystana w prawdziwym życiu?!
założyciel i koordynator projektu p. Anna Czerwik
uczestnicy projektu, kl 1 SE Maja, Nikola, Tosia, Zosia, Żaneta, Kajetan, Mikołaj, Olek, Oliwier, Wojtek
»Szkolenie w firmie Tweetop
W piątek, 14 czerwca, zostaliśmy zaproszeni z klasą 2E na szkolenie do siedziby firmy Tweetop. Najpierw wysłuchaliśmy prezentacji odnośnie systemu Tweetop PERT, które przeprowadził Pan Przemysław Drozdek. Następnie Pan Mateusz Płuciennik opowiedział o pompach ciepła EcoHeat Mono i rekuperacji EcoVent Recu. Na koniec przeszliśmy się po zakładzie produkcyjnym i laboratorium, gdzie mogliśmy przyjrzeć się z bliska jak powstają rury PERT/Al/PERT oraz PERT/EVOH/PERT. W dodatku wiemy, jak się sprawdza wytrzymałość mechaniczną i termiczną rury oraz inne właściwości po wyprodukowaniu tej rury, w tym śledziliśmy obraz przekroju rury na mikroskopie. Dziękujemy specjalistom z firmy Tweetop, że z takim zaangażowaniem i przychylnością przekazują wiedzę naszym uczniom.
»Szkolenie o morskich elektrowniach wiatrowych
Dziś kolejne spotkanie z Panem Krzysztofem Tomaszewskim, który dla uczniów klasy 2 E (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) przeprowadził warsztaty odnośnie fundamentów siłowni wiatrowej na morzu. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób montuje się fundament pod wieżę elektrowni wiatrowej, jakie są typy fundamentów i jakie są warunki montażu. Omówiliśmy korzyści z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, pracując w grupach uczniowie rozpisali słabe i mocne strony oraz szanse i zagrożenia dla rozwoju energetyki wiatrowej.
»Tomek zdobył drugą nagrodę w konkursie o morskiej energetyce wiatrowej
Tomasz Jankowski i Rafał Wypyski reprezentowali nas godnie w finale konkursu wiedzy o morskiej energetyce wiatrowej. Konkurs organizowali: Politechnika Morska w Szczecinie i grupa Orlen Neptun. Finał odbył się 15 czerwca, w Światowym Dniu Wiatru na Politechnice Morskiej. W gronie 10 finalistów na piątym miejscu uplasował się Rafał, a na drugim Tomasz, zdobywając atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się kolejnym sukcesem zawodowym uczniów z kierunku energetyki odnawialnej.
»