Aktualności 18 listopada 2015 wyświetleń: 2760

Zajęcia w JRG-2. 1,5 minuty do wyjazdu!!!

Pierwsza wizyta klasy strażackiej w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Szczecinie. Dzień pełen wrażeń.

Odbyły się pierwsze zajęcia prowadzone przez strażaków PSP dla uczniów naszej szkoły w ramach innowacji pożarniczej. Omówione zostały zasady funkcjonowania straży pożarnej w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego i organizacja pracy strażaków w jednostce. Uczniowie poznali zaplecze techniczne, jakim dysponuje JRG 2 i możliwość jego wykorzystania w terenie.

W trakcie zajęć nad Szczecinem przechodził front z silnymi wiatrami. Byliśmy więc świadkami trzykrotnego alarmu i wyjazdu zastępów do akcji ratowniczych. Strażacy w pełnej gotowości i wóz wyjeżdżający do zdarzenia wywarł ogromne wrażenie.

Czekamy na kolejne zajęcia, a te już za miesiąc.

Katarzyna Wakuła

aktualizowano: 2015-11-18