Aktualności 15 marca 2016 wyświetleń: 2054

"Zwierzę terapeutą człowieka" - 3ST

Warsztaty „Zwierzę terapeutą człowieka” są jedną z ofert zajęć proponowanych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przez Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

15 marca 2016 roku uczniowie 3 klasy ST (grupa turystyczna) odwiedzili Pracownię Hodowli Koni i Animaloterapii. Wycieczka była praktycznym uzupełnieniem wiedzy programowej z zakresu produktów i usług agroterapii w agroturystyce.

Animaloterapia (zooterapia) jest to terapia z udziałem zwierząt. W agroturystyce obecnie staje się ona nowatorską ofertą, która budzi coraz większe zainteresowanie turystów.

W ramach zajęć przedstawione zostały najważniejsze korzyści płynące z kontaktów  ze zwierzętami. Młodzież poznała podstawowe formy animaloterapii oraz zasady doboru zwierząt (psów, kotów, koni, alpak) do terapii. W części praktycznej udział wzięła pięcioletnia Fiona – przeurocza suczka rasy bernardyński pies pasterski. Pani dr hab. Angelika Cieśla – właścicielka Fiony – pokazała uczniom podstawowe komendy/zadania wykonywane podczas zajęć z dziećmi. Uczennice były zachwycone umiejętnościami Fiony.

Katarzyna Galińska

aktualizowano: 2016-03-15