Aktualności 18 stycznia 2015 wyświetleń: 2939

Zajęcia pozalekcyjne grupy SET

Grupa 10 uczniów z klasy II technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wystartowała w konkursie Postaw na Słońce. Justyna, Ola, Paulina, Bartek, Marcin, Dominik, Damian, Dawid, Philipp i Bartek utworzyli grupę SET - Sun Energy Team.

W ramach dodatkowych zajęć młodzież poszerza wiedzę z zakresu fotowoltaiki. Dzięki modelom edukacyjnym, dostępnym w ramach projektu "Zielona Energia w szkołach", uczniowie wykonali samodzielny montaż ogniw fotowoltaicznych. Praca łączenia, sklejania i skręcania wymagała dużo dokładności i cierpliwości. Ale wysiłek się opłacił, gdyż w efekcie końcowym złożono 8 samochodów napędzanych energią elektryczną pochodzącą od Słońca. Była to doskonała okazja uzupełnienia wiedzy o technologiach umożliwiających produkcję prądu elektrycznego z promieni słonecznych.

Udało się także nagrać film dokumentujący jazdę próbną SETowskiego autka :)

Montaż i reżyseria: Damian

Bądź na bieżąco :) LINK do podstrony o SET