Samorząd Uczniowski 7 października 2016 wyświetleń: 3436

im. Władysława Orkana w Szczecinie
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

MOTTO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają......, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał..., żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... to nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...”

Przewodniczący SU:

Jan Szymborski II ST

Prezydium SU:

Bartłomiej Florczak

Dawid Rus

Cezary Przychodzki

Członkowie honorowi: gospodarze klas IES, ICK, IIE, II ST, IIIE, IIIST, IVE, IVST

Opiekun SU: mgr inż. Wioleta Niedostatkiewicz

Cele Samorządu Uczniowskiego

Celem Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół NR 2 jest kształtowanie samodzielnego i świadomego kierowania swoim postępowaniem, kształtowanie postawy, która prowadzi do identyfikowania się z celami i zadaniami społeczności szkolnej, uznaniu ich za własne, dążenie do ich realizacji z własnej inicjatywy i poczucia własnej za nie odpowiedzialności.

Reprezentowanie całej społeczności uczniowskiej szkoły.

Tworzenie warunków samorządności, partnerstwa, demokratycznych form współżycia i współodpowiedzialności za funkcjonowanie szkoły.

Realizacja celów winna być połączona z dbałością o kształtowanie i rozwijanie patriotyzmu, dbanie o dobre imię Szkoły, o jej honor, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.

ost. aktualizacja: 2017-01-18

ul. Portowa 21, 70-833 Szczecin, tel: 91-44-151-62, 91-44-151-65 fax: 91-44-151-60 2017 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone