Aktualności 23 marca 2018 wyświetleń: 1567

Zapraszamy do udziału w konkursie Spelling Bee

Technikum Kształtowania Środowiska zaprasza uczniów z szczecińskich techników do udziału w konkursie języka angielskiego "SPELLING BEE".

REGULAMIN KONKURSU "SPELLING BEE"

1. Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego „Spelling Bee” jest organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie przy ulicy Portowej 21. Odbędzie się on 20-go kwietnia (piątek) o godzinie 12:45 w siedzibie szkoły.
  2. Konkurs jest skierowany do uczniów szczecińskich techników chcących sprawdzić swoje umiejętności językowe w zakresie ortografii języka angielskiego.
  3. W terminie do 10 kwietnia należy zgłosić dwóch chętnych uczniów ze szkoły (każdy uczeń bierze udział indywidualnie). Zgłoszenia w formie maila prosimy wysyłać na adres: marta.krala@gmail.com W mailu prosimy zamieścić nazwę szkoły, imię, nazwisko i telefon opiekuna oraz nazwiska uczniów.
  4. Przebieg konkursu:

Konkurs składa się z trzech części:

I DICTATION – uczniowie zapisują tekst, który jest dyktowany dwa razy przez dwóch różnych nauczycieli

II SPELLING – uczniowie literują wylosowane przez siebie wyrazy

III CORRECTION – uczniowie poprawiają krótki tekst zawierający błędy.

5. O zwycięstwie decyduje suma uzyskanych punktów.

6. Każdy uczestnik otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w konkursie, a trzy pierwsze miejsca uzyskają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwo Oxford.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i już dziś życzymy dobrej zabawy oraz wysokich wyników.

aktualizowano: 2018-03-25